Gwyneth Paltrow, 51-letnia gwiazda Hollywood, grała w filmach takich jak „Iron Man” (2008r) czy „Morderstwo Doskonałe” (1998r.). W 1999 roku dostała Oscara w kategorii aktorka pierwszoplanowa za rolę w filmie „Zakochany Szekspir” (1998r.). Po odejściu z show-biznesu zaczęła w 2008r. rozwijać własną markę Goop.

Firma stworzona przez Gwyneth zajmuje się  szeroko pojętym zdrowym stylem życia. O niektórych produktach, które oferuje klientom, było bardzo głośno: np. o świecy o zapachu pochwy czy „luksusowych pieluchach" sprzedawanych po 120 dolarów. W ramach swojej działalności Gwyneth Paltrow świadczy też porady dotyczące wellness. Wielu specjalistów uznaje je jednak za „zagrożenie dla zdrowia”. Mimo to wartość rynkowa marki Goop wyceniana jest na 250 mln dolarów.

Czytaj więcej

Artystyczna terapia Sharon Stone. Gwiazda spełnia się w nowej roli

W ostatnim czasie Gwyneth Paltrow udzieliła wywiadu magazynowi „Bustle”. Rozmowa wywołała żywe reakcje odbiorców. Aktorka poinformowała, że zamierza całkowicie wycofać się z życia publicznego. Paltrow przyznała, że jest zmęczona i chciałaby skupić się na sobie i rodzinie. Aktorka chce za kilka lat sprzedać firmę i przejść na emeryturę. "Dosłownie zniknę z życia publicznego" mówi w wywiadzie. Zapytana o alternatywne zajęcie – uczenie kobiet starzenia się z wdziękiem, Paltrow nie wykluczyła takiej możliwości, ale pozostawiła fanów w niepewności. „Równie dobrze mogę stwierdzić, że nigdy więcej mnie nie zobaczycie". Dodatkowo aktorka mówi o zmianach, które zaszły w jej życiu, gdy skończyła kolejno 40 i 50 lat, oraz o braku odpoczynku. Chciałaby stworzyć sobie przestrzeń na delikatność, łagodność i „pozwolić życiu się toczyć”.