Barwnie i z rozmachem. Zmarły 12 kwietnia Roberto Cavalli żył tak, jak projektował

W dzieciństwie pragnął zostać malarzem. Na studiach pokochał tkaninę i prezentowane na niej fantazyjne wzory. Uwielbiał kobiety. Dawał temu wyraz, projektując dla nich stroje z egzotycznymi motywami zwierzęcymi. Roberto Cavalli zmarł w wieku 83 lat.

Przerwy w pracy pozwalają wspiąć się na wyżyny intelektu. Jak to działa?

Nie należy lekceważyć nawet krótkich przerw w pracy. Nabudowywany regularnie stres prowadzi z czasem do wypalenia, a przerwy pomagają odzyskać energię i zachować emocjonalną równowagę – przekonują redaktorzy Harvard Business Review. Profesor radzi.

"Efekt Kate”. Wyznanie księżnej na temat choroby dało niespodziewane owoce

Wyznanie księżnej skutecznie zmotywowało ludzi do tego, do czego od lat zachęcają liczne kampanie społeczne. O tym, dlaczego tak się stało, mówi psychoonkolog Milena Dzienisiewicz.

Raport: samotne matki bardziej narażone na ubóstwo. Wskazano powody

Z danych Eurostatu wynika, że ponad 95 milionów, a więc 22 procent mieszkańców Unii Europejskiej jest narażonych na społeczne wykluczenie i ubóstwo. W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się kobiety, a zwłaszcza samotne matki — informuje Europejska Sieć Przeciwdziałania Ubóstwu.

"Zrobione przez kobiety? Powinno być tańsze”. Badanie ujawniło seksizm wśród miłośników win

Wina wyprodukowane męską ręką ceni się bardziej niż te, zrobione przez kobiety — takie wnioski płyną z badania. Okazuje się, że konsumenci — zwłaszcza płci męskiej — woleliby zapłacić mniej za trunki, które wyprodukowały kobiece kooperatywy.

Najsłynniejsza naga kreacja Kate Moss idzie pod młotek. "Dobra suknia - dobra noc"

W prześwitujących kreacjach prezentowała się niejedna gwiazda Hollywood. Choć każda z tych stylizacji była unikatowa, nie pozostawiła takiego śladu w historii mody, jak ta, którą założyła Kate Moss w 1993 roku. Identyczny model trafi na aukcję 16 kwietnia.

Marki z branży beauty apelują do nastolatek, aby nie kupowały „dorosłych” kosmetyków

Nastolatki, a także kilkuletnie dziewczynki oszalały na punkcie pielęgnacji „dorosłymi” kosmetykami. Nie wszystkie marki kosmetyczne widzą w tym problem, jednak niektóre z nich zaczęły apelować do młodych klientek, aby zrezygnowały z kupowania ich produktów.

Przerywanie lektury książki to nie grzech. Wiadomo, jakie woluminy warto odkładać bez wahania

– Tak, jak przypuszczaliśmy, książki są dobre, a nauka to potwierdza – zauważyła królowa Kamila podczas spotkania w ramach prowadzonego przez siebie klubu czytelniczego. Jakie inne benefity płyną z czytania, a z którymi książkami warto się rozstać w czasie czytania?

Prezenty na komunię psują dzieci? Psycholog Maria Rotkiel: Winne są zaniedbania dorosłych

- Nie róbmy z kupowania prezentu z okazji Pierwszej Komunii tematu przewodniego i nie budujmy w dzieciach przekonania, że komunia jest fajna, bo się dostaje prezenty – mówi psycholog Maria Rotkiel.

„Frida Kahlo. Życie ikony”. Czy świat był przygotowany na tę artystkę?

Biografia Immersyjna "Frida Kahlo. Życie Ikony" w warszawskiej Fabryce Norblina to doświadczenie, w którym wręcz można "zanurzyć się” we Fridę. Poczuć zapach; także ten metaforyczny: jej obrazów i słów. Usłyszeć muzykę. Ale przede wszystkim "usłyszeć" Fridę. Choć jedno ze zdań otwierających tę podróż w biografię Artystki brzmi: "Wszyscy znamy Fridę Kahlo, ale czy ją rozumiemy?".

Starożytna kobieta uratowana spod kół buldożerów. Cenne znalezisko na placu budowy

W trakcie prac budowlanych na terenie jednego z parkingów w Wielkiej Brytanii natrafiono na drogocenne znalezisko. Zestawiając je z innym, wykopanym w pobliżu tego miejsca fragmentem, uzyskano pomnik, którego wiek szacuje się na 1800 lat.

Fizycznie zdrowa 28-letnia Holenderka dokona eutanazji. Psycholożka krytycznie o decyzji lekarzy

Przypadek 28-letniej Zorai ter Beek z Holandii, która jest fizycznie zdrowa, ale zamierza poddać się eutanazji z powodu stwierdzonych zaburzeń psychicznych, od kilku dni emocjonuje opinię publiczną. O tym, jak spojrzeć na tę sytuację, mówi psycholożka.

Szef ważniejszy niż wynagrodzenie. Co dziś najbardziej cenią pracownicy i jak im to zapewnić?

Z raportu The Workforce Institute wynika, że rola szefa w budowaniu dobrostanu pracownika jest ogromna. Jakie są tego konsekwencje i czy istnieją sposoby na poradzenie sobie ze stresem po pełnym napięć dniu w pracy? Psycholog radzi.

Niksen: holenderska sztuka nicnierobienia. Na czym polega?

Dla Holendrów „niksen” oznacza błogi odpoczynek, wolność od wszelkich obowiązków, nawet od przeglądania zawartości telefonu. Określenie to tłumaczy się dosłownie jako „nicnierobienie”. Dlaczego jest takie ważne i jakie korzyści przynosi dla zdrowia?

Outback i jezioro Mungo - obowiązkowe punkty (nie tylko) kobiecej podróży po Australii

Będąc miesiąc temu w Australii, wybrałam się w podróż w głąb stanu Nowej Południowej Walii, na tzw. Outback. Wielu moich przyjaciół i znajomych z Polski pyta, co to właściwie jest.

Shannen Doherty opowiedziała, jak przygotowuje się do śmierci. "Ma do tego pełne prawo"

Osobiste nagranie aktorki zmagającej się z nowotworem w IV stadium zaawansowania wywołało skrajne emocje wśród odbiorców. Psychoonkolog odpowiada na pytanie, czy można krytycznie oceniać jej działania.

Laviai i Lina Nielsen - bliźniaczki lekkoatletki chore na stwardnienie rozsiane biegną po zwycięstwo

Lekkoatletki Laviai i Lina Nielsen wspólnie osiągają sukcesy sportowe, ale i walczą ze stwardnieniem rozsianym, które każdą z bliźniaczek dotknęło w różnym stopniu. Jak sobie radzą i czy mimo trudności utrzymują wysoki poziom sportowy?

Lubię siebie - to da się zrobić. Psycholożka o budowaniu samoakceptacji

- Samoakceptacja to postrzeganie i poznawanie siebie na bieżąco, spędzanie czasu i rozmawianie ze sobą, rozumienie swoich pozytywnych i negatywnych emocji, uświadomienie sobie swoich zalet i wad – wyjaśnia psycholożka dr Ewa Jarczewska-Gerc.