Pierwsza kobieta w historii wygrała brytyjską Formułę 4. Kim jest Abbi Pulling?

Ma 21 lat i w dorobku wiele sukcesów w wyścigach samochodowych. 12 maja 2024 roku jako pierwsza kobieta w historii została zwyciężczynią brytyjskiej edycji Formuły 4. Niebawem na Netfliksie zobaczymy serial dokumentalny opowiadający o jej drodze do sukcesu. Kim jest Abbi Pulling?

Dowiedziono, że psy przejmują cechy charakteru swoich właścicieli. Jak to działa?

Zgodnie z badaniem opublikowanym na łamach „Journal of Research” psy nie tylko upodabniają się do swoich właścicieli pod względem wyglądu, ale i przejmują po nich niektóre cechy charakteru. Czy to prawda? Behawiorystka wyjaśnia.

Glukozowa rewolucja Jessie Inchauspé to żadna dieta cud? "Wprowadza w błąd"

Czy „glukozowa rewolucja” może wspomóc proces odchudzania i dbałości o ogólny stan zdrowia? Dietetyk ocenia wskazówki Jessie Inchauspé.

Szepty z brzucha rodem. Żaneta Geltz podpowiada, co jeść, żeby lepiej i dłużej żyć

Ludzką odporność osłabiają dwie toksyny: glifosat i stres. O ile stres łatwiej ograniczyć, zmieniając otoczenie, o tyle glifosat trudno całkowicie wyeliminować – mówi Żaneta Geltz, autorka książki „Co szepcze ci brzuch?”, która podpowiada co jeść, żeby żyć dłużej.

Manifest polityczny Cate Blanchett w Cannes. Strojem wyraziła poparcie dla Palestyny

Wieczorowa suknia Jean Paul Gaultier, w której Cate Blanchett pojawiła się na czerwonym dywanie w Cannes, kolorystyką nawiązywała do flagi Palestyny. Czy był to polityczny manifest?

Remigiusz Mróz o tym, jakie kobiety go inspirują, żyją w jego wyobraźni i książkach

Sprzedał ponad 10 milionów egzemplarzy książek, a pomysły na kolejne powieści pojawiają się u niego w nadmiarze. Jaki gatunek byłby dla niego największym wyzwaniem i czy zdecyduje się po niego sięgnąć? Remigiusz Mróz wyjaśnia.

Wyjątkowy pokaz mody w Chile: modele wśród ton śmieci

Około 39.000 ton używanych ubrań trafia każdego roku na pustynię Atacama w Chile. Przechadzający się po nich modele i modelki wzięli udział w wyjątkowym pokazie. Jaki był cel takiej inicjatywy?

Czy cukier żywi raka? Specjalistka tłumaczy

Czy cukier przyczynia się do zwiększenia prawdopodobieństwa zachorowania na raka? Jaką dietę stosować, by minimalizować ryzyko? Specjalistka z Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego wyjaśnia.

Klub książki prowadzony przez Reese Witherspoon windą do sukcesu dla pisarek

Od 2017 roku Reese Witherspoon z sukcesem prowadzi klub książki. Rekomenduje jedynie powieści napisane przez i o kobietach. Jak korzystają na tym autorki i ich rodziny?

Iga Świątek zagrała mecz w Paryżu ze sławną aktorką. Kobiety rakiety podbiły sieć

Ta rozgrywka była krótka, ale spektakularna. Iga Świątek zmierzyła się na korcie z gwiazdą „Przyjaciół”, Courteney Cox. Jak serialowa Monica Geller poradziła sobie z tenisistką otwierającą ranking WTA?

Socjolożka o bezdzietności z wyboru: Ewangelizacja antynatalistów nic nie zmieni

- Macierzyństwo ulega „korporatyzacji” i staje się zadaniem, projektem do wykonania na jak najwyższym poziomie. Chcąc odzyskać kontrolę nad własnym życiem, dajemy się uwieść mitowi „optymalizacji” - mówi dr hab. Paula Pustułka, prof. SWPS.

Taniec, biegi i joga w Luwrze: nie widziałam czegoś takiego od 34 lat

W związku ze zbliżającymi się letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu, największe muzea i galerie w mieście udostępniają swoje przestrzenie, zachęcając do podjęcia aktywności fizycznej. Joga w Luwrze? Teraz to możliwe!

Teoria spalonego tosta: jak czerpać korzyści z napotkanych trudności?

„Teoria spalonego tosta” zakłada, że drobne niedogodności mogą być sposobem, w jaki udało się zapobiec poważniejszej katastrofie. Jak działa to w praktyce? Psycholog wyjaśnia.

Kontrowersje wokół portretu najbogatszej kobiety Australii

Podczas gdy emocje po odsłonięciu portretu króla Karola III jeszcze nie opadły, kontrowersje wzbudza kolejna artystyczna interpretacja osoby publicznej. Jak autor wyjaśnia swój pomysł na podobiznę najbogatszej kobiety Australii?

Noc Muzeów 2024. Wiceprezydentka Warszawy poleca miejsca związane z niezwykłymi kobietami

Noc Muzeów 2024 już dziś. W Warszawie z 18 na 19 maja otwartych będzie 312 placówek, z czego 40 podejmie gości w tych okolicznościach po raz pierwszy. Wiceprezydentka stolicy Aldona Machnowska-Góra zaprasza szczególnie do odwiedzenia miejsc związanych z niezwykłymi kobietami.

Nieznane zdjęcia brytyjskiej rodziny królewskiej trafiły na wystawę. Wyjątkowe kadry

Zorganizowano wystawę nieznanych dotychczas fotografii brytyjskiej rodziny królewskiej. Wśród nich znajduje się między innymi zdjęcie księżnej Kate. Gdzie można obejrzeć te pamiątki?

Sól Epsom dla zdrowia i urody. Jak działa modna kuracja?

Przygotując się do MET Gali, Jessica Biel zdradziła swój trik urodowy, pozwalający jej uzyskać promienną cerę i nieskazitelny wygląd: wieczorem przed galą przez pół godziny kąpała się w soli Epsom. Jak działa taka kuracja?

"Ciężkość w sercu". Jednopłciowa para o życiu w Polsce - najbardziej homofobicznym kraju Europy

Polska po raz kolejny została uznana za najbardziej homofobiczny kraj Unii Europejskiej według najnowszego rankingu ILGA-Europe „Rainbow Map”. To smutne wyróżnienie budzi różnorodne emocje wśród osób LGBT+, które codziennie muszą stawiać czoła nieprzyjaznej rzeczywistości.