Okazywanie gniewu odbiera kobiecie atrakcyjność i kompetencje

Wydaje się, że czasy, w których oczekiwano, że kobieta powinna być grzeczna, miła i uprzejma, minęły. Mimo to wciąż można odnieść wrażenie, że kobiecy gniew jest społecznie postrzegany zupełnie inaczej niż męski.

Kobieta robot bardziej skuteczna niż jej męski odpowiednik. Ciekawe ustalenia naukowców

Sztuczna inteligencja ma większe szanse jako kobieta? Badania sugerują, że chętniej współpracujemy z robotami, które przemawiają do nas żeńskim głosem. Budzi to jednak spore kontrowersje pod względem etycznym.

W tych miejscach publicznych Polacy nie chcą obecności dzieci. Wyniki badania

Zakaz wstępu dla dzieci pojawia się w coraz większej liczbie miejsc. Cześć ludzi się z tego cieszy. Inni wyrażają oburzenie. Gdzie przede wszystkim Polacy nie życzą sobie towarzystwa maluchów? Zbadano to.

"Przemoc i gwałt są największą bronią Rosjan". Nowy spektakl w Teatrze Powszechnym

- Rytuały przemocy wojennej wobec kobiet i cywili są niezmienne i nie mają końca. To skuteczniejsza broń niż zabójstwo, bo pozostaje trwale w żyjącej ofierze - mówi reżyserka spektaklu „Matki. Pieśń na czas wojny” Marta Górnicka.

Najnowsza kolekcja Chanel w architektonicznym klimacie

Podczas Paris Fashion Week dom mody Chanel zaprezentował swoją wiosenno-letnią kolekcję na 2024 rok. Propozycje w stylu ready-to-wear odnoszą się do motywów wolności i ruchu. Inspiracją do ich powstania były ogrody Villi d’Noailles.

Naukowcy wiedzą, co zrobić, by pokonać ochotę na słodycze. To nic trudnego

Sięganie po słodycze jest problemem wielu osób, które chcą zacząć się zdrowo odżywiać. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez agencję Nielsen, 41 proc. Polaków przyznaje, że je słodkości kilka razy w tygodniu, co czwarty natomiast robi to codziennie. Jak ograniczyć ten nawyk?

Z ziemi australijskiej do Polski. Prawniczka zakochana w kulturze Aborygenów otworzyła galerię sztuki w Warszawie

O tym, że Iwona Pruszyńska zafascynowała się sztuką rdzennych mieszkańców Australii, zadecydował przypadek. Zauroczenie nią zaowocowało nowatorską inicjatywą.

Wysoko przetworzona żywność i napoje mogą zwiększać ryzyko depresji u kobiet

Świadomość społeczna dotycząca wpływu diety na samopoczucie stale rośnie. Dietetycy i naukowcy nieustannie podkreślają, jak ważna na drodze do równowagi psycho-fizycznej jest zbilansowana dieta. Najnowsze badania wyraźnie pokazują, że spożywanie przetworzonej żywności ma negatywne skutki dla samopoczucia.

Sen o spadaniu. Co mówi o nim nauka?

Wielu ludzi doświadczyło w swoim życiu snu, w którym leci w dół. Często temu obrazowi sennemu towarzyszy nagłe przebudzenie się i uczucie szarpnięcia. Co nauka mówi o śnie, w którym spadamy?

Doskonała kuchnia na obcasach. Wielki sukces słoweńskiej szefowej kuchni Any Roš

Sukcesy słoweńskiej szefowej kuchni Any Roš to dowód na to, że nie tylko mają mężczyźni sprawdzają się jako najlepsi szefowie kuchni. Restauracja „Hiša Franko”, którą prowadzi Ana, otrzymała trzecią gwiazdkę Michelin. To najwyższe wyróżnienie w świecie gastronomii.

Odkrywczyni leczniczej mocy historii. Niezwykłe dokonania Tu Youyou

Często słyszy się, że historia jest nauczycielką życia, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że potrafi być ona również lekarką. Prawdę tę poznała Tu Youyou – chińska naukowczyni i specjalistka w zakresie chemii farmaceutycznej.

Akcja: afirmacja! Zbadano, czy pozytywne myślenie naprawdę prowadzi do sukcesu

Wielu ludzi wierzy dziś w siłę pozytywnego myślenia i spełniającej się afirmacji sukcesu. Czy są naukowe dowody, które za tym przemawiają. Zjawisku postanowił się przyjrzeć zespół badaczy z australijskiego uniwersytetu Queensland. Wnioski, do których doszli naukowcy, nie wszystkim się spodobają.

Zmiana czasu bardziej dotkliwa dla kobiet?

Naukowcy zajmujący się badaniem rytmu okołodobowego od lat mówią o tym, że rezygnacja z sezonowych zmian czasu byłaby dobrym rozwiązaniem. Z wielu badań wynika, że zmiany czasu mogą mieć negatywny wpływ na samopoczucie. Okazuje się również, że kobiety są bardziej narażone na ich negatywne konsekwencje.

Etiopka pobiła rekord świata w maratonie. Nie spodziewała się tak dobrego wyniku

24 września podczas 49. BMW Berlin Maraton został pobity rekord świata. Z wynikiem 2:11:53 ustanowiła go Etiopka, Tigist Assefa. Jak przyznaje sama zwyciężczyni, choć startowała z zamiarem ustanowienia rekordu, nie spodziewała się tak dobrego czasu.

Jak często Polka myśli o seksie? Zaskakujące wyniki nowego raportu

Firma Gedeon Richter Polska opublikowała wyniki badania przeprowadzonego w lipcu tego roku. Raport "Seksualna mapa Polki" pokazuje, jak wygląda dziś intymne życie kobiet. Czy pojawiły się w nim nowe trendy?

Kontrowersyjny trend w noszeniu bielizny. Zatęsknimy za tym, co ukryte?

Marka MiuMiu wywołała burzę w świecie mody. Na pokazie podczas Paris Fashion Week aktorka Emma Corrin zaprezentowała cekinowe majtki z najnowszej kolekcji. Nie tylko ich cena budzi kontrowersje. Pojawiają się pytania o to, czy "naked fashion" nie poszło za daleko.

Producentka "Znachora": Film ten dedykuję tacie, który też był lekarzem

27 września swoją premierę w serwisie Netflix będzie miał tytuł, na który czekają wszyscy Polacy. Mowa o „Znachorze”, czyli filmie będącym adaptacją książki Tadeusza Dołęgi-Mostowicza z 1937 roku. Okoliczności, w których pojawił się pomysł na jego stworzenie, były dość niezwykłe. Opowiada nam o nich Magdalena Szwedkowicz, producentka filmu.

Budzisz się regularnie o 3.00 w nocy? Sprawdź, co to oznacza

Z badania opublikowanego w Journal of Psychiatric Research wynika, że 23 proc. osób budzi się co najmniej raz w ciągu nocy. U ponad 35 proc. dzieje się to co najmniej trzy razy w tygodniu. O ile nie ma problemu z ponownym, szybkim zaśnięciem, nie mamy powodu do niepokoju – jest to całkowicie normalne. Przyczyny tego stanu rzeczy warto jednak poszukać, jeśli częste przebudzenia wpływają na jakość snu i ogólne samopoczucie.