Maria Montessori - najbardziej pokojowa z rewolucjonistek

Wypuściła uczniów z ławek i pozwoliła im uczyć się poprzez samodzielność. Jej metodą uczą się dzieci w 35 tysiącach szkół na całym świecie. Włoska lekarka Maria Montessori zrewolucjonizowała system szkolnictwa i oddała dzieciom prawo do wolności. Do francuskich kin trafił film na postawie jej historii, określany przez krytyków jako piękny i wrażliwy.

Królowa kropek Yayoi Kusama. Mieszka w szpitalu psychiatrycznym i tworzy dla Louis Vuitton

Kiedy jej wysokie na pięć pięter podobizny pojawiły się przy siedzibie domu mody Louis Vuitton przy Polach Elizejskich, tłumy influencerów ruszyły, by zrobić im zdjęcia. Tym samym światu przypomniano Yayoi Kusamę, 95-letnią japońską artystkę, królową kropek.

Norweska księżniczka zakochana w szamanie. Marta Ludwika konsekwentnie łamie konwenanse

Marta Ludwika, księżniczka Norwegii, nie waha się podejmować kontrowersyjnych wyborów w swoim życiu i mówić o nich otwarcie. Co sądzi o konwenansach i czy uważa, że istnieje jedyna słuszna definicja księżniczki?

Fin zastąpił Seraphinę. Dziecko kolejnej sławnej pary nie identyfikuje się ze swoją płcią

15-letnia córka Jennifer Garner i Bena Afflecka, znana dotychczas jako Seraphina Rose, przedstawia się obecnie imieniem Fin. W jakich okolicznościach o tym powiedziała i na czyje wsparcie w rodzinie może liczyć?

Angelina Jolie pracuje z córką Vivienne. W Nowym Jorku przygotowują się do występu na Broadwayu

Weekendowa przechadzka Angeliny Jolie i jej córki, Vivienne pozwoliła na chwilę relaksu przed zbliżającą się premierą ich wspólnego show na Broadwayu. W jakim charakterze wystąpią i czy jest to pierwsza współpraca Jolie z jednym z sześciorga dzieci?

Rebel Wilson schudła 36 kilogramów: mój management wolał mnie w wersji otyłej

– Moi agenci dostawali setki tysięcy dolarów prowizji za każdy film, w którym grałam rolę pulchnej, zabawnej dziewczyny. Woleli mnie w tej wersji – wyznaje Rebel Wilson, która w 2020 roku przeszła spektakularną metamorfozę, zrzucając 36 kilogramów.

35-letnia Rexy Rolle z wysp Bahama podbija świat lotnictwa

35-letnia Rexy Rolle od 12. roku życia zapoznawała się ze światem lotnictwa: umieszczała etykiety na bagażach pasażerów, obserwowała proces inspekcji samolotu. Dzisiaj jest CEO największych prywatnych linii lotniczych na Bahamach.

Christina Applegate kłamała w sprawie choroby. Teraz zdobyła się na szczerość

Aktorka wspomina udzielony w 2008 roku wywiad, kiedy po przejściu podwójnej mastektomii twierdziła, że lubi swoje nowe zrekonstruowane piersi. Teraz żałuje tych słów i przyznaje się do kłamstwa. – Co ja wtedy myślałam? – zastanawia się.

Pisarka Agata Tuszyńska o zmarłej Zofii Kucównie: Była przy mnie, kiedy kochałam, płakałam, cierpiałam

- Była uosobieniem świata, w którym chciałam się znaleźć. Twórczego, ważnego, talent i siły oddającego sztuce - mówi pisarka Agata Tuszyńska o zmarłej aktorce Zofii Kucównie. - Usiłowała mnie przekonać, że czas bez miłości, stan “niezakochania”, czyli ciszy jest mądrzejszy i doskonalszy niż owo namiętne ślepe przywiązanie.

Sytuacja bez precedensu: Senegal ma dwie pierwsze damy. Nowy prezydent jest bigamistą

Marie Khone Faye i Absa Faye to dwie pierwsze damy Senegalu. Ich mąż, 44-letni Bassirou Diomaye Faye został najmłodszym prezydentem w historii kraju i pierwszym bigamistą sprawującym ten urząd.

Zła passa Chiary Ferragni. Straciła intratną posadę i ma problemy wizerunkowe

Chiara Ferragni to najbardziej wpływowa influencerka modowa we Włoszech i ważna osoba w świecie mody. Od kilku miesięcy Włoszka przeżywa jednak nie najlepszy okres, jeśli chodzi o działania zawodowe.

Laviai i Lina Nielsen - bliźniaczki lekkoatletki chore na stwardnienie rozsiane biegną po zwycięstwo

Lekkoatletki Laviai i Lina Nielsen wspólnie osiągają sukcesy sportowe, ale i walczą ze stwardnieniem rozsianym, które każdą z bliźniaczek dotknęło w różnym stopniu. Jak sobie radzą i czy mimo trudności utrzymują wysoki poziom sportowy?

Nie żyje wybitna szachistka Lisa Lane. "Grała jak mężczyzna"

Urodzona w Filadelfii mistrzyni miała stać się inspiracją dla powieści Gambit Królowej Waltera Tavisa z 1983 roku, a także wyprodukowanego przez Netflix miniserialu o tym tytule. Opowiadają one o trudnej drodze życiowej bardzo utalentowanej dziewczyny, która walczy o tytuł mistrzyni szachów.

Taylor Swift na liście miliarderów Forbes. Powtórzyła wyczyn Bruce'a Springsteena

Lista sukcesów Taylor Swift zdaje się nie mieć końca. Gdy przez kilka tygodni nie zdobywa spektakularnych nagród i nie pobija rekordów frekwencji na koncercie, osiąga kolejny szczyt. Pojawiła się na opublikowanej przez „Forbes” liście miliarderów.

Shakira ma nowego partnera. To dużo młodszy od niej aktor

Potwierdziły się przypuszczenia fanów, że gwiazda serialu „Emily w Paryżu” Lucien Laviscount nie pojawił się w najnowszym teledysku Shakiry przez przypadek. Para widziana była na randce w Nowym Jorku i coraz częściej pojawiają się na wspólnych zdjęciach w mediach społecznościowych.

Duffy napisała do fanów po 4 latach milczenia. Tyle upłynęło od wyznania o porwaniu i gwałcie

Na instagramowym profilu brytyjskiej piosenkarki Duffy są tylko dwa posty. Jeden sprzed czterech lat, a drugi pojawił się 25 marca. Udostępniła rolkę artysty twórcy cyfrowego opowiadającą o szczęściu. Nie odzywała się przez ostatnie lata po tym, jak opowiedziała o swoim uprowadzeniu, odurzaniu narkotykami i gwałcie.

Najlepiej zarabiająca zawodniczka kobiecego futbolu Santia Deck buduje imponujący biznes

O Santii Deck w ubiegłych latach pisano, że jest najlepiej zarabiającą zawodniczką w damskim futbolu. Do jej osiągnięć sportowych można dopisać kolejne: własną firmę produkującą obuwie – pierwszą na świecie prowadzoną przez ciemnoskórą kobietę.

"Żyliśmy na marginesie". Sophie Marceau ponownie wspomina związek z Andrzejem Żuławskim

Francuska aktorka Sophie Marceau po raz drugi w ciągu ostatniego roku wspomniała w wywiadzie swojego długoletniego partnera, polskiego reżysera Andrzeja Żuławskiego. "Na jakiś czas zamknęłam się pod kloszem", opowiada w wywiadzie dla francuskiej edycji magazynu „Vogue”.