Grażyna Torbicka wspomina Jerzego Stuhra: Nigdy nie doklejał wąsów

Był wyjątkowy. Łączył w sobie mądrość z nieustanną młodzieńczą ciekawością ludzi i świata – tak zmarłego 9 lipca Jerzego Stuhra wspomina Grażyna Torbicka. Które jego role ceniła najbardziej i co jej zdaniem wyróżniało go na tle innych aktorów?

"Był hojny". Aktorka Dominika Bednarczyk-Krzyżowska o nieznanym obliczu Jerzego Stuhra

Od chwili, gdy pojawiła się informacja o śmierci Jerzego Stuhra, jego wybitną postać wspominają kolejne osoby - ze świata filmu i spoza niego. Oto, jak mówi o nim krakowska aktorka Dominika Bednarczyk-Krzyżowska, która nie tylko miała okazję pracować z Mistrzem, ale uważa, że zawdzięcza mu karierę.

Dotkliwy cios dla Chiary Ferragni. Zapłaci ponad milion euro kary za nadużycia w reklamie

Czołowa włoska influencerka Chiara Ferragni, której udało się zyskać międzynarodową popularność, przeżywa obecnie dość trudny okres w swojej karierze. Włoski sąd zarządził, że 37-letnia Włoszka musi zapłacić dotkliwą karę finansową – informuje agencja Reuters.

Carolina Adriana Herrera. Jak córka znanej matki stała się ważnym filarem rodzinnego biznesu?

Córka projektantki mody Caroliny Herrery angażuje się w rozwój rodzinnej firmy, tworząc niezwykłe perfumy. Jak rozpoczęła pracę, nie mając wcześniejszego doświadczenia w branży i czego nauczyła się od matki?

Liga NHL ma pierwszą w historii kobietę na stanowisku trenerskim. „Nie chcę być jedyna”

Przed kilkoma dniami na stanowisko pełnoetatowej asystentki trenera oficjalnie wstąpiła pierwsza kobieta w liczącej 105 lat historii NHL – północnoamerykańskiej ligi hokeja na lodzie. 31-letnia Jessica Campbell została asystentką trenera męskiej drużyny Seattle Kraken – informują amerykańskie media.

Kim jest Ines de Ramon, nowa partnerka Brada Pitta?

W miniony weekend światowe media obiegły najnowsze zdjęcia słynnego amerykańskiego aktora, Brada Pitta w towarzystwie swojej partnerki, której urodę niektórzy obserwatorzy porównują do byłej żony Pitta, aktorki Angeliny Jolie. Kim Ines de Ramon – nowa miłość gwiazdora?

Legenda narciarstwa Lindsey Vonn o sekretach umysłu zwycięzcy. "To wielka sprzeczność"

Lindsey Vonn, uważana za jedną z najlepszych narciarek alpejskich w historii tej dyscypliny, twierdzi, że w osiąganiu sukcesów pomogło jej wprowadzenie umysłu w "odpowiedni stan". Po zakończeniu sportowej kariery zmagała się jednak z depresją.

Eva Marie Saint skończyła 100 lat. Aktorka "starsza niż Akademia Filmowa" imponuje formą

Aktorka Eva Marie Saint obchodziła w tym roku 100 urodziny. Z kim świętowała i co sprawia, że utrzymuje świetną formę?

Mec. Sylwia Zarzycka: Żyjąc tylko w konsumpcyjny sposób, odczuwałabym pustkę

Praca charytatywna wypełniła pustkę i nadała życiu sens. Nie umiałabym jednak wczuć się w przeżycia innych tak mocno, gdyby nie moje własne trudne doświadczenia – mówi mec. Sylwia Zarzycka, założycielka i prezeska Fundacji Między Niebem a Ziemią.

Polka w Egipcie: Buziak czy przytulenie na powitanie to jest faux pas

Przeszła na islam, poślubiła Egipcjanina i zamieszkała w Kairze. Walczy ze stereotypami dotyczącymi kultury arabskiej, wydała książkę pt. „Egipt. Kairskie życie polskiej muzułmanki”. Aleksandra Helail mówi, jak wygląda sytuacja kobiet w tym muzułmańskim kraju.

41-letnia matka 9 dzieci właśnie ukończyła medycynę i chce być neurochirurgiem

Sarah Merrill ukończyła studia medyczne wieku 41 lat. Na ceremonię odebrania dyplomu przybyło dziewięcioro jej dzieci. Jaka specjalizacja przed nią i czy marzenia o zostaniu lekarzem uda się urzeczywistnić?

Zaskakująca diagnoza u córki Christiny Applegate: nikt nie próbował mi pomóc

Zmagająca się ze stwardnieniem rozsianym Christina Applegate wyznała, że u jej 13-letniej córki Sadie zdiagnozowano POTS. Co to za choroba i jakie są jej objawy?

Królowa Maksyma to finansistka z krwi i kości. "Miłość była niespodzianką"

Pochodząca z Argentyny, a mieszkająca wówczas w Nowym Jorku, Máxima Zorreguieta Cerruti poznała przyszłego męża na targach w Sewilli. Nie zająknął o tym, że jest następcą tronu Holandii. Wszystko wyglądało na przypadek, ale do tej pory mówi się, że być może ich spotkanie wcale nim nie było.

Taylor Swift: wystawa w V&A Museum już w tym miesiącu. Czym zaskoczy?

Wielbiciele Taylor Swift, którzy w trakcie koncertów skupiali się na muzyce, a nie kreacjach swojej idolki, będą mieli okazję podziwiać kolekcję jej ubrań i akcesoriów podczas wystawy w V&A Museum. Kiedy się rozpocznie i jakie eksponaty zgromadzono?

Księżna Kate pojawi się na Wimbledonie? Trwają ustalenia

Czy księżna Kate pojawi się w tym roku na Wimbledonie? To pytanie od dłuższego czasu zadają sobie fani tenisa i brytyjskiej rodziny królewskiej. Jak dotąd Catherine gościła na kortach regularnie, i osobiście wręczała trofeum zwycięzcom turnieju.

Luna: Nie czuję, że na Eurowizji poniosłam porażkę

Eurowizji nie podbiła, ale zdobyła coś znacznie cenniejszego. Prawdziwy sukces dla niej to nie miejsce na podium, tylko wierność samej sobie. Luna mówi o odwadze bycia sobą, morderczej pracy, intuicji i przeobrażaniu codzienności w sztukę.

Nastolatka nagrodzona za przełomowe odkrycie. Kto na nim skorzysta?

16-letnia Grace Sun otrzymała stypendium naukowe w wysokości $75,000. Jakiego odkrycia dokonała i na co przeznaczy uzyskane fundusze?

Kolejna nagroda dla Kasi Smutniak. "To, co robię, może zmienić świat"

Kasia Smutniak otrzymała prestiżową włoską nagrodę im. Valentiny Pedicini dla najlepszego filmu dokumentalnego roku za swój debiutancki obraz "Mur". "Muszę wierzyć, że to, co robię, może zmienić świat" – mówiła na spotkaniu z publicznością polska aktorka i reżyserka.