Amal Clooney - gwiazda wśród prawniczek

Pochodząca z Libanu Amal Clooney, żona George'a Clooneya, opisywana jest jako „genialny umysł prawniczy”, który zajmuje się sprawami o prawdziwym znaczeniu międzynarodowym.

Dr Timnit Gebru – aktywistka, która miała odwagę postawić się technologicznemu gigantowi

Musimy opowiadać się za lepszym systemem kontroli i równowagi, aby móc testować sztuczną inteligencję pod kątem stronniczości i uczciwości oraz pomagać firmom w określeniu, czy wszystkie przypadki użycia są w tej chwili w ogóle odpowiednie dla tej technologii – apeluje Timnit Gebru, aktywistka, badaczka i ekspertka ds. sztucznej inteligencji.

Letycja – w czym tkwi siła królowej Hiszpanii

„To była ta kobieta: delikatna i zniewalająca, a jednocześnie silna i zdecydowana, powiedział król Hiszpanii (wówczas książę) Filip VI na widok dziennikarki Letycji Ortiz Rocasolano, którą później pojął za żonę. Królowa Letycja przez wielu uznawana jest za najpiękniejszą i najlepiej ubraną monarchinię Europy.

Rosalynn Carter – Pierwsza Dama USA nie chciała być tylko żoną swojego męża

Słodka, ale silna kobieta z Południa – tak wspomina się Rosalynn Carter, żonę 39. prezydenta Stanów Zjednoczonych Jimmy’ego Cartera. Zmarła 19 listopada w wieku 96 lat.

O krok od śmierci. Wstrząsająca historia Lauren Wasser

Była obiecującą modelką i sportsmenką, która w 2012 roku straciła jedną nogę, a w 2017 drugą. Powodem amputacji było zakażenie, które wdało się po użyciu tamponu.

Françoise Bettencourt Meyers ogłoszona w tym roku najbogatszą kobietą świata

„Nie będę jej prowadzić przez całe życie za rękę. Nie mogę przeboleć, że moja córka odziedziczy kiedyś L’Oreal” – tak najbogatsza kobieta świata, Liliane Bettencourt, mówiła o swojej córce Françoise na taśmach potajemnie nagranych przez kamerdynera.

Jennier Doudna - kobieta, dzięki której na nowo pisany jest kod życia

Jennifer Doudna przyczyniła się do dokonania odkrycia, którego znaczenie jest porównywalne z poznaniem struktury DNA.

"Film może być narzędziem walki"- mówi reżyserka Elwira Niewiera

Urodzona w 1976 roku w Raciborzu i mieszkająca w Niemczech polska reżyserka i scenarzystka dokumentalna, współautorka filmów „Efekt domina“, „Książę i dybuk“, „Syndrom Hamleta“, ma dwa oblicza.

Ali MacGraw: Dobre życie jest najlepszą zemstą

Została okrzyknięta największą kobiecą gwiazdą od czasów Marylin Monroe i miała szansę na kontynuowanie kariery, ale zrezygnowała z niej na życzenie trzeciego męża.Teraz ma 84 lata, spełnia się w rolach babci i bizneswoman.

Była premier Finlandii rozpoczęła nowe życie. Zdecydowanym krokiem wkracza do show-biznesu

Ma ponad milion obserwujących na Instagramie. Na tegorocznym tygodniu mody w Paryżu zasiadła w pierwszym rzędzie, obok Anne Wintour, słynnej szefowej amerykańskiego „Vogue'a”. Sanna Marin, była premier fińskiego rządu, zakończyła karierę w polityce i zaczyna nowy rozdział.

Regina Salomea z Rusieckich Pilsztynowa - pierwsza polska lekarka i niezła awanturnica

Syrop fiołkowy, balsam kopaiwa, eliksiry na kwasie siarkowym, maść rtęciowa, wywar z anyżu czy cynamonu to tylko niektóre ze specyfików, które podawała swoim pacjentom Regina Salomea z Rusieckich Pilsztynowa, okrzyknięta pierwszą polską lekarką w historii.

Ewa Juszkiewicz - polska malarka na szczytach światowej sławy

Ewa Juszkiewicz przeniosła swój obraz „Ginger Locks” na słynną torebkę Capucines Louis Vuitton. To kolejny krok polskiej artystki na szczytach światowej sztuki.

Narges Mohammadi - za walkę o wolność wciąż płaci najwyższą cenę

Rzeczywistość zdaje się wyrastać ponad film: Narges Mohammadi, irańska dziennikarka, laureatka tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla walczy o wolność zza więziennych krat.

Sofia Coppola - mistrzyni subtelności i niedopowiedzeń

Reżyserka, scenarzystka, producentka, była aktorka i projektantka kostiumów. Jedna z najbardziej uzdolnionych i charakterystycznych reżyserek swojego pokolenia. Stworzyła swój styl filmowania, by nikt na świecie nie miał wątpliwości, że Sofia Coppola to ktoś znacznie więcej niż córka słynnego ojca.

Wieczna Mahsa Amini - historia Iranki, której śmierć wstrząsnęła całym światem

Rok po tragicznej śmierci Iranka Mahsa Amini została uhonorowana przez Parlament Europejski. Podjęto decyzję o przyznaniu jej Nagrody Sacharowa za wolność myśli. Oto jej historia.

Polka na obczyźnie: Natalia Klaro - specjalistka od polsko-greckiego PR-u

Prowadzi swoją agencję PR-ową, bazując na wieloletnim doświadczeniu w komunikacji i promocji marek kosmetycznych. Robi to w większości zdalnie - z Grecji. Tam mieszka z mężem i córką. Natalia Klaro lubi pracować w beach barze nad morzem i uczy się od Greków bardziej elastycznego podejścia do czasu. Zachwala im Polskę z takim samym zapałem, jak Polakom jej nowy kraj.

"Gdyby odnalazła szczęście, straciłaby talent". Trudne i piękne momenty w życiorysie zmarłej 60 lat temu Edith Piaf

"Jej życie to zemsta za upiorną młodość..." – powiedział Bruno Coquatrix, właściciel legendarnego klubu rewiowego Olympia. Na tej scenie święciła swoje największe triumfy.

Joanna Chmielewska - wychowała trzy generacje silnych Polek

Czytając jej komedie kryminalne zaśmiewa się już trzecie pokolenie Polaków, a trzecia generacja Polek wierzy, że w życiu można poradzić sobie ze wszystkim. Irena Kuhn od dziecka zakochana była w książkach, ale dopiero zostanie Joanną Chmielewską pozwoliło jej na rozwinięcie literackich skrzydeł. – Zabiję cię w następnej książce – groziła żartobliwie swoim bliskim. Zmarła 10 lat temu, 7 października 2013 roku.