Kate Hudson prawdziwą gwiazdą rocka? Jej pierwszy album "Glorious" jest już dostępny

– Muzyka była moją pierwszą miłością – wyznaje Kate Hudson, która po latach kariery aktorskiej wydaje swój pierwszy album. O czym śpiewa i skąd czerpała inspiracje do stworzenia utworów dostępnych na płycie „Glorious”?

Straciła cztery kończyny, ale nie wolę walki. Beatrice Vio skradła show w Cannes

Beatrice Vio to włoska gwiazda szermierki. Amputowano jej obie ręce i nogi, ale dzięki protezom nowej generacji, które zaprojektował dla niej ojciec, mogła wrócić do sportu. W tym roku wystartuje w paraolimpiadzie w Paryżu, pojawiła się również na czerwonym dywanie festiwalu filmowego w Cannes.

Bohaterskie bliźniaczki nagrodzone przez króla. Poradziły sobie z atakiem krokodyla

Gdy z ataku krokodyla ratuje kaskader w filmie akcji, można liczyć na Oscara za efekty specjalne. Gdy dzieje się to w prawdziwym życiu, o wyróżnieniu za odwagę decyduje sam król Wielkiej Brytanii. Kto dostąpi tego zaszczytu?

Ponad 200 uczelni w zasięgu ambitnej 18-latki. Którą wybierze?

Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych Madison Crowell dostała się na 231 uczelni, gromadząc rekordową kwotę na dalszą edukację. Jak tego dokonała i jakie dalsze decyzje zamierza podjąć w kwestii wyboru studiów?

Nowy rozdział w życiu Melindy French Gates: dlaczego odchodzi z fundacji?

Melinda French Gates odchodzi z fundacji Bill & Melinda Gates Foundation. Jak argumentuje ogłoszoną 13 maja decyzję i kto przejmie po niej schedę w prowadzonej od 24 lat organizacji?

Brooke Shields wkracza w świat biznesu. Czym zajmie się od czerwca?

Do gwiazd, które wprowadziły na rynek sygnowaną własnym nazwiskiem linię kosmetyków, dołącza właśnie Brooke Shields. Jakie produkty firmować będzie gwiazda amerykańskiego kina i co zainspirowało ją do podjęcia tego kroku?

Szwedzka księżniczka koronna Wiktoria obejmie kiedyś tron, ale bez aprobaty ojca. W czym tkwi problem?

Księżniczka koronna Wiktoria jest pierwsza w kolejce do szwedzkiego tronu dzięki ustawie sukcesyjnej ustanowionej dwa lata po jej narodzinach. Co na to ojciec, król Karol XVI Gustaw?

32 lata temu zaginęła Wanda Rutkiewicz. "Twarda, ale życzliwa Zosia Samosia"

Wspinaj się dziewczyno, walcz dzielnie, zdobywaj szczyty. Ale zaufaj ludziom, nie działaj sama. Tyle można nauczyć się z życiorysu Wandy Rutkiewicz, najsłynniejszej polskiej himalaistki.

12 maja - rocznica śmierci Marii Czubaszek. "Jedno, co warto, to uśmiać się warto"

Żartowała ze wszystkiego: ze swojego wieku, wyglądu, twórczości, nałogu, małżeństwa. Pod tym wizerunkiem kryła się jednak osoba delikatna, wrażliwa, o wielkim sercu. 12 maja mija osiem lat od jej śmierci.

Scarlett Johansson zrezygnowała z mediów społecznościowych. Miała ważny powód

W jednym z wywiadów Scarlett Johansson przyznała, że jest zbyt delikatna na korzystanie z mediów społecznościowych. Zdobyte tą drogą informacje traktuje personalnie, trawiąc przez wiele dni. Czy takie platformy są jedynie dla ludzi o mocnych nerwach? Mamy komentarz eksperta.

Linda Evangelista kończy 59 lat. Jej obecność na MET Gala 2024 wywołała ogrom komentarzy

Linda Evangelista po raz pierwszy od prawie dekady pojawiła się w miniony poniedziałek na MET Gala 2024. Tym razem supermodelka nie zaskoczyła metamorfozą wyglądu, ale internauci i tak żywo komentują jej urodę i formę, a przy okazji przypominają różne - również niewygodne - fakty z jej przeszłości.

"Czy świat umrze trochę, kiedy ja umrę..." O Halinie Poświatowskiej w 89 rocznicę jej urodzin

Gdy pod koniec lat 50. polscy poeci musieli zaspokoić się twarożkiem, ona jadła ananasy z puszki, spędzając popołudnia w bibliotece Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Halina Poświatowska konsekwentnie żyła po swojemu.

Nie tylko Miss USA rezygnuje z tytułu. Kontrowersje wokół konkursu piękności

Miss USA, Noelia Voigt, rezygnuje z tytułu, mając na względzie swoje zdrowie psychiczne. Jak argumentuje decyzję, kto przejmie po niej schedę i jak reagują inne kandydatki?

Agnieszka Sokołowska - Polka zakochana w Islandii kandydatką na jej prezydenta

Agnieszka Sokołowska, o której do niedawna zapewne wielu Polaków nawet nie słyszało, właśnie zapisała się na kartach historii. Jest pierwszym obcokrajowcem, kobietą o nieislandzkim nazwisku, która zgłosiła chęć startu w wyborach na prezydenta Islandii.

Peng Liyuan. Kim jest pierwsza dama Chin, która służy mężowi do ocieplania wizerunku?

Prezydent Chin Xi Jinping przebywa z oficjalną wizytą w Europie. W spotkaniach we Francji, Serbii i na Węgrzech towarzyszy mu małżonka, Peng Liyuan. Kobieta, którą Chińczycy znają nie tylko jako pierwszą damę, ale również gwiazdę muzyki ludowej.

Sasha Waltz. Choreografka, która rozbiera tancerzy, debiutuje w Polsce

Swoją wersję o miłości Julii i Romea Sasha Waltz zrealizowała w Paryżu, w mediolańskiej La Scali i w Berlinie. Teraz przygotowuje ją w Teatrze Wielkim w Łodzi. To pierwsza praca najsłynniejszej choreografki i reżyserki z polskim zespołem.

Nowozelandzka prezenterka dumnie nosi tatuaż na twarzy. Kim jest Oriini Kaipara?

Oriini Kaipara to popularna nowozelandzka prezenterka telewizyjna, pochodząca z maoryskiego plemienia. Zrobiło się o niej głośno w 2019 roku, kiedy wytatuowała sobie na brodzie i ustach tradycyjne maoryskie wzory. Jej decyzja spotkała się z ostrą krytyką. Co skłoniło Kaiparę do tak odważnego kroku?

Brigitte Macron – pierwsza dama Francji zagra w popularnym serialu

Pierwsza dama Francji niebawem pojawi się w kolejnej serii popularnego serialu „Emily w Paryżu”. Powstaje też sześcioodcinkowy dokument pokazujący jej drogę z Amiens - gdzie poznała męża, będąc jego nauczycielką - do Pałacu Elizejskiego.