„Frida Kahlo. Życie ikony”. Czy świat był przygotowany na tę artystkę?

Biografia Immersyjna "Frida Kahlo. Życie Ikony" w warszawskiej Fabryce Norblina to doświadczenie, w którym wręcz można "zanurzyć się” we Fridę. Poczuć zapach; także ten metaforyczny: jej obrazów i słów. Usłyszeć muzykę. Ale przede wszystkim "usłyszeć" Fridę. Choć jedno ze zdań otwierających tę podróż w biografię Artystki brzmi: "Wszyscy znamy Fridę Kahlo, ale czy ją rozumiemy?".

"The Third Gilmore Girl". Kelly Bishop opisała kulisy pracy na planie rodzinnego serialu

W październiku miną 24 lata od premiery serialu „Gilmore Girls”. Choć fabuła skupia się na relacji między charyzmatyczną matką a jej nastoletnią córką, to czym byłby serial bez seniorki rodu, która w tym roku wyda książkę „The Third Gilmore Girl”?

Beyonce nagrała cover "Jolene" Dolly Parton. Gwiazda country zareagowała

Tam, gdzie Dolly Parton błagała, Beyoncé ostrzega. Jakie inne zmiany Queen Bey wprowadziła do tekstu kultowej piosenki „Jolene” z 1973 roku i czy jest to jedyny cover na jej najnowszej płycie „Cowboy Carter”?

"Tratwa" Jacka i Rose z Titanica warta krocie. Rekordowa aukcja rekwizytów filmowych

Kultowy rekwizyt z „Titanica” został sprzedany za $718,750. W jakim stanie po 27 latach znajduje się słynna tratwa, która ocaliła życie filmowej Rose i jakie inne przedmioty znane z produkcji filmowych trafiły pod młotek?

Brit Awards 2024: Raye rekordzistką w liczbie statuetek

Podczas tegorocznej gali Brit Awards sześć nagród trafiło w ręce wokalistki i autorki tekstów Raye, młodej artystki, w przeszłości piszącej teksty piosenek między innymi dla Beyoncé. Tym samym 26-latka przechodzi do historii jako rekordzistka w liczbie statuetek zdobytych podczas jednego plebiscytu.

Adele odwołuje wszystkie marcowe koncerty. Ma problemy ze zdrowiem

Adele za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała fanów o konieczności odwołania wszystkich koncertów zaplanowanych na marzec w Las Vegas. Jaki jest powód takiej decyzji, co sądzą o tym wielbiciele wokalistki i czy podobne sytuacje miały miejsce w przeszłości?

Oscary 2024. Czy obowiązywanie progów różnorodności zwiększy szanse kobiet na wygrane?

O ile w muzyce królowały w tym roku kobiety, o czym świadczą liczne nagrody Grammy wręczone artystkom podczas tegorocznej ceremonii, o tyle obecność kobiet na liście twórców nominowanych do Oscarów jest zadziwiająco skromna.

Stylistyka Hello Kitty oddziałuje na mózg. Ciekawe ustalenia badaczy i wyjątkowa wystawa

Dlaczego fala słodkich filmików zalewająca Internet cieszy się taką popularnością i jak w ten trend wpisuje się wystawa Cute w londyńskim Somerset House?

Live2Tell – wysłuchać ostatnich świadków historii. Oryginalny projekt artystyczny Gillian Laub

Artystka multimedialna Gillian Laub, w ramach projektu Live2Tell, wykonuje portrety ocalałych z Holokaustu bohaterów.

Dzieło "Images of a Woman" autorstwa The Beatles sprzedane za gigantyczną kwotę

Images of a Woman – obraz wspólnie stworzony przez wszystkich członków grupy The Beatles w 1966 roku, został sprzedany na aukcji Chrisite’s za 1.7 miliona dolarów. Cena niemal trzykrotnie przewyższyła szacowaną kwotę. Jaka jest historia obrazu i kim byli jego poprzedni właściciele?

"Frida Kahlo. Życie ikony". W biografii malarki było wiele ciemnych punktów

„Miałam w życiu dwa poważne wypadki. Jeden, gdy przejechał po mnie tramwaj. Drugi to Diego” – mówiła Frida Kahlo, meksykańska malarka, której obrazy rozpoznawalne są na całym świecie. W jej immersyjną biografię można zanurzyć się podczas wystawy „Frida Kahlo. Życie ikony” w warszawskim Art Box Experience.

Feud: Capote vs. the Swans. Calista Flockhart wraca na ekrany w nowym serialu

Znana widzom na całym na świecie jako ekscentryczna prawniczka Ally McBeal, Calista Flockhart powraca na ekrany. W jakiej produkcji można ją zobaczyć, kto jej towarzyszy i czy marzy o życiu zagranej przez siebie bohaterki?

Lista obrazów byłej królowej Danii jest imponująca. Podobnie jak lista jej talentów

Obraz autorstwa byłej królowej Danii, Małgorzaty II, trafi na aukcję z początkiem marca. Szacuje się, że może zostać sprzedany za $11,000-$15,000. Nie jest to pierwsze dzieło monarchini, natomiast jedno z niewielu dostępnych w publicznej sprzedaży. Jakimi jeszcze osiągnięciami artystycznymi może się pochwalić matka obecnego króla Danii i czy ograniczają się one jedynie do malarstwa?

Grammy 2024: Taylor Swift ponownie triumfuje

Dawno niewidziana Celine Dion pojawiła się na scenie podczas ceremonii wręczania nagród Grammy, aby zaprezentować zwyciężczynię w kategorii album roku. Statuetka trafiła w ręce Taylor Swift za krążek „Midnights”.

Pianistki są dyskryminowane, bo fortepian to męski instrument

Zaledwie 23 procent koncertujących dzisiaj pianistów to kobiety. Dowodów na to, że kobietom jest znacznie trudniej zaistnieć w muzycznym świecie, można znaleźć znacznie więcej.

Dodatek do sztuki? Marina Abramović ruszyła z nowym biznesem

Na rynku pojawiły się kosmetyki i suplementy sygnowane nazwiskiem Mariny Abramović. Wcześniej słynna performerka poza tworzeniem sztuki zajmowała się już opracowywaniem technik mindfulness.

Pierwszy zwiastun filmu o Amy Winehouse. Kim jest aktorka, która gra wokalistkę?

Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu o Amy Winehouse. W brytyjską wokalistkę wcieliła się Marisa Abela, która sama wykonała wszystkie utwory wykorzystane w produkcji.

Dzieło Klimta odzyskane po latach!

Odnaleziony w Wiedniu obraz autorstwa Gustava Klimta pt. Portret panny Lieser przez niemal 100 lat uważano za dzieło zaginione. W kwietniu trafi na sprzedaż zorganizowaną przez wiedeński dom aukcyjny im Kinsky. Jaką cenę może osiągnąć i co wiadomo na temat jego dotychczasowych losów?