Polka w Monako Dominika Eisenberg: Niedziela jest dniem na rozmawianie o wszystkim, tylko nie o pracy

Od 12 lat związana jest z marką Eisenberg Paris, a od kilku z rodziną jej założycieli. Mieszka w Monako, gdzie zajmuje się tworzeniem produktów pielęgnacyjnych i marketingiem firmy.

Proktolog prof. Małgorzata Kołodziejczak: Procedury utrudniają pomaganie kobietom

- Moim osobistym celem w staraniach o zapewnienie pacjentom jak najlepszej opieki jest przekonanie przedstawicieli NFZ do refundacji zabiegów naprawczych okołoporodowych uszkodzeń zwieraczy odbytu u kobiet - mówi prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kołodziejczak.

Lekarka i himalaistka Magdalena Arcimowicz: Życie jest po to, aby cieszyć się każdą jego chwilą

- Warto żyć pełnią życia, a góry tę pełnię dopełniają. Jeżeli musiałabym wybierać: góry albo medycyna, wybrałabym jednak medycynę – mówi Magdalena Arcimowicz, lekarz rynoalergolog i czwarta Polka w historii, która zdobyła szczyt K2 w Himalajach.

Alina Mleczko: Rynek muzyczny zdominowany jest przez mężczyzn. Jeśli przez chwilę się zawaham, zginę jako artystka

Jako pierwsza kobieta w klasie saksofonu Akademii Muzycznej w Warszawie przełamywała bariery i stawiała czoła wyzwaniom. O trudnościach w drodze na szczyt i tym, z czego nigdy nie warto rezygnować - mówi Alina Mleczko, wybitna polska saksofonistka.

Polka w Szwajcarii: Tutaj świat pod wieloma względami urządzony jest na niekorzyść kobiet

W Szwajcarii kobiety wywalczyły sobie prawo głosu dopiero 7 lutego 1971 roku. Jak zmienił się kraj pięćdziesiąt lat po osiągnięciu równouprawnienia wyborczego? I dlaczego wciąż mówi się, że Szwajcarki są ofiarami własnego dobrobytu? Odpowiada Agnieszka Kamińska, autorką książki "Złota klatka? O kobietach w Szwajcarii".

Prof. Janina Stępińska o pracy na intensywnej terapii: W tym zawodzie trzeba lubić ludzi

O tym, jak nowoczesne technologie i genetyka zmieniają podejście do leczenia, a także dlaczego pokora i nieustanna edukacja powinna cechować każdego lekarza – mówi profesor Janina Stępińska, dyrektorka Narodowego Instytutu Kardiologii.

Polka na obczyźnie Beata Lis. Belgowie, bardziej niż Polacy panują nad emocjami

W Polsce zajmowała się marketingiem. Od 18 lat pracuje w koncernie Toyota Motor Europe jako Menedżerka Działu Mobilności Talentów. W Brukseli okazało się, że we krwi ma japońską filozofię Kaizen i talent do zarządzania zasobami ludzkimi.

Specjalistka od trudnych remontów starych budynków: Każdy chce mieć wypacykowany zabytek

Może i lubimy zabytki, ale nie lubimy starych rzeczy. To wstyd mieć stary dach, bo co sąsiedzi powiedzą? Stary budynek potrzebuje przede wszystkim cierpliwości - mówi Katarzyna Sielicka, archeolożka, która doradza w zakresu ochrony zabytków, rewitalizacji i zarządzania dziedzictwem.

Remigiusz Mróz o tym, jakie kobiety go inspirują, żyją w jego wyobraźni i książkach

Sprzedał ponad 10 milionów egzemplarzy książek, a pomysły na kolejne powieści pojawiają się u niego w nadmiarze. Jaki gatunek byłby dla niego największym wyzwaniem i czy zdecyduje się po niego sięgnąć? Remigiusz Mróz wyjaśnia.

Socjolożka o bezdzietności z wyboru: Ewangelizacja antynatalistów nic nie zmieni

- Macierzyństwo ulega „korporatyzacji” i staje się zadaniem, projektem do wykonania na jak najwyższym poziomie. Chcąc odzyskać kontrolę nad własnym życiem, dajemy się uwieść mitowi „optymalizacji” - mówi dr hab. Paula Pustułka, prof. SWPS.

Teolożka o decyzji Trzaskowskiego ws. krzyży: Potrzebna jest reakcja osób wierzących

- Wiara jest sprawą osobistą, a nie prywatną. Katolik ma nie tylko iść do kościoła w niedzielę i święta, ale swoją wiarę ma wyznawać życiem - mówi dr hab. Aneta Rayzacher-Majewska.

Polka na obczyźnie Beata Roussel. Po 40 i diagnozie autyzmu została kulturystką

W latach 90. grała w popularnym serialu „Dom”, po którym wróżono jej karierę aktorską. Wybrała pracę w agencji reklamowej, a później przeniosła się do Francji. Beata Roussel po 40 usłyszała diagnozę autyzmu i zajęła się kulturystyką. Opowiada o swoim życiu.

Dyrektor generalna UNICEF Polska o work-life balance: Ja żyję pracą

- Znam wiele osób, które potrafią o 17.00 zamknąć wszystko, wyłączyć służbowy laptop, telefon i całkowicie się od pracy odciąć. Absolutnie tego nie krytykuję – mówi Renata Bem.

Paula Wolecka z teamu Igi Świątek o tym, co najważniejsze w budowaniu marki osobistej

Miło było się przekonać, że świadomość roli i znaczenia osób „od komunikacji” w rozwoju karier sportowców jest coraz większa, mimo że działamy w kulisach – mówi Paula Wolecka, PR managerka Igi Świątek.

Iza Kuna: Romans może trwać i 30 lat

- Napisałam o wielkiej miłości Aleksa i Klary. Ich związek trwa sześć lat. Aleks jest oczywiście żonaty i ma dzieci, ale podobnych historii jest mnóstwo. Sama znam takich kilka – mówi Iza Kuna o bohaterach serialu „Klara", który powstał na podstawie jej książek.

Dr n. med. Justyna Dąbrowska-Bień: Mężczyźni nie chcą przekazywać swojej wiedzy kobietom chirurgom

Mężczyźni postrzegali zawsze moje zalety jako wady. To, że mam w sobie siłę, determinację i asertywność, było interpretowane jako bezczelność i krnąbrność - mówi Justyna Dąbrowska-Bień, otorynolaryngolog, rynochirurg, zajmująca się chirurgią twarzy i szyi.

Maria Deskur: Społeczeństwo, które czyta, jest bardziej stabilne emocjonalnie i psychicznie

Naszym celem jest stawianie coraz głośniej postulatu, aby poziom czytelnictwa w Polsce sięgnął 70 procent – mówi Maria Deskur, prezes Fundacji Powszechnego Czytania.

Karolina Pilarczyk: Panowie mają problem z przegrywaniem z kobietą w motosportach

O tym, jak pozostać wierną sobie w dominującym, męskim świecie, jak przełamywać bariery i stereotypy i z determinacją walczyć o własne spełnienie i sukces, mówi Karolina Pilarczyk, pierwsza w Polsce i czołowa na świecie zawodniczka w zawodach driftingowych.