Szef ważniejszy niż wynagrodzenie. Co dziś najbardziej cenią pracownicy i jak im to zapewnić?

Z raportu The Workforce Institute wynika, że rola szefa w budowaniu dobrostanu pracownika jest ogromna. Jakie są tego konsekwencje i czy istnieją sposoby na poradzenie sobie ze stresem po pełnym napięć dniu w pracy? Psycholog radzi.

Japonia: budżety domowe pod ścisłą kontrolą kobiet

Okozukai oznacza kieszonkowe wręczane mężczyznom w Japonii na ich bieżące wydatki. Dlaczego to żony kontrolują domowy budżet i wydzielają pieniądze mężom?

W branży motoryzacyjnej mężczyźni traktują kobiety jak równe sobie

Stereotypowo dominuje przekonanie, że to mężczyźni pełnią większą rolę w przemyśle motoryzacyjnym. Jednak to przekonanie odchodzi powoli w zapomnienie - mówi Julita Sienkiewicz, Validation Engineer w FORVII.

Droga do równości szans dla kobiet

Jak wzmocnić pozycję kobiet w biznesie? W jaki sposób podkreślić ich istotną rolę w świecie technologii? W jaki sposób dojść do równego traktowania w całym życiu zawodowym – o tym dyskutowano podczas debaty „Rzeczpospolitej”.

Tydzień Kobiet Sukcesu

Tydzień Kobiet Sukcesu to projekt organizowany przez Zrzeszenie Studentów Polskich SGH. W tym roku świętuje swoją XVIII edycję, która odbędzie się w dniach 4-8 marca w murach Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Jessica Alba uruchamia firmę producencką Lady Spitfire. Będzie realizować ważną misję

Aktorka planuje tworzyć treści poświęcone historiom kobiet, przełamywaniu barier i wspieraniu różnorodności. Kto będzie jej towarzyszył w tej kreatywnej podróży i jakie osiągnięcia ma już firma?

Zawodowa poduszka bezpieczeństwa. Na czym polega trend career cushioning?

Zawodowa poduszka bezpieczeństwa, oprócz oczywistych korzyści wynikających z zapewnienia stałego dochodu czy płynnego podjęcia nowej działalności, ma także spore znaczenie w kontekście sprawdzenia własnych możliwości na rynku pracy.

Miliardy idą w świat. Na co wydaje fortunę była żona Jeffa Bezosa?

MacKenzie Scott sprzedała 65 milionów akcji Amazon wartych 10 miliardów dolarów. Jaką działalność prowadzi MacKenzie Scott, co ma wspólnego ze zdobywczynią literackiej nagrody Nobla i jak wspomina początki kariery zawodowej?

Każdy sukces ma swoją cenę

Chcemy doprowadzić do tego, żeby konsument, który jeszcze sześć lat temu nie miał wyboru, czy zapłacić kartą, czy gotówką, mógł w każdym miejscu wybrać dowolną metodę płatności, zgodnie ze swoimi preferencjami – mówi Joanna Erdman, prezeska Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Asystentki na razie nie muszą się obawiać. Wskazano powody, dla których AI nie jest w stanie ich zastąpić

W dobie prężnie rozwijających się narzędzi AI oraz dostępnych programów oferujących pomoc w zadaniach administracyjnych związanych z pracą biura, eksperci zastanawiają się, czy wszystkie zadania asystentki mogą być przejęte przez sztuczną inteligencję.

Anna Mochnaczewska o kobiecych stylach zarządzania. Kumpele, harde baby i żmije są najgorsze

Dobry lider jest jak dobry rodzic, tylko pytanie, co to dla nas znaczy i z czym się kojarzy, mówi psychoterapeutka Anna Mochnaczewska.

Podniebny recykling. Linie lotnicze Emirates zamierzają produkować ekologiczne bagaże

Części z nieużywanych już samolotów Airbus A380 i Boeing 777 posłużą do stworzenia wyjątkowej kolekcji bagaży. Ekspertka ocenia pomysł i jego wpływ na ochronę środowiska.

Założycielka Girls Money Club: Wyzwaniem jest społeczne przeświadczenie, że inwestycje to męski świat

Dorota Sierakowska jest finansistką, inwestorką, pierwszą w Polsce analityczką, specjalizującą się wyłącznie w rynku surowcowym – czyli inwestycjach w złoto, ropę naftową czy kawę. Opowiada o tym, jak inwestować i odnajdywać się w tym stereotypowym świecie.

Biznesowy raj? Szwajcarki inspirują do działania w branży e-commerce

Według najnowszych danych w Szwajcarii coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielną działalność w branży e-commerce. Przedsiębiorczyń jest dwa razy więcej niż 20 lat temu. Choć nadal przeważają w tym sektorze mężczyźni, coraz więcej pań znajduje w sobie odwagę i siłę na dołączenie do tego grona.

Poczta Polska sprzedawała podróbki? Mamy oświadczenie ich biura prasowego

Katarzyna Daniłko zarzuciła Poczcie Polskiej sprzedawanie w swoich punktach podróbek torebek luksusowych marek. Instytucja początkowo żądała sprostowania, ale ostatecznie wycofała produkty ze sprzedaży.

Co czwarty kobiecy biznes chce wyjść za granicę. Zbadano, jak planują się rozwijać polskie przedsiębiorczynie

Z nowych danych fundacji Sukces Pisany Szminką wynika, że właścicielka co czwartego kobiecego biznes myśli o rozwinięciu działalności na polu międzynarodowym.

Inwestować każdy może. Tak Polki budują swą niezależność finansową

Poziomem wykształcenia kobiety już dawno przewyższyły w Polsce mężczyzn. A teraz rosnąca aktywność inwestycyjna zapewnia im coraz większy udział w gronie inwestorów.

Przedsiębiorczości można się nauczyć. Od czego zacząć?

Przypadający w listopadzie Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet to największa na świecie inicjatywa na rzecz promocji przedsiębiorczości i rozwoju finansowego kobiet, która obchodzona jest w 144 krajach, w tym również w Polsce. Jakie znaczenie ten dzień ma nie tylko dla kobiet, ale i dla całego społeczeństwa?