Nie było żadnych szklanych sufitów. Anna Rulkiewicz otwarcie o swojej karierze

- Nigdy nie obawiałam się nowych wyzwań, zawsze byłam przebojowa i walczyłam o swoje - mówi prezes Grupy Lux Med.

Najtrudniejszy do stworzenia zapach: odchodzącego mężczyzny. Marie-Lise Jonak o tajnikach swojej pracy

Perfumy są jak ubranie. "Noszony" zapach to element całościowego wizerunku. Wybierając go, definiuje się siebie, przekazuje informację otoczeniu. O tym, że są dziełem sztuki, a ich tworzenie to wymagający proces, mówi Marie-Lise Jonak, założycielka marki Ormaie.

Para z talentem do zarabiania. Jak pomnażają swój majątek Meghan i Harry

Od 2020 roku książę Harry i Meghan Markle nie są oficjalnymi członkami rodziny królewskiej. Od tego czasu nie pobierają pieniędzy od brytyjskiej monarchii, ale mimo to ich wartość netto stale rośnie. Skąd czerpią dochody?

Beata Pawłowska: Tkwienie za długo w jednej firmie jest dzisiaj personalnie niebezpieczne

- Do lat dwutysięcznych pracownikom, którzy byli dobrymi – nazwijmy to – rzemieślnikami, firmy zapewniały pracę, stabilność i bezpieczeństwo. Tego nie można powiedzieć o współczesnym biznesie. Obecnie atutem dla pracodawców jest wiedza z różnych przedsiębiorstw i branż - mówi menadżerka z 30-letnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach, polskich firmach prywatnych, a także na stanowiskach w radach nadzorczych.

DailyArt - wielka mała apka. Zuzanna Stańska o tym, jak ze sztuki zrobić biznes

Zawodowe marzenia, nawet te bardzo wyszukane, da się i warto realizować. Przekonuje o tym historia sukcesu Zuzanny Stańskiej - twórczyni aplikacji DailyArt.

Debata: Work-life balance - dobre praktyki

W Salonie „Rzeczpospolitej" na Forum Ekonomicznym w Karpaczu odbyła się debata "Work-life balance: Dobre praktyki". Moderowała ją Anna Zejdler, szefowa serwisu kobieta.rp.pl.

Kobiety w zarządach największych polskich firm rodzinnych

W Polsce, ale i na świecie wciąż jeszcze niewykorzystywany jest w pełni potencjał talentu i umiejętności kobiet w procesie zarządzania firmą. “Odrzucanie puli talentów, jakimi dysponują kobiety to nie tylko niesprawiedliwe, ale również niewydajne działanie biznesowe” - mówi Alicja Leszczyńska, CMO w Eternis.

Kinga Nowakowska: Sukces to zdolność podnoszenia się po porażkach

- Nieustające pasmo sukcesów? Życie byłoby śmiertelnie nudne - mówi Kinga Nowakowska, członkini zarządu Grupy Capital Park, która była odpowiedzialna m.in. za rewitalizację Fabryki Norblina w Warszawie.

Inga Kamińska: Bardzo ważę słowa i rozważnie określam cele

Krosno Glass, to kolejna duża firma, którą przywróciła do życia Inga Kamińska. Nie uznaje określenia, że „coś jej się udało”, bo zanim przystąpi do nowego zadania, ma plan, który konsekwentnie realizuje i jeden cel: nie może zawieść ludzi, którym złożyła konkretne obietnice.