Outback i jezioro Mungo - obowiązkowe punkty (nie tylko) kobiecej podróży po Australii

Będąc miesiąc temu w Australii, wybrałam się w podróż w głąb stanu Nowej Południowej Walii, na tzw. Outback. Wielu moich przyjaciół i znajomych z Polski pyta, co to właściwie jest.

Przyszłość jest wegańska! Sylwia Spurek o Dniu bez Mięsa

Dr Sylwia Spurek, posłanka do PE, była Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich komentuje zasadność obchodzonego 20 marca Międzynarodowego Dnia bez Mięsa.

Joanna Parafianowicz: Kobiety w większości nie umieją rozmawiać o pieniądzach. Jak to zmienić?

Odsetek firm prowadzonych w naszym kraju przez kobiety plasuje nas w ścisłej europejskiej czołówce, wzrasta liczba kobiet z wyższym wykształceniem, aktywnych zawodowo, a mimo to nie znam żadnej kobiety, dla której rozmowa o stawkach za wykonywaną pracę byłaby prosta- podsumowuje mec. Joanna Parafianowicz.

Paulina Szewioła: Szkodliwy trend na "bycie panią domu”

Decydując się na bycie wyłącznie "żoną swojego męża", warto pamiętać o dalekosiężnych konsekwencjach tego działania.

Cierpienie poza polem bitwy. O przemocy seksualnej podczas wojny w Ukrainie

W czasie każdej wojny jedne z najbardziej wstrząsających i odrażających zbrodni wojennych mają miejsce poza polami bitew. Należą do nich zbrodnie na tle seksualnym. Nie inaczej jest w Ukrainie, która już od dwóch lat zmaga się z okupacją i wzmożoną rosyjską agresją.

Latanie będzie jeszcze bezpieczniejsze? Ważna zmiana przepisów coraz bliżej

Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) proponuje ogólnounijne rozporządzenie w sprawie obsługi naziemnej lotnisk. Czy planowane zmiany będą miały wpływ na bezpieczeństwo podniebnych podróży?

Księżycowy Nowy Rok - 10 lutego 2024. Jakie przesądy są związane z Rokiem Smoka?

Znany również jako Chiński Nowy Rok lub Święto Wiosny, Księżycowy Nowy Rok to mniej więcej dwutygodniowe święto organizowane w celu uczczenia rozpoczęcia chińskiego kalendarza księżycowo-słonecznego na kolejny rok.

Joanna Parafianowicz o publicznym "praniu brudów": Przynosi straty, ale podnosi zasięgi

Zagraniczne media co jakiś czas informują nas o problemach, jakich Meghan Markle przysparza jej ojciec. Mężczyzna po wielokroć publicznie wypowiadał się na temat córki, a jego słowa z uwagi na swój charakter, formę i treść niemal perfekcyjnie oddają istotę wyrażenia „pranie brudów”.

Joanna Parafianowicz: Wypowiedź Agaty Dudy-Gracz o feminatywach nie pozwala na obojętność

Wywiad, którego Agata Duda-Gracz udzieliła portalowi kobieta.rp.pl, niewątpliwie przysłużył się promocji spektaklu pt. "Proszę Państwa, Wyspiański umiera” wystawianego w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie - komentuje prawniczka.

Krajobraz (nie)humanitarny w Strefie Gazy

Organizacje humanitarne od lat analizowały potrzeby mieszkańców Strefy Gazy, jednak żadna nie zakładała wybuchu działań zbrojnych na tak dużą skalą, jak w październiku 2023 r., kiedy ludność została wezwana do ewakuacji, a miasto Gaza poddane rozległym bombardowaniom.

Joanna Parafianowicz o oskarżeniu Pauliny Smaszcz: Nawigacja wyłącznie pod wpływem emocji

Teoretycznie można by oczekiwać, że przeciętny obywatel będzie znał dziś podstawowe zasady posługiwania się cudzymi danymi. Życie pisze jednak nieprzewidziane scenariusze.

Bigos i karp w upale? Rzut oka na nieznane oblicze celebracji Bożego Narodzenia w Australii

Nie czuję Bożego Narodzenia. To właśnie najczęściej słyszy się od zagranicznych gości – szczególnie tych z półkuli północnej – którzy w grudniu trafiają do Australii.

Dotknięty chorobą obiekt pożądania. Subiektywny rzut oka na wystawę Moniki Mamzety „Change of life”

„Objawy choroby to nic innego jak zamaskowana manifestacja mocy miłości; a wszelka choroba to tylko przemieniona miłość” - Tomasz Mann „Czarodziejska Góra”.

Joanna Parafianowicz o gwiazdach unikających fiskusa: Do doniesień mediów warto podchodzić z dystansem

Co, poza płcią i datą urodzenia, łączy niektórych najbardziej popularnych na świecie sportowców, celebrytów, producentów filmowych, piosenkarzy, polityków, artystów i celebrytów z wieloma nikomu nieznanymi przeciętnymi zjadaczami chleba? Nieuchronność śmierci z pewnością i... konieczność płacenia podatków - rzecz jasna.

Joanna Parafianowicz: Kobieta przy rozwodzie powinna stawiać na więcej niż jedną kartę

Nadal blisko połowa Polek nie poświęca się pracy zawodowej, lecz rodzinie, a ich wysiłek bywa określany jako „siedzenie w domu”. Warto mieć świadomość, jakie ewentualne prawa przysługują w razie rozwodu tzw. żonie przy mężu.

Kobiety, dzięki którym ustanowiono ideę równości praw człowieka

Z okazji 75 rocznicy Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ przypomina o niezwykłych kobietach, które przyczyniły się do ustanowienia idei równości dla wszystkich.

Joanna Parafianowicz o tragedii w Andrychowie: Za śmierć dziewczynki w takim samym stopniu nie odpowiada nikt, jak i wszyscy

W kontekście śmierci z Andrychowa jak bumerang powraca pytanie, czy tej tragedii można było uniknąć?

Święty Mikołaj bywał... Damą. Historia mało znana, a bardzo dziś potrzebna

Czy można Święta Bożego Narodzenia posądzić o dyskryminację płciową? Jestem pewna że tak, jeśli weźmie się pod uwagę zupełny brak w naszej kulturze kobiet Mikołajów.