Joanna Parafianowicz o szaleńczym rajdzie samochodu Klaudii El Dursi: Sprawa nie musi być jednoznaczna

Prawo tworzone jest dla ludzi i ma służyć, w kontekście zasad ruchu drogowego – ich bezpieczeństwu. Usprawiedliwianie łamania prawa spóźnialstwem to niefrasobliwość.

Maria Kalesnikawa - najbardziej znana ofiara reżimu na Białorusi. Co się z nią dzieje?

Liczne kryzysy humanitarne, w tym wojna na Ukrainie i Strefie Gazy odwracają uwagę od sytuacji praw człowieka na Białorusi. Tymczasem Białorusini cierpią bezprecedensowy poziom represji, często pozostając na marginesie światowych nagłówków.

Czy na rozprawie wolno i warto płakać? "Wbrew słowom popularnej piosenki sąd wierzy łzom"

Mec. Joanna Parafianowicz: Wspomnienia emocji towarzyszących świadkowi - tak jak inne dowody - są faktem, a nie opinią.

Joanna Parafianowicz: Wniosek o zmianę nazwiska nie może być podyktowany widzimisię

Choć już William Shakespeare w "Romeo i Julii" przekonywał, że to, co zwiemy różą, pod inną nazwą równie by pachniało większość z nas nie ma wątpliwości, że nazwisko to sprawa istotna.

Mec. Joanna Parafianowicz: Ostentacyjne chwalenie się bogactwem nigdy nie wejdzie do kanonu eleganckich zachowań

Prawomocnie pozbawiony licencji, ale nadal postrzegany jako jeden z najpopularniejszych w kraju detektyw — w jednym dniu odnowił przysięgę małżeńską i wyprawił synowi przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii Świętej. O przebiegu obu uroczystości dowiedzieliśmy się z mediów społecznościowych...

Śmierć korespondenta na scenie. Kobiety uczciły Waldemara Milewicza

7 maja br. mija 20 rocznica śmierci reportera wojennego Waldemara Milewicza. Jego historia zainspirowała Wiesławę Sujkowską, autorkę tekstu granego na scenie Teatru Polskiego w Warszawie.

Agnieszka Bieńczyk-Missala: Zmiana świata na lepsze jest możliwa

W świecie, w którym przemoc i zło przytłaczają, ludzie niosący pomoc humanitarną przekonują, że codzienna praca, by zmieniać świat na lepsze, jest możliwa. Przypomina o tym historia Damiana Sobola.

Anna Zejdler: Szata nie zdobi człowieka, ale wiele o nim mówi

Czy szczegóły są ważne? Są. Mówią o człowieku więcej niż służbowa wizytówka. Dają obraz jego domu, zasad, wyczucia i szeroko pojętej wrażliwości.

Marta Jarosz: Lokale wolne od dzieci to najlepsze, co można zrobić

Do tego, że istnieją miejsca, w których dzieci ma nie być, warto podejść ze zrozumieniem. To właśnie jest tolerancja.

Mec. Joanna Parafianowicz: Męża w aplikacji randkowej spotkać można. Najczęściej jednak - cudzego

Mało co w ostatnich latach uległo takiej zmianie, jak randki. Jeśli się zastanowić, to niewiele ponad 100 lat temu kojarzeniem związków zajmowały się rodziny, a zaangażowanie samych zainteresowanych nie miało w tej materii większego znaczenia.

Przemoc nie ma płci. Joanna Parafianowicz o żartach ze znęcania się nad mężczyznami

Goniąc za równouprawnieniem kobiet, społeczeństwo straciło czujność na przypadki dyskryminowania mężczyzn.

Outback i jezioro Mungo - obowiązkowe punkty (nie tylko) kobiecej podróży po Australii

Będąc miesiąc temu w Australii, wybrałam się w podróż w głąb stanu Nowej Południowej Walii, na tzw. Outback. Wielu moich przyjaciół i znajomych z Polski pyta, co to właściwie jest.

Przyszłość jest wegańska! Sylwia Spurek o Dniu bez Mięsa

Dr Sylwia Spurek, posłanka do PE, była Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich komentuje zasadność obchodzonego 20 marca Międzynarodowego Dnia bez Mięsa.

Joanna Parafianowicz: Kobiety w większości nie umieją rozmawiać o pieniądzach. Jak to zmienić?

Odsetek firm prowadzonych w naszym kraju przez kobiety plasuje nas w ścisłej europejskiej czołówce, wzrasta liczba kobiet z wyższym wykształceniem, aktywnych zawodowo, a mimo to nie znam żadnej kobiety, dla której rozmowa o stawkach za wykonywaną pracę byłaby prosta- podsumowuje mec. Joanna Parafianowicz.

Paulina Szewioła: Szkodliwy trend na "bycie panią domu”

Decydując się na bycie wyłącznie "żoną swojego męża", warto pamiętać o dalekosiężnych konsekwencjach tego działania.

Cierpienie poza polem bitwy. O przemocy seksualnej podczas wojny w Ukrainie

W czasie każdej wojny jedne z najbardziej wstrząsających i odrażających zbrodni wojennych mają miejsce poza polami bitew. Należą do nich zbrodnie na tle seksualnym. Nie inaczej jest w Ukrainie, która już od dwóch lat zmaga się z okupacją i wzmożoną rosyjską agresją.

Latanie będzie jeszcze bezpieczniejsze? Ważna zmiana przepisów coraz bliżej

Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) proponuje ogólnounijne rozporządzenie w sprawie obsługi naziemnej lotnisk. Czy planowane zmiany będą miały wpływ na bezpieczeństwo podniebnych podróży?

Księżycowy Nowy Rok - 10 lutego 2024. Jakie przesądy są związane z Rokiem Smoka?

Znany również jako Chiński Nowy Rok lub Święto Wiosny, Księżycowy Nowy Rok to mniej więcej dwutygodniowe święto organizowane w celu uczczenia rozpoczęcia chińskiego kalendarza księżycowo-słonecznego na kolejny rok.