Inflacja? To nie jest zjawisko ekonomiczne. Henryka Bochniarz komentuje nowe dane GUS

Była minister przemysłu i handlu jasno mówi o tym, jak ocenia różne ruchy dokonujące się na rynku finansowym.

Mistrzowie unikania, czyli o obciachu bycia alimenciarzem

Na co może liczyć dziecko ojca, który nie chce nawet partycypować w jego utrzymaniu? Niestety, zwykle na bardzo niewiele.

Kobiety na wybory? Nie tędy droga...

Nie sposób nie zauważyć, że temat kobiet zajmuje ważne miejsce w trwającej obecnie kampanii wyborczej. Pytanie, co z tego wynika...

„Love to Love You: Donna Summer”: prawdziwe oblicze wielkiej gwiazdy ery disco

Kim była Donna Summer, artystka, bez której trudno wyobrazić sobie muzykę pop przełomu lat 70. i 80.? O tym opowiada film dokumentalny „Love to Love You: Donna Summer” w reżyserii Rogera Rossa Williamsa, zdobywcy Oscara i nagrody Emmy.

Przepisy prawa są po coś. I obowiązują również Magdalenę C.

W demokratycznych państwach prawa nakazy i zakazy są przez ustawodawcę ustalane po coś. Zwykle, nie przeciwko jednym, lecz dla ochrony drugich. Relatywizowanie norm prawnych jest niebezpieczne.

Prawnicy w social mediach. STOP pajacowaniu!

Choć zarówno prawo, jak i zwyczaje, a nawet sztuki piękne, odgrywają ważną rolę w kształtowaniu wizerunku przedstawicieli wielu zawodów, nie mam wątpliwości, że obecnie pierwszorzędną rolę w kształtowaniu pośród społeczeństwa wiedzy o adwokatach odgrywa internet...

Adwokatka - to nie brzmi śmiesznie

Od lat przyglądam się dyskusjom snutym zarówno na forum adwokatury, jak i innych zawodów prawniczych. Nie mam wątpliwości, że obok tak ważnych społecznie zagadnień jak adopcja dzieci przez pary jednopłciowe oraz dopuszczalność aborcji, kwestia używania feminatywów jest w środowisku jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów.

Afganki opuszczone przez świat

Afgańskie aktywistki, które na początku września rozpoczęły w niemieckiej Kolonii dwunastodniowy strajk głodowy, protestują przeciwko bezczynności wspólnoty międzynarodowej oraz domagają się uznania „apartheidu ze względu na płeć”.

Tego kataklizmu nie da się precyzyjnie przewidzieć. Geolożka o tym, skąd biorą się trzęsienia ziemi

Trzęsienie ziemi w Maroku, które miało miejsce w piątkowy wieczór, pochłonęło ponad dwa tysiące ofiar i spowodowało potężne zniszczenia. Skąd biorą się te tragiczne w skutkach zjawiska i jak można zabezpieczyć się na wypadek ich wystąpienia? Pytamy o to geolożkę i właścicielkę firmy Geologia Pomorska, Magdalenę Tyszecką.

Czy dzieci zaprowadzą Władimira Putina przed Trybunał?

Do najbardziej rażących zbrodni należą te, dokonywane na dzieciach. Nic więc dziwnego, że Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wydał nakaz aresztowania prezydenta Władimira Putina i rzeczniczki praw dziecka Marii Lwowej–Biełowej.

Natalie Janoszek są wszędzie, także w branży prawniczej

Wobec Natalii Janoszek współczucia nie ma obecnie chyba nikt, a Krzysztof Stanowski, nagłaśniając wątpliwości i ustalenia dotyczące jej medialnej kariery, w oczach wielu Polaków urósł niemalże do rangi narodowego bohatera.

Czego nie wypada prawniczkom?

Prawnicy, zwłaszcza u progu kariery zawodowej, bardzo często zastanawiają się, co im jako osobom wykonującym, bądź co bądź, poważną profesję zaufania publicznego wypada, a co – nie? Prawniczki tego rodzaju rozterek doświadczają zwykle w dwójnasób, a powodów jest po temu co nie miara.

„Sekretne życie pobożnych kobiet” Deeshy Philyaw: olbrzymia dawka emocji

Dla czytelników wypatrujących dobrej literatury światowej trwa piękny czas. Zbiór opowiadań „Sekretne życie pobożnych kobiet” to kolejny dowód na potwierdzenie tej tezy.