Aktualizacja: 19.03.2025 07:14 Publikacja: 15.02.2025 12:19
Aleksandra Ptak-Iglewska: Żyjemy w czasach zrywania starych więzi, ale nowe same nawiązują się bardzo rzadko.
Foto: Adobe Stock
Nawet rozumiem, dlaczego walentynki mają wielu przeciwników. Trudno nam w kraju nad Wisłą świętować pozytywne uczucia, to się jawi jako kompletnie niepraktyczny pomysł. Za święto rodzinne wystarczą Wigilia, Wielkanoc i imieniny mamy, święto melancholijne mamy w Zaduszki, a miłość można świętować w rocznicę ślubu. Ewentualną rocznicę ewentualnego ślubu, bo w Polsce rozwodzi się co trzecia para, więc to też dobra wskazówka, by być ostrożniejszym z tym optymizmem. Niepraktyczne, nie nasze, importowane i na pokaz.
O podmiotowym traktowaniu kobiet w kampanii nie świadczą uśmiechnięte fotografie czy wypowiedzi o tym, że mają pilnować swoich mężczyzn, albo oceny ich wyborczych decyzji.
Patologie polskiej gospodarki się zmieniają, ale zawsze chodzi o jeden wspólny mianownik – by ktoś pracował za darmo.
Dzięki „Anorze” Seana Bakera Rosja odniosła sukces. Kultura jest potężną bronią w jej arsenale. Za jej pomocą realizuje polityczne cele. Właśnie na nowo oswaja ze sobą zachodnie salony, które entuzjastycznie podejmują Yurę Borisova.
Poziom ubóstwa jest najwyższy od dekady, ale jedna pula pieniędzy tkwi niewzruszona. Aż 16 mld zł - tyle wynosi kwota niezapłaconych alimentów, a to tylko dane o najbiedniejszych polskich dzieciach..
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Ekspertem do spraw pieniądza może być doradca inwestycyjny w banku, nie bloger, nie instagramerka, nawet jeśli na zdjęciu jest na orientalnej plaży. Z wielu takich plaż nie ma ekstradycji.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Choć termin na rejestrację jeszcze nie minął, już wiadomo, że przed nadchodzącą elekcją prezydencką będzie najwięcej w historii komitetów wyborczych. Większość nie poradzi sobie ze zbiórką 100 tys. podpisów, ale i tak specjaliści mówią o ciekawym zjawisku społecznym.
Węgierski parlament zatwierdził projekt ustawy, który zakazuje corocznej Parady Równości LGBT w Budapeszcie - informuje Węgierska Rozgłośnia Radia Wolna Europa/Radia Liberty
Polacy nie mają wątpliwości: pieniądze dają szczęście. W szczególności są tego pewni młodzi ludzie – to w największym skrócie podsumowanie badań przeprowadzonych przez ekspertkę z zakresu psychologii pracującą na Uniwersytecie Warszawskim.
Z raportu Ipsos „(Nie)równość płci w Polsce” wynika, że prawie połowa Polaków jest zaniepokojona tym, jak daleko zaszyły działania, których celem jest zniwelowanie różnic w funkcjonowaniu kobiet i mężczyzn na różnych polach. Badanie pokazuje także, jakie stereotypy dotyczące płci są wciąż obecne.
Peruwiański rolnik Saúl Luciano Lliuya pozwał RWE – niemieckiego giganta energetycznego – twierdząc, że emisje koncernu przyczyniły się do topnienia lodowców w Andach, zwiększając ryzyko powodzi w jego rodzinnej miejscowości. „Domagam się sprawiedliwości klimatycznej” – zaznacza mężczyzna.
Węgierska partia rządząca Fidesz złożyła w parlamencie ustawę zakazującą organizowania w Budapeszcie parady równości.
Dziesiątki tysięcy Serbów z całego kraju bierze udział w antyrządowej manifestacji w Belgradzie. Podczas sobotniego protestu ucierpiały co najmniej trzy osoby – w tłum demonstrujących wjechał bowiem rozpędzony samochód.
Gościem najnowszego odcinka podcastu „Powiedz to kobiecie” jest Katarzyna Glinka. Pretekstem do rozmowy była książka o wymownym tytule „Mnie też zabrakło sił”, którą aktorka napisała wraz z Urszulą Struzikowską-Marynicz, psycholożką i socjolożką.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas