Przerwy w pracy pozwalają wspiąć się na wyżyny intelektu. Jak to działa?

Nie należy lekceważyć nawet krótkich przerw w pracy. Nabudowywany regularnie stres prowadzi z czasem do wypalenia, a przerwy pomagają odzyskać energię i zachować emocjonalną równowagę – przekonują redaktorzy Harvard Business Review. Profesor radzi.

Prawniczka rodziła na sali sądowej. Pilnie potrzeba zmiany regulacji

Paryska izba adwokacka chce ochrony dla ciężarnych prawniczek po tym, jak jedna z nich zaczęła rodzić na sali. Niestety polskie prawo też nie ułatwia im pracy – uważa Izabela Konopacka, prezydentka Federacji Adwokatur Europejskich.

Liderka, managerka, szefowa – to nie są synonimy

Trzy terminy używane dla opisania kompetentnych, silnych kobiet obdarzonych władzą. Dlaczego nie są to synonimy i co decyduje o różnicach? Wyjaśnia Edyta Kwiatkowska-Pelizg, trenerka przywództwa i komunikacji.

Szef ważniejszy niż wynagrodzenie. Co dziś najbardziej cenią pracownicy i jak im to zapewnić?

Z raportu The Workforce Institute wynika, że rola szefa w budowaniu dobrostanu pracownika jest ogromna. Jakie są tego konsekwencje i czy istnieją sposoby na poradzenie sobie ze stresem po pełnym napięć dniu w pracy? Psycholog radzi.

Sharenting pod prawniczą lupą. Adwokat obala mit, że to tylko nieszkodliwa moda

Chęć podzielenia się z obserwatorami swoim szczęściem skłania rodziców do udostępniania zdjęć dzieci w mediach społecznościowych. Adwokat wyjaśnia, z jakimi zagrożeniami wiąże się zjawisko sharentingu.

Dłuższe urlopy dla mam wcześniaków – wkrótce projekt ustawy

Już w maju ma być gotowy projekt ustawy wydłużający czas urlopu macierzyńskiego o okres, który rodzice spędzili w szpitalu opiekując się swoim przedwcześnie urodzonym dzieckiem.

Niedziela handlowa 24 marca: jak zaplanować przedświąteczne zakupy

W najbliższą niedzielę, 24 marca, sklepy będą otwarte. Co klienci najchętniej kupują przed Wielkanocą i czy w tym dniu można zaobserwować wzmożony ruch w galeriach handlowych i salonach sprzedaży?

Marnotrawstwo talentu kobiet: alarmujące dane Banku Światowego

Z raportu Banku Światowego wynika, że nie ma na świecie ani jednego kraju, w którym możliwości kobiet na rynku pracy byłyby takie same takie same jak u mężczyzn. Jakie inne wnioski przedstawiają autorzy badania?

Kamila Ferenc, Adwokatka Roku: W sprawie aborcji jest jeszcze wiele do zrobienia, nie tylko w przepisach

- Nie boję się trudnych pytań od sędziego podczas rozprawy. Ale warto by było, żeby zawczasu coś fachowego przeczytał, na przykład o zdrowiu kobiet – mówi Kamila Ferenc, nagrodzona przez palestrę tytułem Adwokatki Roku za działalność w obronie praw kobiet do aborcji.

Japonia: budżety domowe pod ścisłą kontrolą kobiet

Okozukai oznacza kieszonkowe wręczane mężczyznom w Japonii na ich bieżące wydatki. Dlaczego to żony kontrolują domowy budżet i wydzielają pieniądze mężom?

Ścigałam oszustów finansowych nawet w Wielki Piątek

Dziś Kwinto i Duńczyk stosowaliby wyrafinowane techniki cyfrowe, by włamywać się do banku. Prawnik ścigający takich włamywaczy musi znać się na informatyce – mówi Magdalena Bartosiewicz, radczyni prawna.

„Money dysmorphia”: kogo dotyczy poczucie zagrożenia związane ze stanem finansów?

Niepewność wywołana stanem własnych finansów prowadzi do zjawiska „money dysmorphia”. Skąd biorą się takie obawy i jak można im przeciwdziałać?

Kryptowaluty, blockchain, tokeny, bitcoiny i phygital - specjalistka wyjaśnia co oznaczają te pojęcia i jak poruszać się po świecie wirtualnych finansów

"Trzeba stawiać na uświadamianie, jak legalnie możemy inwestować. Choć należy pamiętać, że zawsze oznacza to ryzyko" - mówi Magda Judejko - prawniczka, szkoleniowiec, ekspertka ds. RODO i ochrony danych osobowych, entuzjastka nowych technologii.

Iwona Kozera: To mężczyźni muszą dostrzec, jaki potencjał drzemie w kobietach

Większość młodych ludzi zwraca uwagę na to, jaka jest polityka danej organizacji, jeżeli chodzi o zapewnienie różnorodności. Jeśli nie jesteśmy w stanie pokazać, że dbamy o tę różnorodność, że mamy procesy i kulturę organizacyjną, które ją zapewniają począwszy od poziomu rekrutacji, przez system rozwoju pracowników, to młodzi ludzie do nas nie przyjdą - mówi założycielka Fundacji Liderek Biznesu.

Slow productivity. Na czym polega modna strategia "leniwego" zarządzania czasem?

Mniejszy stres, charakterystyczny dla slow productivity, oraz dbałość o dobrostan psychiczny i fizyczny przeciwdziałają wypaleniu zawodowemu, które jest dzisiaj wyzwaniem dla współczesnych organizacji – mówi dr Katarzyna Kulig-Moskwa.

Rzecznik KGP o zgwałceniu w centrum Warszawy: Nie można było właściwie zinterpretować sytuacji

- Myślę, że szczególnie ważne jest, aby każdy wiedział, jak wygląda procedura postępowania w przypadku zgłoszenia tego rodzaju ataku - mówi Katarzyna Nowak, Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

W branży motoryzacyjnej mężczyźni traktują kobiety jak równe sobie

Stereotypowo dominuje przekonanie, że to mężczyźni pełnią większą rolę w przemyśle motoryzacyjnym. Jednak to przekonanie odchodzi powoli w zapomnienie - mówi Julita Sienkiewicz, Validation Engineer w FORVII.

Kobiecym okiem o ESG: Jak polityka reintegracji wpłynie na sytuację matek wracających do pracy?

Ciąża i okres po urodzeniu dziecka mogą okiem każdej pracowniczki wyglądać inaczej – przepisy jednak wychodzą temu naprzeciw i zapewniają im pakiet równych uprawnień pracowniczych związanych z nową rodzicielską rolą.