Nie było żadnych szklanych sufitów. Anna Rulkiewicz otwarcie o swojej karierze

- Nigdy nie obawiałam się nowych wyzwań, zawsze byłam przebojowa i walczyłam o swoje - mówi prezes Grupy Lux Med.

Odległość to nie przeszkoda dla mobbingu. Zachowania, które nie powinny mieć miejsca w pracy zdalnej

Powszechność pracy zdalnej i rozproszenie zespołów wcale nie sprawiły, że zniknęły problemy związane z mobbingiem czy dyskryminacją pracowników. Również wykonując obowiązki zawodowe we własnych czterech ścianach, można paść ofiarą mobbingu w pracy.

"Panowie, zakładam kask i jedziemy na budowę". Prawniczki z „męskimi” specjalizacjami

Choć słyszały, że stawianie mostów i inwestycje kolejowe lepiej zostawić mężczyznom, a eksploracja kosmosu to niepoważne hobby, w niczym nie ustępują inspektorom starszej daty ani tym, którzy pamiętają lot Hermaszewskiego.

W szpilkach za kierownicą. Co jest zakazane, a co dozwolone według przepisów

Prowadzenie samochodu w butach na wysokim obcasie może spowodować poważne problemy. Jakie?

Mało kto pamięta, że to kobiety dały początek branży IT. Agnieszka Suchwałko o sile nowych technologii i AI

Niemal cały świat żyje w kulturze patriarchalnej, która wszędzie odciska swoje negatywne piętno - mówi dr biocybernetyki i inżynierii biomedycznej, współzałożycielka firmy z branży AI - QuantUp - i zachęca do przełamywania stereotypów ograniczających rozwój kobiet w tym obszarze.

Pacjentkom po zabiegach w Turcji nie da się pomóc. Adwokatka o tym, na co mogą liczyć ofiary błędów lekarskich

Pacjentkom, które poddały się nieudanym operacjom plastycznym w Turcji, polskie prawo nie pomoże – mówi adwokat Ewelina Miller z kancelarii E & M MILLER Adwokaci Sp. P.

Sądy ds. Przemocy wobec Kobiet – hiszpański sposób na walkę z problemem „machismo”

Agresja mężczyzny wobec kobiety, z którą żyje w związku, ma szczególne znaczenie - mówi profesor Juan Antonio Lascuraín Sanchez, tłumacząc hiszpański koncept przemocy na tle płciowym.

Przepraszanie za spóźnienie jest w złym tonie. Katarzyna Urbańska o etykiecie w biznesie i codzienności

Myślę, że wzajemny szacunek jest czymś, co na starcie pomoże wejść w zasady savoir-vivre’u, bo reguły, które stosujemy w biznesie, to tylko dodatek do elementarnych zachowań społecznych - mówi Katarzyna Urbańska, która prowadzi szkolenia z etykiety.

Mężczyźni są lepsi dla samych siebie. Ekspertka o tym, dlaczego kobietom trudniej osiągnąć sukces

Coraz głośniej mówi się, że kariera i sukces zawodowy nie zależą od płci i wszyscy mają w tym obszarze równe szanse. Niestety, często kobiety same ograniczają swoje możliwości. Autorka projektów rozwijających kobiecy potencjał, life & business coach Izabela Janowska podpowiada, jak temu zapobiegać.

Kiedy dress code w firmie staje się dyskryminacją? Czego może wymagać pracodawca od pracowników w kwestii wyglądu

Czy pracodawca może ingerować w strój pracownika? Czy wolno mu narzucać ograniczenia dotyczące fryzury, tatuaży czy makijażu? A co w sytuacji, gdy tożsamość odczuwana przez pracownika i wyrażana w wyglądzie nie pokrywa się z oczekiwaniami pracodawcy w tym zakresie?

Najtrudniejszy do stworzenia zapach: odchodzącego mężczyzny. Marie-Lise Jonak o tajnikach swojej pracy

Perfumy są jak ubranie. "Noszony" zapach to element całościowego wizerunku. Wybierając go, definiuje się siebie, przekazuje informację otoczeniu. O tym, że są dziełem sztuki, a ich tworzenie to wymagający proces, mówi Marie-Lise Jonak, założycielka marki Ormaie.

Para z talentem do zarabiania. Jak pomnażają swój majątek Meghan i Harry

Od 2020 roku książę Harry i Meghan Markle nie są oficjalnymi członkami rodziny królewskiej. Od tego czasu nie pobierają pieniędzy od brytyjskiej monarchii, ale mimo to ich wartość netto stale rośnie. Skąd czerpią dochody?

W branży medycznej ludzie nie zmieniają pracy dla pieniędzy. Joanna Szyman o tym, co nimi kieruje

Przed menadżerami działającymi w sektorze medycznym stoją naprawdę trudne zadania. Dla pracowników, którymi zarządzają, pieniądze nie są dziś najważniejsze. Liczy się coś innego...

Dojrzałość może być atutem przy poszukiwaniu pracy. Trzeba tylko umieć "switchować"

Dojrzałość nie musi oznaczać stagnacji zawodowej. O tym, że po 45. roku życia można robić nowe rzeczy, rozwijać się i czuć w pracy spełnioną, a nie uwięzioną, mówi Katarzyna Łakińska, która po kilku dekadach pracy w branży reklamowej założyła portal aktywizujący doświadczonych pracowników.

Beata Pawłowska: Tkwienie za długo w jednej firmie jest dzisiaj personalnie niebezpieczne

- Do lat dwutysięcznych pracownikom, którzy byli dobrymi – nazwijmy to – rzemieślnikami, firmy zapewniały pracę, stabilność i bezpieczeństwo. Tego nie można powiedzieć o współczesnym biznesie. Obecnie atutem dla pracodawców jest wiedza z różnych przedsiębiorstw i branż - mówi menadżerka z 30-letnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach, polskich firmach prywatnych, a także na stanowiskach w radach nadzorczych.

DailyArt - wielka mała apka. Zuzanna Stańska o tym, jak ze sztuki zrobić biznes

Zawodowe marzenia, nawet te bardzo wyszukane, da się i warto realizować. Przekonuje o tym historia sukcesu Zuzanny Stańskiej - twórczyni aplikacji DailyArt.

Krajowa Izba Radców Prawnych: Feminatywy w środowisku prawniczym są dopuszczalne

Posługiwanie się tytułem „radczyni prawna” jest dopuszczalne, mimo że oficjalnie przedstawiciela tego zawodu określa się formą męską – wynika z przedstawionej opinii Krajowej Izby Radców Prawnych.

Debata: Work-life balance - dobre praktyki

W Salonie „Rzeczpospolitej" na Forum Ekonomicznym w Karpaczu odbyła się debata "Work-life balance: Dobre praktyki". Moderowała ją Anna Zejdler, szefowa serwisu kobieta.rp.pl.