Niewidoma prawniczka Katarzyna Heba: To ja jestem ta przebojowa, która niczego się nie boi

Udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Niepełnosprawność nie przeszkadza jej w realizowaniu marzeń. Mec. Katarzyna Heba jest ambasadorką konwencji ONZ, nagradzaną za likwidację barier i zwiększanie szans dla osób z niepełnosprawnościami.

Nietypowe benefity dla pracowników szkodzą firmie. Jak działa zjawisko carewashing?

Carewashing to powszechna metoda działania firm, które wymuszają na pracownikach nadmierne zaangażowanie, a oferując nagrody takie jak zajęcia jogi czy kurs midfulness, wierzą, że są dobrym pracodawcą dbającym o dobrostan zespołów. Jak to działa?

Ekspertka o zasadach savoir vivre'u na spotkaniach online: Kamera powinna być włączona

Nowoczesne technologie mają dziś ogromny wpływ na życie zawodowe i osobiste. Jak w tej rzeczywistości odnaleźć się z klasą i zachować odpowiednie maniery? O zasadach, które rządzą tym obszarem savoir vivre'u mówi ekspertka ds. etykiety Katarzyna Urbańska.

Polska adwokatka w Londynie: Przyjazd na Wyspy nie czyni mężczyzny dżentelmenem

Pomagam kobietom emigrantkom doświadczającym przemocy domowej i mam sporo pracy – mówi adwokatka Aleksandra Kowalska z londyńskiego East European Resource Centre, organizacji pomagającej emigrantkom i emigrantom z Europy Wschodniej

Toksyczna pozytywność. Na czym polega pułapka nadmiernego optymizmu w życiu i biznesie?

"Nikt nie zrobi tego lepiej niż ty! Kolejny milion w prognozie finansowej na nowy rok? Dacie radę, jesteście najlepsi!". Czy nadmierny optymizm w kwestii oczekiwań wobec zespołu może być zgubny? Ekspertka wyjaśnia, czym jest toxic positivity.

Prezes DESA Unicum Agata Szkup o inwestowaniu w sztukę: Jest odporne na zawirowania rynkowe

Sztuka to nie tylko inwestycja finansowa, ale również szansa na rozwinięcie nowej pasji, wzbogacenie przestrzeni o wyjątkowe, inspirujące dzieła i przekazywanie historii kolejnym pokoleniom, poszerzenie horyzontów na różnych polach - mówi Agata Szkup, prezes DESA Unicum.

Magdalena Kurpiewska: Kluczowa jest konkretna wiedza, ale też empatia i umiejętność rozwiązywania konfliktów

"Prowadzenie biznesu w Polsce wymaga dużej odporności psychicznej. W pracy zawsze stawiam na otwartość, szczerość i transparentność. Te wartości pozwalają mi budować zaufanie w zespole i dobre relacje"- mówi Magdalena Kurpiewska, Członek Zarządu Generali Poland.

Dlaczego kobietom trudniej przychodzi budowanie relacji w biznesie? Wyniki raportu

Z analizy danych przeprowadzonej przez redaktorów „Harvard Business Review”, wynika, że kobietom jest trudniej niż mężczyznom budować sieć relacji w świecie biznesu. Dlaczego tak się dzieje i czy można temu zaradzić?

Pytać czy nie pytać – dylemat pracodawcy w przypadku widocznej ciąży pracownicy

Przepisy w sposób szczególny regulują sytuację kobiet w ciąży w miejscu pracy. Z jeden strony nakładają na pracodawców szereg ograniczeń, z drugiej - zapewniają pracownicom dodatkowe uprawnienia związane z ich stanem.

"Rzeczpospolita" na 1. miejscu w rankingu redakcji promujących przywództwo kobiet

W raporcie z analiz przeprowadzonych przez Kornblit & Partners Executive Search i Instytut Monitorowania Mediów - „Kobiety w zarządach – droga do równowagi” - doceniono rolę „Rzeczpospolitej” w promowaniu przywództwa kobiet.

Joanna Czapska: Z klientami negocjuję na polach golfowych, jachtach i podczas ich treningów

- Widziałam wybuchy radości, frustracji i chyba wszystkie możliwe techniki negocjacyjne. Klienci segmentu premium to zwykle utalentowane, świetnie wykształcone i charyzmatyczne osoby. - mówi dyrektorka zarządzająca agencją nieruchomości premium Partners International.

Dr Bianka Siwińska o Women in Tech Summit: To festiwal o technologiach, ludziach i ideach

12 i 13 czerwca 2024 roku w Warszawie odbędzie się Women in Tech Summit. Dr Bianka Siwińska, twórczyni Perspektywy Women in Tech Summit oraz prezeska Fundacji Perspektywy mówi o tym, dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu.

Australijska premierka powołała Sekretarza ds. Zmiany Zachowania Mężczyzn

Aby poprawić sytuację kobiet w Australii, premierka stanu Wiktoria Jacinta Allan powołała pierwszy w historii tego kraju (a także świata) urząd Parlamentarnego Sekretarza ds. Zmiany Zachowania Mężczyzn. Stanowisko to zajął 35-letni polityk Tim Richardson. Będzie dbał o to, aby australijscy mężczyźni lepiej traktowali kobiety.

Twórczynie marki kosmetycznej Say hi: zarabiamy mniej niż kiedyś w korporacji, ale niczego nie żałujemy

Nasze pensje nadal nie oscylują wokół korporacyjnych. Zdałyśmy sobie sprawę, że zarządzenie wielomilionowym biznesem, ale czyimś, to coś zupełnie innego niż prowadzenie własnego - mówią założycielki marki kosmetycznej Say hi, Anna Szubrycht-Aguilar i Małgorzata Dyrcz.

Rusza 2 edycja konkursu na prokobiecą firmę roku RównoWaga

Tylko 3 proc. firm w Polsce ma formalny dokument związany z różnorodnością. Cierpią na tym przede wszystkim kobiety, które często nie mają zapewnionych podstawowych praw w miejscu pracy. Celem konkursu RównoWaga, zainicjowanego przez Dominikę Kulczyk, jest zmiana tego stanu rzeczy.

Agnieszka Trzeszkowska-Bereza: Żaden wydawca nie potrafi przewidzieć, który tytuł odniesie sukces

W ciągu zaledwie dwóch lat od powstania Wydawnictwo Mięta stało się rozpoznawalnym graczem na rynku książki. O wyzwaniach, konsekwencji, intuicji i boksowaniu się z trudnościami mówi współwłaścicielka firmy.

AI szybciej zabierze pracę kobietom niż mężczyznom? Ekspertka prognozuje

O wyzwaniach, jakie niesie ze sobą rozwój sztucznej inteligencji, unikalnych szansach, jakie otwierają się przed kobietami i nowej erze równości na rynku pracy mówi Jowita Michalska, prezeska Digital University, cyfrowa ambasadorka Unii Europejskiej.

Nowe technologie w biznesie okiem kobiet: chęci są większe niż zyski. Badanie

Z badań opublikowanych na łamach "Forbes" wynika, że kobiety prowadzące własne firmy chętniej niż mężczyźni sięgają po nowoczesne rozwiązania technologiczne i oferują je swoim klientom. Dlaczego nadal niektórzy wolą powierzyć swój projekt mężczyznom?