Kobiety w samorządach lokalnych to mniejszość. Tylko jedno województwo pozytywnie się wyróżnia

Kobiety wciąż stanowią mniejszość w lokalnych władzach, mimo rosnącej liczby kandydatek w wyborach. Jakie są przyczyny tej nierówności i co można zrobić, aby zwiększyć reprezentację kobiet w polityce lokalnej?

Nowy europejski raport: Sytuacja kobiet w branży technologicznej nie jest optymistyczna

Europejki pracujące w branży technologicznej wciąż zmagają się z wieloma problemami. Luka płacowa jest tylko jednym z nich. Mało optymistycznych danych na temat sytuacji kobiet działających w tym sektorze dostarcza najnowszy raport firmy Atomico.

Joanna Trepka, twórczyni marki L37: Koszty biznesowych błędów wzięli na siebie moi rodzice

Przez pierwsze 3–4 lata działaliśmy właściwie na granicy zera. Dzisiaj spółka jest rentowna, zyski wahają się od 500 tysięcy do półtora miliona złotych rocznie – mówi Joanna Trepka, twórczyni marki L37, produkującej buty i torebki.

Kupujesz w Black Friday? Sprawdź ten zapis na metce, a unikniesz fałszywej promocji

Black Friday to święto dla wszystkich miłośników promocji. Wielu sprzedawców ogłasza największe rabaty w ciągu roku, kusząc klientów niskimi cenami. Niestety często po sprawdzeniu szczegółów oferty okazuje się, że wcale nie jest ona tak atrakcyjna.

TEDxWarsawWomen 2024 już 22 listopada. Kto wystąpi w roli mówców?

Jubileuszowa 10 edycja TEDxWarsawWomen odbędzie się w najbliższy piątek, w Multikinie w Złotych Tarasach w Warszawie, przy ulicy Złotej 59. Oto, co znajdzie się w programie wydarzenia.

Luka płacowa w wyjątkowo prokobiecym kraju wyższa niż w Polsce. Zaskakujący wynik raportu

Z raportu norweskiego Ministerstwa Kultury i Równości wynika, że kobiety w tym kraju wciąż zarabiają o kilkanaście procent mniej niż mężczyźni. Różnica w zarobkach niewiele różni się od tej, która utrzymuje się w UE, jest też ponad dwukrotnie wyższa niż w Polsce. Wyniki badania na ten temat cytuje agencja Associated Press.

Edyta Demby-Siwek: Preferuję model partnerskiego zarządzania

Bardzo ważne jest, żeby kobiety nie bały się startować w konkursach na kierownicze stanowiska - mówi Edyta Demby-Siwek, która od nowego roku pełnić będzie funkcję wicedyrektora Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).

Kiedy pracodawca może powierzyć pracownikowi dodatkowe obowiązki bez podwyżki?

W ostatnim czasie rynek pracy dynamicznie ewoluuje, a przewaga sił w relacji pracownik - pracodawca potrafi zmienić się z dnia na dzień. W takiej rzeczywistości szczególnie ważna jest znajomość przepisów regulujących możliwości obciążenia pracowników dodatkowymi zadaniami.

Adwokatka Joanna Affre: Dla szefa nie ma nic gorszego niż poczucie samotności decyzyjnej

Na aplikację adwokacką dostałam się dopiero za trzecim podejściem. We współczesnym świecie nie mówimy o niepowodzeniach. Tymczasem to one są trampoliną do sukcesów – mówi Joanna Affre, adwokatka, liderka kancelarii Affre i Wspólnicy, dwukrotnie nagrodzonej w Rankingu Kancelarii Prawniczych "Rzeczpospolitej".

Stwierdzenie nieważności małżeństwa to nie to samo co rozwód. Adwokat kościelny wyjaśnia

Wbrew opiniom niektórych, stwierdzenie nieważności małżeństwa nie jest przywilejem dla bogatych. Ale nie każdy może je uzyskać, jak przy rozwodzie cywilnym. Proces jest długi, wymaga dowodów i świadków, a sądy kościelne orzekają zgodnie z prawdą – mówi adwokat kościelny Michał Pełka.

Najpierw kariera, potem dziecko? Korporacje finansują kobietom zamrażanie komórek jajowych

Ponad połowa wielkich amerykańskich firm oferuje swoim pracownicom w ramach pakietów medycznych mrożenie komórek jajowych. W Nowym Jorku i w Dolinie Krzemowej liczba kobiet korzystających z tej procedury wzrosła w ostatnich latach dwukrotnie. W Europie wprowadza się podobne programy.

Ekspertka ds. wizerunku: Biała koszula i granatowa spódnica to zły strój na rozmowę o pracę

Dziś pierwsze wrażenie często zaczyna się w mediach społecznościowych. Ważne jest, aby wizerunek, który tam kreujemy, był spójny z tym, kim jesteśmy naprawdę – mówi Agnieszka Martyna-Ross, specjalistka od budowania wizerunku i marki osobistej.

Zaniedbywanie przyjaźni nie służy rozwojowi kariery? Wyniki badań

Dbałość o przyjacielskie relacje nie zawsze znajduje się na liście priorytetów osób pochłoniętych obowiązkami zawodowymi. Tymczasem badania pokazują, że rezygnacja z przyjaźni nie służy rozwojowi kariery. Jak to sprawdzono?

Najbogatsza kobieta Europy Wschodniej wkroczy na rynek polskich mediów?

Po tragicznej śmierci męża Renata Kellnerova zajęła jego miejsce w spółce inwestycyjnej PPF Group. Jak poradziła sobie z tym wyzwaniem i jakie znaczenie ma Polska w jej planach inwestycyjnych?

Pokolenie Z znalazło sposób na to, by nie musieć konkurować ze starszymi na rynku pracy. Co robią młodzi?

Młodym pracownikom trudno jest rywalizować z doświadczonymi osobami, które w wyniku kryzysu straciły zatrudnienie i teraz poszukują nowych możliwości. Dlatego "zetki" nie szukają pracy w dużych międzynarodowych firmach.

Jak przygotować się do wizyty w sądzie? Porady prawniczki

Sukces w sądzie jest wypadkową trzech czynników: faktów, które w sprawie obiektywnie miały miejsce, sposobu, w jaki te fakty zostaną przedstawione i poparte argumentacją prawną, i tego, czy druga strona zdoła tę wersję wydarzeń podważyć.

Lepsze wykształcenie kobiet nie idzie w parze z wyższymi zarobkami. Wyniki raportu

Wnioski z najnowszego raportu OECD wskazują na utrzymujące się nierówności w zatrudnieniu oraz wynagrodzeniach w kontekście płci – mimo że dane jednoznacznie pokazują, że kobiety są ogólnie lepiej wykształcone od mężczyzn.

Młode Brytyjki zaczęły zarabiać lepiej niż mężczyźni. Liczby robią wrażenie

W Wielkiej Brytanii coraz więcej młodych mężczyzn wycofuje się z aktywności zawodowej, podczas gdy ich rówieśnice wykształcone, a w konsekwencji zajmują lepsze stanowiska i ich wynagrodzenia zaczynają przewyższać te przewidziane dla mężczyzn. To ważny moment.