Odległość to nie przeszkoda dla mobbingu. Zachowania, które nie powinny mieć miejsca w pracy zdalnej

Powszechność pracy zdalnej i rozproszenie zespołów wcale nie sprawiły, że zniknęły problemy związane z mobbingiem czy dyskryminacją pracowników. Również wykonując obowiązki zawodowe we własnych czterech ścianach, można paść ofiarą mobbingu w pracy.

W szpilkach za kierownicą. Co jest zakazane, a co dozwolone według przepisów

Prowadzenie samochodu w butach na wysokim obcasie może spowodować poważne problemy. Jakie?

Pacjentkom po zabiegach w Turcji nie da się pomóc. Adwokatka o tym, na co mogą liczyć ofiary błędów lekarskich

Pacjentkom, które poddały się nieudanym operacjom plastycznym w Turcji, polskie prawo nie pomoże – mówi adwokat Ewelina Miller z kancelarii E & M MILLER Adwokaci Sp. P.

Sądy ds. Przemocy wobec Kobiet – hiszpański sposób na walkę z problemem „machismo”

Agresja mężczyzny wobec kobiety, z którą żyje w związku, ma szczególne znaczenie - mówi profesor Juan Antonio Lascuraín Sanchez, tłumacząc hiszpański koncept przemocy na tle płciowym.

Kiedy dress code w firmie staje się dyskryminacją? Czego może wymagać pracodawca od pracowników w kwestii wyglądu

Czy pracodawca może ingerować w strój pracownika? Czy wolno mu narzucać ograniczenia dotyczące fryzury, tatuaży czy makijażu? A co w sytuacji, gdy tożsamość odczuwana przez pracownika i wyrażana w wyglądzie nie pokrywa się z oczekiwaniami pracodawcy w tym zakresie?

Krajowa Izba Radców Prawnych: Feminatywy w środowisku prawniczym są dopuszczalne

Posługiwanie się tytułem „radczyni prawna” jest dopuszczalne, mimo że oficjalnie przedstawiciela tego zawodu określa się formą męską – wynika z przedstawionej opinii Krajowej Izby Radców Prawnych.

Adwokatka: Miesiąc po porodzie prowadziłam negocjacje, karmiąc swoją córkę piersią

- Okres ciąży oraz po urodzeniu dziecka jest najtrudniejszym czasem dla kobiet wykonujących ten zawód – mówi Daria Skrzypczak-Kozikowska. I przypomina, że adwokatki nie mają zagwarantowanego urlopu macierzyńskiego.

Matki adwokatki wciąż bez ochrony antydyskryminacyjnej

Czy kobiety na urlopach macierzyńskich są właściwie chronione? Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego zwraca uwagę na szerszy problem – braku odpowiednich gwarancji dla adwokatek w czasie ciąży i wczesnego macierzyństwa.

Miłość miłością, ale warto zbierać faktury

Ten felieton miałam poświęcić kwestii podziału majątku przy rozwodzie. Życie podsunęło mi jednak inny temat. Moja fryzjerka, przesympatyczna, żywiołowa czterdziestokilkulatka właśnie wylądowała na bruku. W praktyce zaczyna wszystko od nowa. A jej przypadek bardzo dobrze obrazuje problem, z którym może się zmierzyć wiele kobiet.

Przy rozwodzie pracę kobiety w domu trudno wycenić. Jaką przyjąć stawkę?

Czy przy rozwodzie można oczekiwać zapłaty za wieloletnie zajmowanie się domem? Jakiś czas temu głośno było o kobiecie z Hiszpanii, której były mąż miał zapłacić za 25 lat wykonywania prac domowych i wychowywania dzieci. - W tym momencie nie wyobrażam sobie, że w polskim sądzie zapada podobne rozstrzygnięcie - mówi adwokatka Anisa Gnacikowska.

Barbara Piwnik: Miałam ciekawe życie i nic mnie w nim nie ominęło

- Na sali rozpraw nie ma sędziego-kobiety czy sędziego-mężczyzny. Jest po prostu sędzia. Mądry, przygotowany, opanowany, stanowczy i sprawiedliwy. I tak ma to czuć oskarżony – mówi Barbara Piwnik, sędzia Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w stanie spoczynku, była minister sprawiedliwości.

Firmy wprowadzają bonusy tylko dla kobiet. Wśród nich urlop menstruacyjny

Urlop menstruacyjny jest benefitem pracowniczym u polskiego producenta gier komputerowych. Eksperci chwalą rozwiązanie, ale nie chcą go w kodeksie pracy. Czy gdyby było ono odgórne, mogłoby spowodować dezorganizację pewnych miejsc pracy?