Niewidoma prawniczka Katarzyna Heba: To ja jestem ta przebojowa, która niczego się nie boi

Udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Niepełnosprawność nie przeszkadza jej w realizowaniu marzeń. Mec. Katarzyna Heba jest ambasadorką konwencji ONZ, nagradzaną za likwidację barier i zwiększanie szans dla osób z niepełnosprawnościami.

Pytać czy nie pytać – dylemat pracodawcy w przypadku widocznej ciąży pracownicy

Przepisy w sposób szczególny regulują sytuację kobiet w ciąży w miejscu pracy. Z jeden strony nakładają na pracodawców szereg ograniczeń, z drugiej - zapewniają pracownicom dodatkowe uprawnienia związane z ich stanem.

Australijska premierka powołała Sekretarza ds. Zmiany Zachowania Mężczyzn

Aby poprawić sytuację kobiet w Australii, premierka stanu Wiktoria Jacinta Allan powołała pierwszy w historii tego kraju (a także świata) urząd Parlamentarnego Sekretarza ds. Zmiany Zachowania Mężczyzn. Stanowisko to zajął 35-letni polityk Tim Richardson. Będzie dbał o to, aby australijscy mężczyźni lepiej traktowali kobiety.

Dodatkowe 9 tygodni urlopu rodzicielskiego. Czy ojcowie korzystają z nowych przywilejów?

Jak pokazują badania przeprowadzone przez Polski Instytut Ekonomiczny, w prawie 70 proc. przypadków, w których oboje rodziców pracuje w pełnym wymiarze godzin i mają oni dzieci między 1 a 9 rokiem życia, to matka jest odpowiedzialna za sprawowanie opieki nad dziećmi.

Mec. Zofia Matyja: Kobiety w biznesie, wbrew stereotypom, nie muszą zachowywać się jak mężczyźni

Wbrew stereotypom, kobiety w biznesie nie zachowują się jak mężczyźni, bo wierzą, że nie muszą grać twardo, aby osiągnąć sukces - uważa adw. Zofia Matyja, której kancelaria reprezentuje przedsiębiorców m.in. z branży OZE oraz lekarzy i podmioty medyczne.

Potwierdzono wyciek wrażliwych danych księżnej Kate. Co będzie się działo w sprawie?

Świat dowiedział się o chorobie księżnej Kate w wyniku nielegalnego wycieku danych z dokumentacji medycznej – potwierdza brytyjski urząd ds. danych osobowych.

Co wolno na balkonie, a za co można dostać mandat lub pozew?

Na początku sezonu warto pomyśleć o tym, że przebywanie na balkonie lub nie do końca przemyślane zagospodarowanie go może mieć bardzo przykre i dalekosiężne konsekwencje.

Prawnicze liderki: trzeba walczyć ze schematami płci. I z własnymi oporami

Kobiety, które same doświadczyły dyskryminacji, najlepiej wiedzą, jak przeciwko niej walczyć w sądzie i stać się autorytetem w branży prawniczej.

Prawniczka rodziła na sali sądowej. Pilnie potrzeba zmiany regulacji

Paryska izba adwokacka chce ochrony dla ciężarnych prawniczek po tym, jak jedna z nich zaczęła rodzić na sali. Niestety polskie prawo też nie ułatwia im pracy – uważa Izabela Konopacka, prezydentka Federacji Adwokatur Europejskich.

Sharenting pod prawniczą lupą. Adwokat obala mit, że to tylko nieszkodliwa moda

Chęć podzielenia się z obserwatorami swoim szczęściem skłania rodziców do udostępniania zdjęć dzieci w mediach społecznościowych. Adwokat wyjaśnia, z jakimi zagrożeniami wiąże się zjawisko sharentingu.

Dłuższe urlopy dla mam wcześniaków – wkrótce projekt ustawy

Już w maju ma być gotowy projekt ustawy wydłużający czas urlopu macierzyńskiego o okres, który rodzice spędzili w szpitalu opiekując się swoim przedwcześnie urodzonym dzieckiem.

Kamila Ferenc, Adwokatka Roku: W sprawie aborcji jest jeszcze wiele do zrobienia, nie tylko w przepisach

- Nie boję się trudnych pytań od sędziego podczas rozprawy. Ale warto by było, żeby zawczasu coś fachowego przeczytał, na przykład o zdrowiu kobiet – mówi Kamila Ferenc, nagrodzona przez palestrę tytułem Adwokatki Roku za działalność w obronie praw kobiet do aborcji.

Ścigałam oszustów finansowych nawet w Wielki Piątek

Dziś Kwinto i Duńczyk stosowaliby wyrafinowane techniki cyfrowe, by włamywać się do banku. Prawnik ścigający takich włamywaczy musi znać się na informatyce – mówi Magdalena Bartosiewicz, radczyni prawna.

Rzecznik KGP o zgwałceniu w centrum Warszawy: Nie można było właściwie zinterpretować sytuacji

- Myślę, że szczególnie ważne jest, aby każdy wiedział, jak wygląda procedura postępowania w przypadku zgłoszenia tego rodzaju ataku - mówi Katarzyna Nowak, Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

Spór o wzór. Radczyni specjalizująca się w prawie patentowym o tym, co i jak można zastrzec

- Spory o prawo do wzoru torebki damskiej rozpalają wyobraźnię, bo dotyczą rzeczy nam bliskich – mówi Ewa Gryc-Zerych, radca prawny i rzecznik patentowy. Opowiada też o swojej działalności jako wiceprezeska Krajowej Rady Radców Prawnych.

Adwokat działająca na rzecz zwierząt: To one mnie znalazły. Bronię ich, gdy dzieje im się krzywda

Za walkę w obronie praw zwierząt stałam się obiektem niewybrednych ataków w mediach. Ale żaden hejter nie zarzucił mi, że jestem złym prawnikiem – mówi adwokat Katarzyna Topczewska.

Czy prawnikowi wypada być aktywnym na TikToku? Radczyni Marta Kruk odpowiada

Marta Kruk, ekspertka prawa własności intelektualnej, mówi o tym, jak prawo i prawnicy mogą zaistnieć w świecie nowych technologii i nowych mediów.

Styczeń miesiącem rozwodów. Nie tylko w Polsce

Najwięcej pozwów rozwodowych wpływa do sądów w styczniu. - Początek roku to szczególny czas na nowe postanowienia, plany do realizacji - potwierdza Anisa Gnacikowska, adwokat specjalizująca się w prawie rodzinnym.