Okazywanie gniewu odbiera kobiecie atrakcyjność i kompetencje

Wydaje się, że czasy, w których oczekiwano, że kobieta powinna być grzeczna, miła i uprzejma, minęły. Mimo to wciąż można odnieść wrażenie, że kobiecy gniew jest społecznie postrzegany zupełnie inaczej niż męski.

W tych miejscach publicznych Polacy nie chcą obecności dzieci. Wyniki badania

Zakaz wstępu dla dzieci pojawia się w coraz większej liczbie miejsc. Cześć ludzi się z tego cieszy. Inni wyrażają oburzenie. Gdzie przede wszystkim Polacy nie życzą sobie towarzystwa maluchów? Zbadano to.

Akcja: afirmacja! Zbadano, czy pozytywne myślenie naprawdę prowadzi do sukcesu

Wielu ludzi wierzy dziś w siłę pozytywnego myślenia i spełniającej się afirmacji sukcesu. Czy są naukowe dowody, które za tym przemawiają. Zjawisku postanowił się przyjrzeć zespół badaczy z australijskiego uniwersytetu Queensland. Wnioski, do których doszli naukowcy, nie wszystkim się spodobają.

Emocje w pracy. Dlaczego ich tłumienie nie przynosi dobrych skutków?

Aż 29 proc. pracowników uważa, że przestrzeń zawodowa nie jest odpowiednim miejscem do okazywania emocji - tak wynika z badań przeprowadzonych przez platformę rekrutacyjną Totaljobs. Jak te odczucia mają się do społecznego przekonania, zgodnie którym to kobiety są bardziej skłonne do ulegania emocjom?

Jak odróżnić depresję od smutku. Profesor Dudek o kobiecych kryzysach

Sukces zawodowy nie zawsze idzie w parze z dobrą kondycją psychiczną. To pacjentka musi dojść do wniosku, co i jak może zmienić, bo ja nie żyję jej życiem, nie jestem w jej skórze – mówi prof. Dominka Dudek, psychiatra.

Kobieca kariera prowadzi do męskiej depresji? Ciekawe tezy badaczy

Naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu SWPS przyjrzeli się sytuacji mężczyzn, którzy żyją samotnie. Wyniki ich pracy opublikowano w czasopiśmie “Sex Roles". Czy dzisiejsza samotność ma męską twarz ? Jak wpływa na nią coraz silniejsza pozycja kobiet na rynku pracy?

Technika Pomodoro. Częste przerwy rewolucjonizują produktywność w pracy. Jak to działa?

Współczesne tempo pracy często wymaga maksymalnego skupienia, a jednocześnie bycia wielozdaniowym. Czy da się działać tak, żeby zoptymalizować czas wykonywanej pracy, a jednocześnie utrzymać jej wysoką jakość? Tak. Może w tym pomóc technika Pomodoro.

Toksyczne dzieciństwo. Specjalistka o tym, co może zrobić dla siebie dorosły skrzywdzony przez rodziców

Toksyczni rodzice - konsekwencje ich oddziaływania odczuwa wielu ludzi, a nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. - Każda chwila jest odpowiednia, aby zastanowić się nad tym, jakie przekonania napędzają codzienne decyzje, reakcje i postawy – mówi Sylwia Sitkowska, psychoterapeutka.

Po kim dziedziczymy inteligencję? Naukowcy rozwiewają wątpliwości

Inteligencja to nic innego jak zdolność pojmowania. Dzięki niej potrafimy dostrzegać otaczającą rzeczywistość, analizować ją i adaptować się do zmian otoczenia. Naukowcy od lat udowadniają, że jest ona w pewnym stopniu dziedziczna (od 50 do 80 proc.). Teraz okazuje się, że szczególnie ważną rolę w tym procesie odgrywa matka.

Przytulanie wpływa na zdrowie? Oto, dlaczego nie powinniśmy rezygnować z bliskości

Czy przytulanie może wpłynąć na zdrowie fizyczne? Okazuje się, że tak. Naukowcy od lat pochylają się nad tematyką wpływu uścisków na samopoczucie człowieka. Doszli do ważnych wniosków: przynoszą one realne korzyści dla zdrowia.

Matka zrobi to lepiej? Dlaczego na wywiadówki chodzą głównie kobiety

Badania pokazują, że zaangażowanie rodziców w naukę dziecka pozytywnie wpływa na wyniki ucznia. Jednym z jego przejawów jest niewątpliwie udział w wywiadówkach. Wraz z początkiem roku szkolnego w mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja nad tym, dlaczego na zebraniach pojawiają się głównie matki?

Kobiety stresują się inaczej niż mężczyźni. Co wywołuje napięcie u Polek?

Polacy znajdują się w ścisłej czołówce najbardziej zestresowanych narodów w Unii Europejskiej - tak wynika z danych ADP Research Institute. Opracowania pokazują też, że kobiety przeżywają stres inaczej niż mężczyźni i wskazują inne przyczyny swoich napięć.

Ekspertka o zniesieniu zakazu handlu w niedziele: Mogłoby zmienić dobre nawyki rodzin

Temat przywrócenia niedziel handlowych powraca jak bumerang przy okazji zbliżających się wyborów. Jak korelują one z nawykami rodzinnymi i naszymi przyzwyczajeniami?

Daria Abramowicz: Wymagania współczesnego świata często dociskają nas do ściany

- Moja praca nie jest po to, aby osiągać szczyty. Najcenniejszym, co mogę robić, to wykonywać ją skutecznie oraz jakościowo niezależnie od tego, kto do mnie przychodzi: wielki mistrz z pierwszych stron gazet, junior czy dziecko - mówi Daria Abramowicz, psycholożka sportu współpracująca na co dzień z Igą Świątek.