Liga NHL ma pierwszą w historii kobietę na stanowisku trenerskim. „Nie chcę być jedyna”

Przed kilkoma dniami na stanowisko pełnoetatowej asystentki trenera oficjalnie wstąpiła pierwsza kobieta w liczącej 105 lat historii NHL – północnoamerykańskiej ligi hokeja na lodzie. 31-letnia Jessica Campbell została asystentką trenera męskiej drużyny Seattle Kraken – informują amerykańskie media.

Pływaczki dokończą dzieło swoich matek na olimpiadzie w Paryżu? Wyjątkowa historia

W 1996 roku duet pływacki Thorpe i Shortman utracił szansę na medal olimpijski. Podczas tegorocznych Igrzysk w Paryżu zawodniczki o tych samych nazwiskach mogą zawalczyć o nagrodę, której nie było dane zdobyć ich mamom 28 lat temu. Czy im się uda?

W imię walki o równość kobiet reprezentacja Danii na Euro 2024 zrezygnowała z podwyżki

Reprezentacja Danii na Euro 2024 zrezygnowała z podwyżki, aby zapewnić swoim koleżankom z drużyny narodowej równe wynagrodzenie podstawowe. To ważny gest na rzecz zrównania płac w kobiecym i męskim sporcie.

Pierwsza kobieta w historii wygrała brytyjską Formułę 4. Kim jest Abbi Pulling?

Ma 21 lat i w dorobku wiele sukcesów w wyścigach samochodowych. 12 maja 2024 roku jako pierwsza kobieta w historii została zwyciężczynią brytyjskiej edycji Formuły 4. Niebawem na Netfliksie zobaczymy serial dokumentalny opowiadający o jej drodze do sukcesu. Kim jest Abbi Pulling?

Iga Świątek zagrała mecz w Paryżu ze sławną aktorką. Kobiety rakiety podbiły sieć

Ta rozgrywka była krótka, ale spektakularna. Iga Świątek zmierzyła się na korcie z gwiazdą „Przyjaciół”, Courteney Cox. Jak serialowa Monica Geller poradziła sobie z tenisistką otwierającą ranking WTA?

Bizuu współtwórcą strojów dla polskich olimpijczyków. Projektantki: Jednego nie wolno było zmienić

Stroje olimpijskie na Igrzyska Olimpijskie, które rozpoczną się w Paryżu w lipcu 2024 roku zaprojektowane zostały przez markę Adidas oraz polski duet Bizuu- Blankę Jordan i Zuzannę Wachowiak. Projektantki komentują swój udział w tym przedsięwzięciu.

Laviai i Lina Nielsen - bliźniaczki lekkoatletki chore na stwardnienie rozsiane biegną po zwycięstwo

Lekkoatletki Laviai i Lina Nielsen wspólnie osiągają sukcesy sportowe, ale i walczą ze stwardnieniem rozsianym, które każdą z bliźniaczek dotknęło w różnym stopniu. Jak sobie radzą i czy mimo trudności utrzymują wysoki poziom sportowy?

Mistrzyni olimpijska nagłaśnia zaburzenia odżywania u zawodniczek wspinaczki. Skala problemu jest ogromna

Janja Garnbret, mistrzyni olimpijska we wspinaczce, wyznała, że zawodniczki uprawiające ten sport narażone są na zaburzenia odżywiania. Wmawia im się, że niższa waga oznacza lepsze wyniki. Dlaczego w sporcie zawodowym jest to wyjątkowo niebezpieczne?

Karolina Pisarczyk o kobiecych biegach z przeszkodami: Dużo siły nie wystarczy

- Jest wiele kobiet w tym sporcie i one pokazują, jakie potrafimy być waleczne, jak potrafimy z siebie wykrzesać dużo więcej, niż możemy naprawdę, jak zwykłe i zarazem niezwykłe jesteśmy. Silne, wytrwałe i nieugięte w tym, co robimy. Dla mnie to naturalne, że kobiety robią wszystko to, co mężczyźni i na odwrót – mówi Karolina Pisarczyk, czołowa polska zawodniczka biegów z przeszkodami.

Pierwsza kobieca liga softball w Meksyku. Wydarzenie wyjątkowej rangi

Po raz pierwszy w historii Ameryki Łacińskiej powstała liga softball dla kobiet profesjonalnie uprawiających ten sport. Skąd taki pomysł i jak zawodniczki radzą sobie w pierwszych zawodowych rozgrywkach?

Dayo - połączenie tańca i jogi. Na czym polega nowy rodzaj treningu?

Treningi taneczne wymagają sporej wytrzymałości i umiejętności zapamiętywania choreografii. Mogą też wiązać się kontuzjami. Z kolei joga kojarzy się z wyciszeniem i być może zbyt łagodnym tempem, które nie każdemu odpowiada. Połączeniem zalet obu tych dyscyplin jest Dayo = Dance + Yoga. Na czym polega ten nowy trend i kto powinien go wypróbować?

Pływa lepiej niż chodzi. 100-letnia Betty Brussel sensacją zawodów pływackich

"Nie przestajesz pływać, kiedy się starzejesz. Starzejesz się, kiedy przestajesz pływać". Koszulkę z takim napisem nosi Betty Brussel. Mieszkająca w Kanadzie pływaczka uważa, że ostatnio się rozleniwiła, ponieważ trenuje tylko dwa razy w tygodniu. W tym roku skończy sto lat i jest rekordzistką świata w trzech różnych kategoriach w swojej grupie wiekowej.

Sukienka Igi Świątek hitem aukcji WOŚP. Licytacja trwa, a cena już robi piorunujące wrażenie

Sukienka Igi Świątek zaprojektowana przez Magdę Butrym trafiła na aukcję WOŚP. Już wiadomo, że jej zwycięzca zapłaci za strój niebagatelną kwotę.

Cozy Fitness - nowa forma ćwiczeń dla tych, którzy mają dość intensywnych treningów na siłowni

Koniec z traktowaniem sportu jako przykrego obowiązku, związanego z dużym wysiłkiem i dyskomfortem opuszczania domu. Aktywność fizyczna może być łagodna, przyjemna i po prostu sprawiać radość. Wszystko dzięki Cozy Fitness, zwanym również Cozy Cardio.

Slow Cardio – ten rodzaj aktywności fizycznej bije rekordy popularności

Bieganie jest niezwykle popularną formą treningu. Pozwala poprawić kondycję fizyczną i spalić około 600 kilokalorii na godzinę. Nie każdy jednak przepada za tym rodzajem aktywności. Jeśli tak, to warto poznać Slow Cardio.

7-latka Martyna Błanik wygrywa wyścigi samochodowe z dorosłymi zawodniczkami. Wyjątkowy talent

Martyna Błanik nie ma jeszcze 10 lat, a już jest świetnym kierowcą. Ma na swoim koncie udział w kilku wyścigach, w których pokonała dorosłe zawodniczki. Pasję do tego oryginalnego sportu zaszczepił w niej tata - Marcin Błanik.

Potknięcie jej nie powstrzymało. 16-letnia Isabeau Levito zdobyła Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym

Nastolatka jest pierwszą od siedmiu lat Amerykanką - laureatką Grand Prix w tej dziedzinie.

Przyszła trenerka reprezentacji kobiet w piłce nożnej USA - mistrzyni budowania sportowej potęgi

Kiedyś marzyła o karierze piłkarki. Okazała się jednak wybitną menedżerką sportową. Wszystko wskazuje na to, że Emma Hayes obejmie stanowisko trenerki reprezentacji Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej kobiet.