"Efekt Kate”. Wyznanie księżnej na temat choroby dało niespodziewane owoce

Wyznanie księżnej skutecznie zmotywowało ludzi do tego, do czego od lat zachęcają liczne kampanie społeczne. O tym, dlaczego tak się stało, mówi psychoonkolog Milena Dzienisiewicz.

Shannen Doherty opowiedziała, jak przygotowuje się do śmierci. "Ma do tego pełne prawo"

Osobiste nagranie aktorki zmagającej się z nowotworem w IV stadium zaawansowania wywołało skrajne emocje wśród odbiorców. Psychoonkolog odpowiada na pytanie, czy można krytycznie oceniać jej działania.

Mistrzyni olimpijska nagłaśnia zaburzenia odżywania u zawodniczek wspinaczki. Skala problemu jest ogromna

Janja Garnbret, mistrzyni olimpijska we wspinaczce, wyznała, że zawodniczki uprawiające ten sport narażone są na zaburzenia odżywiania. Wmawia im się, że niższa waga oznacza lepsze wyniki. Dlaczego w sporcie zawodowym jest to wyjątkowo niebezpieczne?

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - jak naprawdę wygląda życie w spektrum?

Do życia ze spektrum autyzmu przyznaje się coraz więcej dorosłych osób, a otwartość w poruszaniu tego zagadnienia zwiększa świadomość społeczną i pozwala na lepsze zrozumienie jego złożoności – nie tylko w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Świąteczne rozluźnienie rygoru żywieniowego nie zaszkodzi? Dietetyczka tłumaczy

W czasie Świąt warto skusić się na serwowane z tej okazji tradycyjne dania, pamiętając o kilku ważnych wskazówkach, na które zwraca uwagę dietetyczka. Kiedy powinien nastąpić powrót do zdrowej diety i czego nie może zabraknąć na wielkanocnym stole?

Wczesne wstawanie, medytacja, zero cukru – Gisele Bündchen o swoim zdrowym stylu życia

Modelka Gisele Bündchen lubi kłaść się spać około 22:00 i budzić o 5:00, aby medytować i prowadzić zdrowy styl życia. Nie zawsze jej się to udaje, bo sprawuje opiekę naprzemienną nad dziećmi, ale podkreśla, że zawsze najpierw „zakłada maskę tlenową” sobie, a potem dzieciom.

Czym karmić mózg, by się rozwijał? Ekspertka wyjaśnia

O tym, jak właściwie dobrana dieta i regularne posiłki pomagają w odpowiednim funkcjonowaniu mózgu i wykonywaniu swoich obowiązków, opowiada dr inż. Joanna Pieczyńska, technolog żywności i specjalista psychodietetyki.

Humble walking – aktywność dla tych, którym z siłownią nie po drodze

Jakie korzyści przynosi chodzenie i jaką ma przewagę nad innymi formami aktywności fizycznej?

Psychobiotyki: z czym to się je?

Czy nowa klasa probiotyków pomoże w złagodzeniu napięć tak powszechnych w dzisiejszych czasach? Doktor nauk farmaceutycznych wyjaśnia.

Kiszonki nie każdemu wyjdą na zdrowie. Kto powinien na nie uważać?

Influencerka Alicja Janowicz zamieściła ostatnio na Instagramie post, w którym poruszyła ważną jej zdaniem kwestię. Uważa, że wbrew upowszechnianemu od dawna przekonaniu kiszonki (a przy okazji także nabiał) to produkt, który nie każdemu służy. Czy ma rację?

Post przerywany - na czym polega? Dietetyczka o wadach i zaletach "cudownej diety"

Kiedy po godzinie 19.00 kelner zadaje gościom pytanie, czy podać deser lub kawę, a oni zerkają na zegarek i przeliczają, czy jeszcze mogą pozwolić sobie na przekąskę, to znak, że najprawdopodobniej uczestniczą w poście. Przerywanym, nie całkowitym.

Dzień Walki z Depresją. Oto zawody, w których najłatwiej nabawić się problemów z emocjami

Ciężka praca przy niskim poziomie satysfakcji, a nawet doświadczaniu niewdzięczności, niesatysfakcjonujące wynagrodzenie, praca w bezpośredniej relacji z pacjentem, klientem i jego emocjami i problemami, stykanie się w pracy bezpośrednio z traumą - to wszystko może przyczyniać się do zachorowania na depresję.

Między ortoreksją a jedzeniem dla przyjemności. Jak się odżywiać bez poczucia winy i wstydu

Zdrowa relacja z jedzeniem polega na tym, żeby nie wykorzystywać jedzenia do tego, czym ono nie jest – mówi dr Magdalena Golachowska, psychodietetyczka.

Po kim dziedziczymy grupę krwi i dlaczego warto ją znać? Ekspertka wyjaśnia

Grupa krwi, którą rodzice poznają po narodzinach dziecka, ma zasadnicze znaczenie w wielu procedurach medycznych. Co więcej: wiedza o własnej grupie krwi jest przydatna nie tylko w sytuacjach awaryjnych wymagających natychmiastowej interwencji.

Pływanie w zimnej wodzie łagodzi dolegliwości menstruacji i objawy menopauzy. Wyniki badania

Badacze twierdzą, że lodowate kąpiele mogą pomóc łagodzić objawy menstruacji i menopauzy. Wniosek, o którym mowa, wysnuli na podstawie badania, w którym udział wzięło ponad tysiąc kobiet.

Szeptuchy z Podlasia. Kim są i jak działają kobiety, które zastępują lekarzy wielu Polakom?

Wiara w cudowną moc zamawiaczek, a przy okazji również szeroko pojętych działań ezoterycznych i magicznych, jest dziś ciągle żywa i, można powiedzieć, powszechna. Co sprawia, że w XXI wieku tak wielu Polaków odwołuje się do tajemnych rytuałów, a nawet uzależnia od nich swoje życie?

Przyjmowanie multiwitamin może wspomagać pamięć i zdolności poznawcze? Wyniki badania

Badacze ze szpitala Mass General Brigham w Bostonie przeprowadzili eksperyment na grupie zdrowych ludzi w wieku 60+. Wyniki wskazały, że osoby przyjmujące codziennie przez dwa lata suplementy w postaci multiwitamin cieszą się lepszą pamięcią oraz zdolnościami poznawczymi niż te, którym podawano placebo.

Polski smog bardziej szkodliwy od innych i szczególnie niebezpieczny dla kobiet. Wyniki badania

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odkryli, że mieszanka szkodliwych związków chemicznych, którą wdychamy z powietrzem, jest w Polsce bardziej trująca niż w innych miejscach świata, a najmocniej szkodzi kobietom w młodym i średnim wieku.