Naukowcy wiedzą, co zrobić, by pokonać ochotę na słodycze. To nic trudnego

Sięganie po słodycze jest problemem wielu osób, które chcą zacząć się zdrowo odżywiać. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez agencję Nielsen, 41 proc. Polaków przyznaje, że je słodkości kilka razy w tygodniu, co czwarty natomiast robi to codziennie. Jak ograniczyć ten nawyk?

Wysoko przetworzona żywność i napoje mogą zwiększać ryzyko depresji u kobiet

Świadomość społeczna dotycząca wpływu diety na samopoczucie stale rośnie. Dietetycy i naukowcy nieustannie podkreślają, jak ważna na drodze do równowagi psycho-fizycznej jest zbilansowana dieta. Najnowsze badania wyraźnie pokazują, że spożywanie przetworzonej żywności ma negatywne skutki dla samopoczucia.

Zmiana czasu bardziej dotkliwa dla kobiet?

Naukowcy zajmujący się badaniem rytmu okołodobowego od lat mówią o tym, że rezygnacja z sezonowych zmian czasu byłaby dobrym rozwiązaniem. Z wielu badań wynika, że zmiany czasu mogą mieć negatywny wpływ na samopoczucie. Okazuje się również, że kobiety są bardziej narażone na ich negatywne konsekwencje.

Jak odróżnić depresję od smutku. Profesor Dudek o kobiecych kryzysach

Sukces zawodowy nie zawsze idzie w parze z dobrą kondycją psychiczną. To pacjentka musi dojść do wniosku, co i jak może zmienić, bo ja nie żyję jej życiem, nie jestem w jej skórze – mówi prof. Dominka Dudek, psychiatra.

Wiadomo, jakiej witaminy nie może zabraknąć w diecie osób pracujących przy komputerze

Nawet 90 proc. osób pracujących przed komputerem dłużej niż trzy godziny dziennie może cierpieć na problemy ze wzrokiem. Ich przyczyną jest działanie światła niebieskiego emitowanego przez monitory. Przed jego szkodliwym wpływem można się chronić, zażywając witaminę A.

Dlaczego na nic nie mam siły? Z tych ustaleń naukowców warto skorzystać

Co mózg chce nam powiedzieć, gdy odczuwamy zmęczenie? Nad tym zagadnieniem pochylili się badacze z SWPS. W czasach silnego przebodźcowania i przewlekłego stresu warto wiedzieć, co oznaczają te sygnały.

Krótki sen zwiększa ryzyko nowotworu? Wiadomo, jak to działa

Jakość snu ma bezpośredni wpływ na samopoczucie. Okazuje się, że jest ona szczególnie ważna w kontekście zdrowotnym. Naukowcy podkreślają, że osoby, które cierpią na niedobór snu, mają zwiększone ryzyko zachorowalności na nowotwory nawet o 50 procent.

„Dobrze, że żyję”. Linda Evangelista o walce z rakiem i podwójnej mastektomii

Linda Evangelista, słynna supermodelka, jedna z gwiazd modowych wybiegów lat 90., ujawniła w rozmowie z dziennikiem „Wall Street Journal”, że zmagała się z rakiem piersi. Konieczna była podwójna mastektomia. Zaapelowała też do kobiet, by regularnie się badały.

Ogromna zmiana w diagnostyce i leczeniu raka piersi

Szerszy dostęp do mammografii i lepsza diagnostyka chorych z rakiem piersi. Minister Zdrowia Katarzyna Sójka ogłosiła właśnie zmiany korzystne dla kobiet.

Menopauza w środowisku pracy. Czas przełamać tabu

Menopauza rzutuje na wiele aspektów kobiecego życia. - Jest ważna, a mówi się o niej za mało - podkreśla Dominika Kulczyk, która chce zwrócić uwagę na kwestię menopauzy w środowisku pracy i znaleźć rozwiązania, które ułatwiłyby w tym czasie kobietom wykonywanie obowiązków zawodowych.

Weź oddech. Twoja praca na tym skorzysta

Jakie korzyści płyną ze spokojnego oddychania i w jaki sposób może nam to pomóc w pracy? Na ten temat rozmawiamy z Martą Grabowską, która po 20 latach zajmowania się marketingiem w dużych globalnych firmach została breath workerką.

Nature Food: Dieta roślinna jest najlepsza dla klimatu

Diety, z których całkowicie wyłącza się produkty pochodzenia zwierzęcego, są najkorzystniejsze dla środowiska pod względem emisji gazów cieplarnianych, wykorzystania wody oraz gruntów. Tak wynika z badań opublikowanych na łamach czasopisma Nature Food.