„Christmas”, jak sama nazwa wskazuje, jest zbiorem świątecznych piosenek. W przypadku Cher jest całkowitą nowością. Na płycie pojawiają się też duety, czego nie dało się usłyszeć w poprzednich wykonaniach. Spodziewać możemy się głosów takich gwiazd jak Darlene Love, Michael Bublé, Tyga, Cyndi Lauper czy Stevie Wonder. Album składa się z 13 utworów, które zostały zapowiedziane singlem „DJ Play a Christmas Song” wydanym niespełna dwa tygodnie przed oficjalną premierą, która odbyła się w piątek 20 Października 2023r. Płyta jest zaproszeniem słuchaczy do wspólnego spędzenia świąt z muzyką artystki. Gwiazda jasno zdefiniowała też cel biznesowy, który chce zrealizować, wydając płytę, o której mowa. Cher zapowiedziała, że zamierza pobić rekord Mariah Carey - dotychczasowej królowej świątecznych nagrań, wykonawczyni hitu "All I Want For Christmas Is You". 

Czytaj więcej

Angelina Jolie jako primadonna stulecia. Ruszyły zdjęcia do filmu o Marii Callas

Cher zyskała popularność dzięki duetowi Sony & Cher, który tworzyła wraz ze swoim nieżyjącym już mężem. W latach 60’ XX wieku rozpoczęła karierę solową, która trwa do dziś. Piosenkarka ma na swoim koncie wiele ponadczasowych hitów, takich jak „Strong Enough” (1998) czy „Believe” (1998) czy „Walking In Memphis” (1995). Jest pięciokrotną zdobywczynią nagrody Grammy w 4 różnych kategoriach. „Bogini popu”, bo tak właśnie jest określana, wydała do tej pory prawie 30 albumów, ale jak sama mówi, ten ostatni jest inny: „Nigdy nie mówię tego o moich własnych płytach, ale z tej jestem naprawdę dumna " - przyznaje artystka.

Piosenkarka wierzy, że krążek odniesie sukces i będzie słuchaczom towarzyszył nie tylko w te najbliższe, ale i kolejne święta.