Chiara Mastroianni wcieli się w postać swojego ojca Marcello. Premiera filmu w 2024 roku

Chiara Mastroianni, otoczona ze wszystkich stron postacią ojca, postanawia w nietypowy sposób przywrócić go do życia.

Publikacja: 07.11.2023 15:29

Kiedy rodzice Chiary Mastroianni się poznali, oboje byli w związkach i mieli dzieci.

Kiedy rodzice Chiary Mastroianni się poznali, oboje byli w związkach i mieli dzieci.

Foto: PAP/ABACA

Nazywa siebie Marcello, ubiera się jak on i odtąd chce być uważana za aktora. Ludzie uważają, że to tymczasowy żart, ale Chiara jest zdecydowana trwać w swojej nowej tożsamości… Ten scenariusz reżyser Christophe Honoré stworzył specjalnie dla niej.

Chiara Mastroianni - córka sławnych rodziców 

Będąc córką ikon kina francuskiego - Catherine Deneuve i włoskiego - Marcello Mastroianniego, Chiara Mastroianni wcale nie miała filmowego dzieciństwa. Kiedy poznali się jej rodzice, oboje byli w związkach małżeńskich i mieli dzieci. Swój romans przypieczętowali ślubem w 1971 roku, 28 maja 1972 na świat przyszła Chiara. Niedługo stanowili rodzinę. Ich związek rozpadł się w sumie po czterech latach. "Nigdy nie widziałam moich rodziców razem" - wyznaje aktorka i piosenkarka. "Nigdy nie widziałam, jak się całują, tylko w filmach".

Christophe Honoré często zapraszał Chiarę do objęcia głównych ról w swoich filmach. Po raz pierwszy w "Piosenkach o miłości" z 2007 roku. Mówi się, że stała się jego muzą, choć ona nie lubi tego określenia. "Status muzy oznacza, że kogoś monopolizujemy, biorąc pod uwagę wszystkie jego projekty” – wyjaśnia unikając zaszufladkowania obojga.

Chiara Mastroianni - urodzona, by grać? 

W wywiadzie udzielonym wspólnie z reżyserem i przyjacielem magazynowi Paris Match podkreślała: "Kręcenie filmów odzwierciedlających życie mnie nie interesuje, bo próbuję uciec od własnej egzystencji. Im bardziej mam wrażenie, że to nie dotyczy mnie, tym lepiej się czuję…". Tymczasem w filmie "Près des yeux, près du coeur" (Co z oczu, to z serca – tłum. franc.), zmierzy się z historią swojej rodziny. Na planie pojawi się między innymi jej matka, Catherine Deneuve, i były mąż, muzyk Benjamin Biolay.

Czytaj więcej

"Fascynuje mnie to co, jeszcze niewidoczne". Nowa dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie o swoich planach

Zadanie wcielenia się w postać Marcello Mastroianniego na pewno nie będzie proste. Włoski gwiazdor na stałe dołączył do ulubieńców francuskiej publiczności w 1948 roku, grając w "Nędznikach" Riccardo Fredy. Był przyjacielem Luchino Viscontiego i Federico Felliniego, często partnerował Sofii Loren. Zagrał w 140 filmach. Wraz z córką we dwóch: "Oczy czarne" i "Pret-a-Porter". Kiedy dowiedział się, że wybrała zawód aktorski, wyprawił przyjęcie. W przeciwieństwie do jej matki, która urządziła jej karczemną awanturę. Z czasem Catherine Deneuve zaakceptowała ten wybór, również występując z nią w kilku produkcjach filmowych. "To może wydawać się trochę głupie, ale naprawdę chcę być szczęśliwym filmowcem" – podkreśla Chiara Mastroianni.

Premiera "Près des yeux, près du coeur" zaplanowana jest na przyszły rok.

Kultura
„Frida Kahlo. Życie ikony”. Czy świat był przygotowany na tę artystkę?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Kultura
"The Third Gilmore Girl". Kelly Bishop opisała kulisy pracy na planie rodzinnego serialu
Kultura
Beyonce nagrała cover "Jolene" Dolly Parton. Gwiazda country zareagowała
Kultura
"Tratwa" Jacka i Rose z Titanica warta krocie. Rekordowa aukcja rekwizytów filmowych
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Kultura
Brit Awards 2024: Raye rekordzistką w liczbie statuetek