Pierwszy zwiastun filmu o Amy Winehouse. Kim jest aktorka, która gra wokalistkę?

Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu o Amy Winehouse. W brytyjską wokalistkę wcieliła się Marisa Abela, która sama wykonała wszystkie utwory wykorzystane w produkcji.

Publikacja: 27.01.2024 20:36

Marisa Abela swoją przygodę z aktorstwem zaczęła już w wieku 11 lat.

Marisa Abela swoją przygodę z aktorstwem zaczęła już w wieku 11 lat.

Foto: East News

Biografia Amy Winehouse ma pokazać jej drogę do międzynarodowej sławy. W produkcji ''Back to Black. Historia Amy Winehouse'' przybliżone zostaną pierwsze sukcesy Brytyjki, jej trasy koncertowe, a w tle -burzliwe życie osobiste oraz uzależnienie od alkoholu i narkotyków.

Film o Amy Winehouse. Jest pierwszy zwiastun

Plany zrealizowania filmu o wokalistce pojawiały się od dawna, jednak żadna z koncepcji przedstawionych przez rozmaitych twórców nie odpowiadała ojcu piosenkarki. Jednym z pomysłów było nakręcenie filmu biograficznego na podstawie książki ''Ratując Amy. Historia bez happy endu''. Dziennikarka Barak Daphne napisała ją na bazie wywiadów, których udzieliła artystka oraz rozmów z członkami jej rodziny. Na rynku pojawiła się w 2011 roku, ekranizacja nie doszła jednak do skutku.

Jedną z głośniejszych produkcji o sławnej Brytyjce jest dokument ''Amy'', który został stworzony z archiwalnych materiałów o wokalistce. W 2016 film zdobył Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.

Czytaj więcej

"Images of woman" - jedyny obraz The Beatles trafi pod młotek. Może kosztować fortunę

Ostatecznie bliscy gwiazdy wyrazili zgodę na nakręcenie filmu obrazującego życie artystki. Pierwsze efekty można zobaczyć w zwiastunie, który niedawno trafił do sieci. W główną rolę w ''Back to black. Historia Amy Winehouse'' wcieliła się Marisa Abela, która sama wykonała wszystkie piosenki zawarte w scenariuszu. Ojca gwiazdy, Mitcha Winehouse'a, zagrał Eddie Marsan, babcię Amy — Lesley Manville. Jack O'Connell wcielił się w męża tytułowej bohaterki. Ich relacja była trudna, ale posłużyła za inspirację do stworzenia wyjątkowego albumu, czyli ''Back to black'', wydanego w 2006 roku.

Za reżyserię filmu odpowiada Sam Taylor-Johnson („Pięćdziesiąt twarzy Greya”). W rozmowie z Daily Mail reżyserka przyznała, że Marisa Abela nie zdobyła roli dzięki warunkom zewnętrznym, ale dzięki swojej osobowości. Taylor-Johnson nazwała Marisę "uosobieniem Amy''. Aktorka natomiast przyznała, że wcielenie się w wokalistkę stanowiło dla niej ogromne wyzwanie. Pracując nad filmem była dokładnie w tym samym wieku, w jakim zmarła Winehouse. Brytyjska wokalistka została znaleziona martwa we własnym domu w 2011 roku. Zmarła w wieku 27 lat z powodu zatrucia alkoholem — miała go ponad cztery promile we krwi.

Film o życiu Amy Winehouse ma trafić do kin w kwietniu 2024 roku.

Kim jest Marisa Abela?

Marisa Abela urodziła się w brytyjskim Brighton. Jej rodzice są związani z przemysłem filmowym — ojciec był reżyserem, a matka aktorką. Ojciec ma korzenie maltańsko-libijskie oaz angielskie, matka- polsko-rosyjsko-żydowskie. Abela swoją przygodę z aktorstwem zaczęła już w wieku 11 lat, kiedy to zagrała w thrillerze ''Man in a Box''. Rozpoznawalność przyniosła jej rola w serialu HBO ''Branża''. Pojawiła się też w kinowym hicie ''Barbie'. Czy rolą w filmie o Amy przebije się do grona największych hollywoodzkich gwiazd?

 

Biografia Amy Winehouse ma pokazać jej drogę do międzynarodowej sławy. W produkcji ''Back to Black. Historia Amy Winehouse'' przybliżone zostaną pierwsze sukcesy Brytyjki, jej trasy koncertowe, a w tle -burzliwe życie osobiste oraz uzależnienie od alkoholu i narkotyków.

Film o Amy Winehouse. Jest pierwszy zwiastun

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Kultura
Jej nowa płyta - jego nowa praca. Taylor Swift z partnerem mają powody do radości
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Kultura
Renée Zellweger jako Bridget Jones po raz kolejny zaskoczy widzów!
Kultura
"Esesmanka". Jak zrozumieć historię zła w kobiecym wydaniu?
Kultura
Billie Eilish wyznacza nowe standardy w branży. Wydaje płytę przyjazną środowisku
Kultura
„Frida Kahlo. Życie ikony”. Czy świat był przygotowany na tę artystkę?