Adele odwołuje wszystkie marcowe koncerty. Ma problemy ze zdrowiem

Adele za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała fanów o konieczności odwołania wszystkich koncertów zaplanowanych na marzec w Las Vegas. Jaki jest powód takiej decyzji, co sądzą o tym wielbiciele wokalistki i czy podobne sytuacje miały miejsce w przeszłości?

Publikacja: 29.02.2024 10:27

Problemy ze zdrowiem zmusiły Adele do odwołania koncertów zaplanowanych na marzec w Los Angeles.

Problemy ze zdrowiem zmusiły Adele do odwołania koncertów zaplanowanych na marzec w Los Angeles.

Foto: East News

5 kolejnych weekendów

– Kocham was, będę tęsknić i bardzo przepraszam za wszelkie niedogodności – tak artystka skomentowała post, w którym poinformowała fanów o odwołanych koncertach. Decyzja jest podyktowana obecnym staniem zdrowia wokalistki i, jak podkreśla, wynika z zaleceń lekarzy – Chorowałam już pod koniec ostatnich i w trakcie przerwy między następnymi koncertami. Nie miałam możliwości w pełni wrócić do zdrowia przed rozpoczęciem kolejnych występów. Obecnie znów jestem chora, co niestety bardzo niekorzystnie wpływa na mój głos. Zgodnie z zaleceniem lekarzy nie mam innego wyjścia i muszę odpocząć – wyjaśnia w obszernym wpisie na Instagramie.

W dalszej części komunikatu artystka doprecyzowała, że odwołane koncerty obejmują pięć kolejnych weekendów, czyli: 1-2 marca, 8-9 marca, 15-16 marca, 22-23 marca oraz 29-30 marca. Zapewniła jednocześnie, że występy zostaną przełożone na późniejsze terminy, o których wraz ze swoim managementem poinformuje fanów w najbliższym możliwym czasie.

Podróż do Vegas bez celu

Choć większość obserwujących przyjęła wiadomość z pełnym zrozumieniem, udzielając artystce wsparcia i życząc szybkiego powrotu do zdrowia, znaleźli się i tacy, dla których zaistniała sytuacja wiąże się ze sporymi stratami finansowymi wynikającymi z braku możliwości zwrotu biletów lotniczych czy odwołania rezerwacji hotelowych. – Przykro nam to słyszeć, ale teraz czeka nas podróż do Vegas bez celu – pisali za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Brytyjska wokalistka już w 2022 roku podjęła decyzję o odwołaniu koncertów w Las Vegas, tłumacząc ją wówczas faktem, że nie była odpowiednio przygotowana do występów na żywo. – To był najgorszy moment w mojej karierze – wyjaśniała w rozmowie z „Elle”. – Byłam podekscytowana możliwością spotkań z fanami i bardzo na nie czekałam. Jednak czułam, że w tym wszystkim brakuje duszy. Ustawienia sceniczne nie były takie jak powinny. Brakowało właściwego połączenia między mną a zespołem. Być może za bardzo się starałam, aby wszystko wypadło jak najlepiej, stąd potrzeba nadmiernej kontroli każdego szczegółu – wyznała. O odwołaniu występów poinformowała fanów za pomocą mediów społecznościowych, zamieszczając emocjonujące nagranie na kilka godzin przed rozpoczęciem pierwszego z zaplanowanych na styczeń 2022 koncertów.

Czytaj więcej

Adele strzelała do fanów w Las Vegas

Wierność artystycznym potrzebom

Odwołane wówczas 32 występy zostały rozłożone w czasie między listopadem 2022 a marcem 2023 roku. We wspomnianym wywiadzie dla Elle artystka wyznała, że mimo trudności i przykrych reakcji ze strony części fanów, była dumna z podjętej decyzji. – Pierwsze miesiące były dla mnie trudne, jednak stopniowo moja pewność siebie wzrastała, ponieważ zrozumiałam, że takie posunięcie wymaga nie lada odwagi. Nie sądzę, by wiele osób zdecydowało się na taki krok. Jestem dumna z siebie, gdyż pozostałam wierna moim artystycznym potrzebom – wyznała w 2022 roku.

Autorka hitu Rolling into Deep podobną decyzję podjęła już w 2017 roku, kiedy po dwóch występach na Stadionie Wembley poinformowała fanów o konieczności zrezygnowania z dwóch kolejnych show ze względu na trudności z głosem – Nawet nie wiem, od czego rozpocząć – napisała w liście do swoich wielbicieli – Podjęłam wokalne wyzwanie przez dwa wieczory z rzędu. Czułam, że moje struny głosowe pracują mocniej niż zazwyczaj i nieustannie muszę nawilżać gardło. Trudno wyrazić słowami, jak bardzo jest mi przykro – wyznała.

W 2011 roku wokalistka przeszła laserową operację gardła po tym, jak podczas występu na żywo w jednej z francuskich rozgłośni radiowych doznała krwotoku strun głosowych. Mimo zabiegu, Adele nadal jest narażona na podobne schorzenia i być może tym należy tłumaczyć ostrożność w podejmowaniu prób występowania na żywo.

Na sierpień bieżącego roku zaplanowana jest seria koncertów w wybudowanym specjalnie na tę okazję obiekcie w Monachium – Nie wyobrażam sobie lepszego sposobu na spędzenie lata niż koncerty nieco bliżej domu – żartuje artystka. Oby w tych okolicznościach elektryzujące Someone Like You czy Set Fire to the Rain wybrzmiały z pełną mocą.

Źródła:

https://www.instagram.com/p/C33waGtPcfV/?igsh=MWF3d3ltb3Ftenpmcg%3D%3D

Film
Nowa odsłona "Emmanuelle". Klasykę zmysłowego filmu realizują kobiety
Kultura
Najsłynniejsze kadry księżnej Diany w jednym miejscu. Wystawa w Londynie, którą warto odwiedzić
Kultura
Pierwsza w historii nagroda dla kobiecej literatury faktu. W tle pomyłka
Kultura
Wyjątkowa wystawa zdjęć w Łodzi. Ich autorka Wiktoria Bosc: Intryguje mnie przemijanie
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Kultura
Czas na zdominowane przez mężczyzn "amatorki". Unikatowa wystawa w Wielkiej Brytanii
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą