Aktualizacja: 19.03.2025 09:39 Publikacja: 01.02.2024 13:45
Karolina Prędota-Krystek: Zbudowałam swój zespół, z którym pracujemy nad 17 projektami.
Foto: Archiwum prywatne
Jest pani jedyną kobietą w zespole firmy zajmującym się wynajmem powierzchni handlowych. Jak się pani odnajduje w tym męskim świecie?
Branża nieruchomości jest zdominowana przez mężczyzn. Dla kobiety jest bardziej wymagająca. W firmie Echo Investment pracuję prawie 14 lat. Zaczynałam od najniższych szczebli, od młodszego menedżera do spraw wynajmu powierzchni w galeriach handlowych. Byłam jedyną kobietą w dziale i tak zresztą zostało, kiedy w firmie zaczęły się zmiany organizacyjne.
Kobiety bardziej czują nieruchomości. Dostrzegają więcej szczegółów, a ich ocenę nieruchomości można by nazwać oceną sercem. Często już pierwsza wizyta sprawia, że podejmują decyzję – mówi Joanna Lebiedź, właściciel biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w Warszawie.
Adres Perry Street nr 66 na Manhattanie zna z pewnością każda fanka „Seksu w wielkim mieście”. Wiele z nich pokonało wiele kilometrów, aby odwiedzić schody słynnej kamienicy i zrobić sobie zdjęcie na ich tle. Właścicielka nieruchomości ma jednak dosyć tłumów turystów, które codziennie oblegają wejście do kamienicy – i chce je ogrodzić.
Nowy raport na temat rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych ujawnia dość zaskakujące zjawisko. Okazuje się, że więcej domów w tym kraju posiadają niezamężne kobiety — w porównaniu z bezżennymi mężczyznami. Czy wobec tego amerykańskiej kobiety znajdują się w lepszej sytuacji od ich rodaków? Niekoniecznie.
Luksusowe nieruchomości wzbudzają zainteresowanie niezależnie od sytuacji gospodarczej. Co składa się na to, że dany apartament zalicza się do rynku premium? Jak ważna jest lokalizacja? Mówi o tym Karolina Kaim, która od 30 lat uczestniczy w tworzeniu rynku nieruchomości w Polsce.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Donald Trump i Władimir Putin uzgodnili częściowe zawieszenie broni na Ukrainie, ale Rosja stawia warunki. W Polsce rośnie poparcie dla deregulacji gospodarki, a na GPW spółki wypłacą rekordowe dywidendy. Tymczasem Chiny starają się przyciągnąć zagranicznych inwestorów.
Od 19 marca obowiązują przepisy, które spowodują, że matki dzieci urodzonych przed terminem nie będą "tracić" urlopu macierzyńskiego.
Mężczyźni po narodzeniu dziecka mają prawo nie tylko do dwóch tygodni urlopu ojcowskiego, ale także do znacznie dłuższego urlopu rodzicielskiego. Ojcowie coraz chętniej korzystają z tej możliwości. Liczba zainteresowanych rośnie z każdym rokiem.
Grunt poparcia dla deregulacji w Polsce jest solidny. Kluczowe pytanie brzmi jednak: jak przeprowadzić ten proces, aby uniknąć powtarzania błędów z przeszłości.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
Polska, obok Bułgarii i Rumunii, ma najniższy w Unii wskaźnik wakatów, który pokazuje układ sił na rynku pracy. Wielu, zwłaszcza mniejszych, firm nie stać na zwiększanie zatrudnienia.
Uniewinnionemu od zarzutów dyscyplinarnych nauczycielowi wypłaca się zaległe dodatki – uznał Sąd Najwyższy.
Jak kobieta powinna zarządzać swoją karierą, aby osiągnąć sukces zawodowy? Z artykułu, który opublikowała niedawno firma McKinsey, płynie kilka uniwersalnych wniosków. Zdaniem ekspertów kluczowy jest przemyślany wybór branży i stanowiska, a także odpowiednie podejście do własnego rozwoju zawodowego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas