19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 16.01.2025 00:16 Publikacja: 12.08.2024 12:02
Grzegorz Kotowicz, Radosław Piesiewicz, Klaudia Zwolińska
Prezes PZKaj Grzegorz Kotowicz (L), prezes PKOl Radosław Piesiewicz (P) oraz Klaudia Zwolińska (C) podczas powitania w Domu Polskim w Paryżu.
Foto: PAP
W kontekście liczby medali zdobytych przez Polaków na Igrzyskach Olimpijskich 2024, można powiedzieć, że kobiety znokautowały mężczyzn. Przewidywali to państwo, czy to zaskoczenie? Taka dominacja medalistek nad medalistami ma miejsce po raz pierwszy.
Radosław Piesiewicz: Wiedzieliśmy, że nasze dziewczyny są na medal. Mieliśmy tę świadomość, patrząc na skład olimpijskiej reprezentacji Polski, w której panie stanowiły większość po raz pierwszy w historii naszych 100-letnich występów w Igrzyskach Olimpijskich, a także biorąc pod uwagę rezultaty osiągane w kwalifikacjach czy na imprezach poprzedzających igrzyska. Wszystko razem sprawiało, że mieliśmy powody do tego, by wierzyć, że to kobiety zdominują nasza klasyfikację medalową. Nie potrzeba zatem sztucznych parytetów, które stara się nam narzucić Ministerstwo Sportu. Nasze panie same pokazują, że ich rola w sporcie jest dominująca.
Polki zostały mistrzyniami świata w rozgrywkach Counter-Strike 2 podczas IESF Female World Esports Championship w Rijadzie. Złoty medal zdobyty po dramatycznym finale przeciwko Francji to nie tylko kolejny triumf sportowy, ale także ważny krok na drodze do równouprawnienia kobiet w e-sporcie.
Pochodząca z Kenii Ruth Chepngetich pobiła ustanowiony w ubiegłym roku rekord świata w kobiecym maratonie. Komu dedykowała swoje zwycięstwo i jakie czynniki przyczyniły się do jej sukcesu?
Amerykanka Lael Wilcox przechodzi do historii jako kobieta, która najszybciej okrążyła świat na rowerze. Ile czasu zajęło jej pobicie dotychczasowego rekordu i jaki dystans pokonała?
Ponad 26 tysięcy ludzi przyszło wczoraj, 9 września 2024 r. na Snapdragon Stadium w San Diego, by oddać hołd legendzie kobiecej piłki nożnej – Alex Morgan. Gwiazda boiska zagrała tam swój ostatni mecz.
Nowe badanie pokazuje, że aktywność fizyczna, którą podejmuje się na przykład tylko w weekendy, również przynosi korzyści. To dobra wiadomość dla tak zwanych weekendowych wojowników, czyli osób, które nie ćwiczą regularnie w ciągu całego tygodnia, ale wtedy, kiedy mają na to czas.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Polacy przegrali z Niemcami 28:35 w pierwszym meczu mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, ale to był mecz, który dał nadzieję, że drużyna znowu się rozwija.
Podczas ewentualnych rozmów z Trumpem o zakończeniu wojny z Ukrainą Putin zażąda, aby Ukraina nigdy nie przyłączyła się do NATO - twierdzą źródła cytowane przez Bloomberga.
Norweskie służby aresztowały w październiku mężczyznę, który odgrażał się, że przyjechał do tego kraju w celu „polowania” na założyciela Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. To znany w kręgach narodowców aktywista o pseudonimie Kaktus.
Doradcy prezydenta-elekta Donalda Trumpa jego obietnice zakończenia wojny "w jeden dzień" nazywają "połączeniem kampanii wyborczej i braku zrozumienia nierozwiązywalności konfliktu".
Donald Tusk i Wołodymir Zełenski naszkicowali w środę w Warszawie warunki, na jakich mogłaby się zakończyć wojna za naszą wschodnią granicą.
Holenderski fundusz emerytalny ABP nie posiada już akcji Tesli. Zdaniem zarządzających tym funduszem to nie polityczne wypowiedzi Elona Muska sprawiły, że ABP pozbył się akcji amerykańskiej firmy.
Stosunkom polsko-ukraińskim nie wystarczą deklaracje wielkich przełomów. Nie pomoże też wyzywanie od głupców lub zdrajców tych, co czują niedosyt w sprawie postawy Kijowa wobec ludobójstwa na Wołyniu.
„Nie możemy zgadywać, czego chce Donald Trump – musimy działać sami” – tak można podsumować wspólną konferencję Donalda Tuska i Wołodymyra Zełenskiego. W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Michał Płociński i Jędrzej Bielecki zastanawiają się, co oznaczają słowa premiera Polski o „gwarancjach NATO, których nikt nie odważy się złamać”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas