732:1464

Monica Bellucci o miłości do Tima Burtona: Spotkałam spektakularną duszę

Choć poznali się wiele lat wcześniej, 58-letnia gwiazda kina Monica Bellucci i 65-letni amerykański reżyser i scenarzysta Tim Burton, zakochali się w sobie latem ubiegłego roku.

Publikacja: 09.11.2023 12:22

Monica Bellucci i Tim Burton - para roku 2023.

Monica Bellucci i Tim Burton - para roku 2023.

Foto: East News

Włoska aktorka wręczała mu nagrodę na festiwalu Lumière w Lyonie. Francuski "Paris Match" okrzyknął ich właśnie parą roku, bo udowadniają, że można się zakochać w każdym wieku.

Największe miłości Moniki Bellucci 

„Znalazłam w Timie wspaniałego ducha. Spotkałam spektakularną duszę”, wyznała Monica Bellucci w wywiadzie dla hiszpańskiej edycji "Harper's Bazaar". „Uwielbiam ten wymyślony przez niego świat, w którym potwory są miłe, tak jakbyśmy mogli zamienić nasze mroczne strony w coś jasnego, przebaczającego. Filmy Tima Burtona dużo o tym mówią”, mówiła z kolei we francuskim "ELLE", podkreślając, że było to jedno z tych rzadkich spotkań w życiu, które zmieniają wszystko.

Kino jest największą miłości Bellucci. W wywiadzie dla hiszpańskiego magazynu wróciła wspomnieniami do swojego rodzinnego miasteczka Città di Castello. Tam w dorastaniu towarzyszyli jej Cardinale, Magnani, Loren, Mangano i Viti. Chodziła do kina nawet na trzy filmy dziennie. Z zapałem też oglądała je w telewizji.

Burton pierwszy film nakręcił w wieku 13 lat, na podwórku swojego domu rodzinnego w Burbank w Kalifornii. Jest artystyczną duszą, nie tylko wymyśla i reżyseruje swoje filmy, ale też rysuje, maluje i pisze wiersze. Wystawy przedstawiające jego twórczość objeżdżają cały świat.

Czytaj więcej

Była premier Finlandii rozpoczęła nowe życie. Zdecydowanym krokiem wkracza do show-biznesu

Monica Bellucci i Tim Burton - miłość ludzi z przeszłością

Tim Burton po raz pierwszy ożenił się w 1991 roku, z artystką niemieckiego pochodzenia Leną Gieseke. Małżeństwo rozpadło się po czterech latach. W 1992 roku związał się z modelką i aktorką Lisą Marie. Zagrała w kilku jego filmach, między innymi w „Jeźdźcu bez głowy”, „Ed Woodzie” czy „Marsjanie atakują!”. Na planie „Planety Małp” w 2001 roku Tim Burton poznał Angielkę Helenę Bonham Carter, z którą ma 20-letniego syna i 16-letnią córkę. Od 2014 roku pozostają w separacji. Monica Bellucci rozstała się z ojcem swoich dwóch córek: Devy i Léonie, będących w podobnym wieku co dzieci Burtona, w 2013 roku. Przez czternaście lat była żoną Vincenta Cassela, który rzucił ją dla 30-letniej modelki Tiny Kunakey, z którą zresztą zdążył się już rozwieść. W tym czasie Bellucci na krótko uległa urokowi francuskiego rzeźbiarza Nicolasa Lefebvre'a, ale z nikim nie związała się na dłużej.

Budząca ostatnio ogromne emocje para rozpoczęła już wspólną pracę na planie. Monica Bellucci pojawi się w zapowiadanym od co najmniej 30 lat „Soku z żuka 2”. Zobaczymy w nim aktorów znanych z pierwszej części burtonowskiej klasyki: Winonę Ryder i Michaela Keatona. Najnowsza miłość reżysera ma wcielić się w żonę z pary duchów zamieszkujących nawiedzony dom. Dziennikarze już spekulują, jak bardzo reżyser ośmieli się oszpecić w charakteryzacji swoją wybrankę. Premiera, do tej pory wielokrotnie przekładana, na razie zaplanowana jest na przyszły rok.

Włoska aktorka wręczała mu nagrodę na festiwalu Lumière w Lyonie. Francuski "Paris Match" okrzyknął ich właśnie parą roku, bo udowadniają, że można się zakochać w każdym wieku.

Największe miłości Moniki Bellucci 

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Ludzie
Alkohol nie powinien być elementem czasu dla siebie. Eva Biringer o pułapce kobiecego "me time"
Ludzie
Marina Abramović - pierwsza kobieta, która ma indywidualną wystawę w Akademii Królewskiej w Londynie
Ludzie
Polka doceniona przez BBC. Znalazła się wśród 100 najbardziej inspirujących i wpływowych kobiet 2023 roku
Ludzie
Susan Sarandon dotkliwie ukarana za poglądy
Ludzie
70-letnia poznanianka obroniła doktorat. "Jest wyjątkową osobą"
Materiał Promocyjny
Razem dla Planety, czyli chemia dla zrównoważonej przyszłości