Monica Bellucci o miłości do Tima Burtona: Spotkałam spektakularną duszę

Choć poznali się wiele lat wcześniej, 58-letnia gwiazda kina Monica Bellucci i 65-letni amerykański reżyser i scenarzysta Tim Burton, zakochali się w sobie latem ubiegłego roku.

Publikacja: 09.11.2023 12:22

Monica Bellucci i Tim Burton - para roku 2023.

Monica Bellucci i Tim Burton - para roku 2023.

Foto: East News

Włoska aktorka wręczała mu nagrodę na festiwalu Lumière w Lyonie. Francuski "Paris Match" okrzyknął ich właśnie parą roku, bo udowadniają, że można się zakochać w każdym wieku.

Największe miłości Moniki Bellucci 

„Znalazłam w Timie wspaniałego ducha. Spotkałam spektakularną duszę”, wyznała Monica Bellucci w wywiadzie dla hiszpańskiej edycji "Harper's Bazaar". „Uwielbiam ten wymyślony przez niego świat, w którym potwory są miłe, tak jakbyśmy mogli zamienić nasze mroczne strony w coś jasnego, przebaczającego. Filmy Tima Burtona dużo o tym mówią”, mówiła z kolei we francuskim "ELLE", podkreślając, że było to jedno z tych rzadkich spotkań w życiu, które zmieniają wszystko.

Kino jest największą miłości Bellucci. W wywiadzie dla hiszpańskiego magazynu wróciła wspomnieniami do swojego rodzinnego miasteczka Città di Castello. Tam w dorastaniu towarzyszyli jej Cardinale, Magnani, Loren, Mangano i Viti. Chodziła do kina nawet na trzy filmy dziennie. Z zapałem też oglądała je w telewizji.

Burton pierwszy film nakręcił w wieku 13 lat, na podwórku swojego domu rodzinnego w Burbank w Kalifornii. Jest artystyczną duszą, nie tylko wymyśla i reżyseruje swoje filmy, ale też rysuje, maluje i pisze wiersze. Wystawy przedstawiające jego twórczość objeżdżają cały świat.

Czytaj więcej

Była premier Finlandii rozpoczęła nowe życie. Zdecydowanym krokiem wkracza do show-biznesu

Monica Bellucci i Tim Burton - miłość ludzi z przeszłością

Tim Burton po raz pierwszy ożenił się w 1991 roku, z artystką niemieckiego pochodzenia Leną Gieseke. Małżeństwo rozpadło się po czterech latach. W 1992 roku związał się z modelką i aktorką Lisą Marie. Zagrała w kilku jego filmach, między innymi w „Jeźdźcu bez głowy”, „Ed Woodzie” czy „Marsjanie atakują!”. Na planie „Planety Małp” w 2001 roku Tim Burton poznał Angielkę Helenę Bonham Carter, z którą ma 20-letniego syna i 16-letnią córkę. Od 2014 roku pozostają w separacji. Monica Bellucci rozstała się z ojcem swoich dwóch córek: Devy i Léonie, będących w podobnym wieku co dzieci Burtona, w 2013 roku. Przez czternaście lat była żoną Vincenta Cassela, który rzucił ją dla 30-letniej modelki Tiny Kunakey, z którą zresztą zdążył się już rozwieść. W tym czasie Bellucci na krótko uległa urokowi francuskiego rzeźbiarza Nicolasa Lefebvre'a, ale z nikim nie związała się na dłużej.

Budząca ostatnio ogromne emocje para rozpoczęła już wspólną pracę na planie. Monica Bellucci pojawi się w zapowiadanym od co najmniej 30 lat „Soku z żuka 2”. Zobaczymy w nim aktorów znanych z pierwszej części burtonowskiej klasyki: Winonę Ryder i Michaela Keatona. Najnowsza miłość reżysera ma wcielić się w żonę z pary duchów zamieszkujących nawiedzony dom. Dziennikarze już spekulują, jak bardzo reżyser ośmieli się oszpecić w charakteryzacji swoją wybrankę. Premiera, do tej pory wielokrotnie przekładana, na razie zaplanowana jest na przyszły rok.

Ludzie
Fin zastąpił Seraphinę. Dziecko kolejnej sławnej pary nie identyfikuje się ze swoją płcią
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Ludzie
Sytuacja bez precedensu: Senegal ma dwie pierwsze damy. Nowy prezydent jest bigamistą
Ludzie
Zła passa Chiary Ferragni. Straciła intratną posadę i ma problemy wizerunkowe
Ludzie
Shakira ma nowego partnera. To dużo młodszy od niej aktor
Ludzie
"Żyliśmy na marginesie". Sophie Marceau ponownie wspomina związek z Andrzejem Żuławskim