Premiera finału ''The Crown''. Emma Corrin w stylizacji inspirowanej księżną Dianą

W Londynie odbyła się uroczysta premiera finału ''The Crown''. Serial o rodzinie królewskiej Wielkiej Brytanii dobiegł końca. I chociaż na czerwonym dywanie pojawiło się wiele gwiazd, to największe zainteresowanie wzbudziła Emma Corrin, która w czwartym sezonie wcieliła się w księżną Dianę.

Publikacja: 06.12.2023 20:20

Emma Corrin nawiązała do stylizacji księżnej Diany sprzed lat.

Emma Corrin nawiązała do stylizacji księżnej Diany sprzed lat.

Foto: James Warren / Avalon

Szósty, ostatni sezon popularnego serialu ''The Crown'' został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich jest dostępna na platformie Netflix od 16 listopada, druga pojawi się dopiero 14 grudnia.

Szósty sezon The Crown - co się wydarzy

Zanim do sieci trafiły pierwsze odcinki szóstego sezonu, internauci zastanawiali się, w jaki sposób przedstawiony zostanie śmiertelny wypadek, w którym zginęła była żona ówczesnego księcia Karola oraz Dodi al-Fayed. Ostatecznie nie pokazano dramatycznego zdarzenia. Twórcy wielokrotnie podkreślali, że chcą, by ich narracja była pełna szacunku do rodziny zmarłych. Zamiast tego widzowie mogli zobaczyć, jak Windsorowie oraz poddani dają sobie radę z tragiczną informacją.

Natomiast w drugiej części szóstego sezonu pokazane jest, w jaki sposób rodzina królewska mierzy się z ogólną niechęcią po śmierci ''Królowej ludzkich serc''. Głównym wątkiem będzie początek bajkowej relacji księcia Williama i Kate, a także Złoty Jubileusz królowej oraz ślub Karola z Camillą.

Premiera finału The Crown. Nie zabrakło największych gwiazd

5 grudnia w londyńskim Royal Festival Hall odbyła się uroczysta premiera finału ''The Crown''. Wydarzenie to przyciągnęło wiele aktorów i aktorek wcielających się w główne role, zarówno w ostatnim sezonie, jak i poprzednich. Na czerwonym dywanie między innymi pozowali: Imelda Staunton, Dominic West, Emma Corrin, Jonathan Pryce, Elizabeth Debicki czy Olivia Williams.

Czytaj więcej

Elizabeth Debicki jako Diana w "The Crown". Aktorka ma polskie korzenie

Chociaż producenci od samego początku robili wszystko, by "The Crown" wzbudzał wielkie emocje, to bez wątpienia wątek Diany jeszcze je spotęgował. W rolę księżnej wcieliły się dwie aktorki: Emma Corrin zagrała młodziutką Dianę Spencer, w czasie gdy poznała swojego przyszłego męża, a później zastąpiła ją Elizabeth Debicki, która stworzyła kreację dojrzałej żony i matki.

Podczas premiery wzrok gości przyciągała z pewnością Emma Corrin. Aktorka zdecydowała się wystąpić w kreacji nawiązującej stylem do tej, którą w 1985 roku miała na sobie grana przez nią postać. Artystka założyła białą marynarkę i dobrała do niej czarną muszkę. Klasyczną spódnicę zamieniła na na przezroczystą tkaninę, spod której widać było długie czarne kozaki. Uwagę zwracała też fryzura gwiazdy - ciemne, ultrakrótkie włosy.

Emma Corrin - kim jest?

Emma Corrin poza ''The Crown'' pojawiła się też w innych produkcjach. 27-latka wystąpiła w amerykańskim serialu "Pennyworth", gdzie zagrała w Esme, partnerkę kamerdynera Batmana. Można było zobaczyć ją także w ''Niepokornej miss" z 2020 roku, opowiadającej o przerwanych przez aktywistki wyborach Miss w 1970 roku. Tam Corrin stworzyła kreację kandydatki z RPA. Mało kto wie, że to właśnie z tego kraju pochodzi jej matka. Przyszła gwiazda spędziła w południowej Afryce tylko rok. Na wyjazd zdecydowała się od razu po zakończeniu liceum. Później wróciła jednak do Wielkiej Brytanii, kraju swojego urodzenia, i postanowiła zająć się rozwijaniem kariery aktorskiej.

Emma Corrin zagrałą też rolę w filmie ''Kochanek Lady Chatterley'' oraz w ''Policjancie''. Mimo młodego wieku Corrin zdobyła już statuetkę Złotego Globu - oczywiście za wcielenie się w księżną Dianę w serialu "The Crown".

Szósty, ostatni sezon popularnego serialu ''The Crown'' został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich jest dostępna na platformie Netflix od 16 listopada, druga pojawi się dopiero 14 grudnia.

Szósty sezon The Crown - co się wydarzy

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Ludzie
Wystawa poświęcona Naomi Campbell. "Jedna z najbardziej wpływowych postaci we współczesnej kulturze"
Ludzie
Zmarła Anouk Aimée - wielka aktorka całe życie uparcie szukała miłości
Ludzie
Emilia Clarke przeszła dwa poważne urazy mózgu w trakcie „Gry o tron”. Co dziś robi?
Ludzie
Oprah Winfrey trafiła do szpitala. Zawiniły leki odchudzające?
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Ludzie
Billie Eilish doświadczyła ghostingu: jaką cenę zapłaciła za popularność?
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży