Porwano dzieci znanej niemieckiej restauratorki. Zuchwała akcja w sylwestrową noc

W sylwestrową noc dwoje najmłodszych dzieci słynnej niemieckiej restauratorki Christiny Block zostało porwanych. Do zdarzenia doszło w Danii, w pobliżu granicy z Niemcami. W poszukiwania zaangażowane są służby obu krajów.

Publikacja: 04.01.2024 14:23

Christina Block już w 2021 roku informowała niemieckie media o porwaniu dwojga młodszych dzieci prze

Christina Block już w 2021 roku informowała niemieckie media o porwaniu dwojga młodszych dzieci przez byłego męża.

Foto: Adobe Stock

Dzieci Christiny Block: 13-letnia Klara i 10-letni Theodor, przebywały ze swoim ojcem, byłym mężem Block, Stephanem Henselem, w duńskiej kawiarni Caféodora w Gråsten. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez niemieckie media, byli oni widziani razem w poniedziałkową noc, kiedy kilka minut po północy odbywał się pokaz fajerwerków.

Walka o dzieci

Według duńskiej policji kilku mężczyzn zaatakowało Stephana Hensela, a następnie porwało dzieci – każde wsadzono do osobnego samochodu. Pojazdy miały niemieckie tablice rejestracyjne. Do chwili obecnej nie udało się ustalić, czy auta przekroczyły duńską granicę. Motyw porwania nie został wprawdzie oficjalnie podany, jednak policja podejrzewa, że ma ono związek z toczącą się między byłymi małżonkami sądową batalią o opiekę nad dziećmi.

Od momentu rozwodu w 2018 roku Block i Hensel są skonfliktowani w kwestii opieki nad dwojgiem najmłodszych dzieci. Dwie starsze córki: 17-letnia Johanna i 15-letnia Greta mieszkają odpowiednio z ojcem i matką.

Block już w 2021 roku informowała niemieckie media o porwaniu Klary i Theodora przez byłego męża, gdy dzieci nie powróciły na czas do Hamburga po weekendzie spędzonym z ojcem. Hensel odpowiedział wówczas na oskarżenia, twierdząc, że taka była ich wola i zarzucał byłej małżonce emocjonalne i fizyczne znęcanie się nad nimi.

Co kraj, to inna opinia sądu

Walka o opiekę nad potomstwem toczy się równolegle w dwóch krajach: sąd niemiecki skłonny jest przyznać opiekę matce, tak, by dzieci zamieszkały z nią w Hamburgu, natomiast sąd duński optuje za tym, by małoletni mieszkali z ojcem w Danii, pozostawiając matce – obecnie związanej z prezenterem telewizyjnym Gerhardem Dellingiem – prawo do odwiedzin dzieci.

49-letnia Christina Block jest córką niemieckiego przedsiębiorcy Eugena Blocka, którego hamburskie imperium obejmuje popularną sieć restauracji Block House, specjalizujących się w stekach. Jak podaje Hamburger Abendblatt, majątek przedsiębiorcy szacuje się na 330 miliony dolarów.

Dotychczas żadne z byłych małżonków nie skomentowało zdarzenia.

Źródła:

https://nypost.com/

https://www.huffpost.com/

Ludzie
Fin zastąpił Seraphinę. Dziecko kolejnej sławnej pary nie identyfikuje się ze swoją płcią
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Ludzie
Sytuacja bez precedensu: Senegal ma dwie pierwsze damy. Nowy prezydent jest bigamistą
Ludzie
Zła passa Chiary Ferragni. Straciła intratną posadę i ma problemy wizerunkowe
Ludzie
Shakira ma nowego partnera. To dużo młodszy od niej aktor
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Ludzie
"Żyliśmy na marginesie". Sophie Marceau ponownie wspomina związek z Andrzejem Żuławskim