Aktualizacja: 21.11.2024 16:37 Publikacja: 29.09.2023 13:56
Jak często Pola myśli o seksie?
Foto: Adobe Stock
W badaniu wzięło udział 1076 Polek w wieku 18–69 lat. Wśród respondentek znalazły się zarówno mieszkanki dużych i małych miast, jak i wsi. Próba była dobrana tak, że odzwierciedlała pod względem wieku, wykształcenia, wielkości miejscowości zamieszkania i regionu strukturę populacji według GUS.
Wyniki ankiet zaprezentowano w obszernym raporcie. Opracowanie podzielono na kilka obszarów tematycznych. W kolejnych rozdziałach dokumentu znajdują się informacje o tym, jak wygląda obecnie aktywność seksualna Polek, ich zaangażowanie w związki, podejście do seksualności, a także zdrowie intymne.
Generacja Z nie ma problemu ze zmianą pracy i miejsca zamieszkania, aby zarabiać więcej - tak wynika z najnowszego raportu H&R Block 2024 Outlook on American Life. Przedstawiciele tego pokolenia nieustannie poszukują też dodatkowych źródeł zarobku.
Co Europejki i Europejczycy myślą o perspektywie, w której – już jako osobami starszymi lub niedołężnymi – będzie się nimi opiekował robot? Opinie na ten temat zbadał zespół brytyjskich i australijskich naukowców. Okazuje się, że w porównaniu z mężczyznami kobiety są znacznie bardziej sceptyczne.
Jedna z najbardziej prestiżowych uczelni świata, Uniwersytet Yale, zamierza włączyć do programu nauczania przedmiot poświęcony twórczości Beyoncé. Jakie reakcje wśród studentów wzbudza nowa propozycja dydaktyczna?
Jeden z japońskich prawicowych polityków zaproponował ostatnio, aby wprowadzić prawo zakazujące samotnym kobietom powyżej 25 roku życia wchodzenia w związki małżeńskie i jednocześnie zmuszające kobiety po 30 do usunięcia macicy. Postulaty spotkały się z ostrą krytyką wielu środowisk – informuje anglojęzyczny dziennik „The Japan News”.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Dwa miesiące po zakończeniu chemioterapii księżna Kate pojawiła się u boku księcia Williama i króla Karola III podczas obchodów Dnia Pamięci. Kogo zabrakło na uroczystościach?
Książka "Welcome to Sex!" znalazła się na liście nominacji do prestiżowej nagrody literackiej premiera Australii. Ten fakt wzbudził skrajne emocje. Jedni uznali ją za ważne narzędzie edukacyjne, inni — za zbyt śmiałą publikację, nieodpowiednią dla młodych odbiorców. Skąd te kontrowersje?
Brytyjski Urząd ds. Standardów w Reklamie zdecydował zakazał rozpowszechniania jednego ze zdjęć kampanii Calvina Kleina. Artystka, która pojawiła się na fotografii, zabrała głos w sprawie.
Takie zagadnienia znajdą się na lekcjach seksualności i zgody na seks.
Do pierwszego czytania w Sejmie skierowano obywatelski projekt nowelizacji ustawy Prawo oświatowe. Przewiduje on m.in. zakaz działalności na terenie przedszkoli i szkół podstawowych stowarzyszeń i organizacji promujących "zagadnienia związane z seksualizacją dzieci".
Jeśli w jakimś środowisku rodzice są tak skrzywieni, że wyraziliby zgodę na uczestnictwo dzieci w zajęciach z edukacji seksualnej prowadzonej przez organizację pozarządową, to zgodnie z art. 72 konstytucji państwo może tego zabronić, bo ma obowiązek chronienia dzieci przed demoralizacją – podkreśla Przemysław Czarnek.
Choć nie jest jasne, czym jest seksualizacja, może zostać zakazana.
Jeśli ktoś chce ustawą powstrzymywać proces seksualizacji dzieci, to mam złą wiadomość: spóźnił się o kilka dekad. Żyjemy w świecie, w którym mało który siedmiolatek uwierzy, że dzieci znajduje się w kapuście. I procesu tego raczej nie odwrócimy.
Krytyka norm nie powinna dotyczyć najmłodszych dzieci – uważają Szwedzcy Demokraci.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas