Aktualizacja: 19.03.2025 09:27 Publikacja: 22.04.2024 12:10
Chińska bizneswoman
Nieoficjalny, jednak powszechny w Chinach model „996” wymaga od pracowników dyspozycyjności od godziny 9 rano do 9 wieczorem przez 6 dni w tygodniu.
Foto: Adobe Stock
Gdy na platformie Douyin, chińskim odpowiedniku TikToka, jedna z użytkowniczek zamieściła filmik prezentujący jej stylizację w pracy, innym internautom pomysł ten na tyle przypadł do gustu, że natychmiast zaczęli ją naśladować. Ubrana w kapcie, spodnie od piżamy, długą wełnianą sukienkę, czapkę kominiarkę i lekko podniszczone rękawice — tak zabezpieczyła się przed panującym w jej miejscu pracy chłodem. Wielowarstwowa stylizacja nie spodobała się przełożonej Kendou S, która opisała ją jako „obrzydliwą” (ang. „gross”) i w trosce o wizerunek firmy, nakazała pracownicy dobór bardziej stosownych strojów.
Z raportu Ipsos „(Nie)równość płci w Polsce” wynika, że prawie połowa Polaków jest zaniepokojona tym, jak daleko zaszyły działania, których celem jest zniwelowanie różnic w funkcjonowaniu kobiet i mężczyzn na różnych polach. Badanie pokazuje także, jakie stereotypy dotyczące płci są wciąż obecne.
Jeszcze 10 lat temu, w 2014 roku, 28,8 proc. Polaków w ogóle nie jadało poza domem. 5,2 proc. robiło to codziennie, a 12 proc. raz w tygodniu. Przez lata wiele się w tej kwestii zmieniło. Polska stopniowo zmniejsza dystans do bardziej rozwiniętych w kontekście gastronomii krajów Europy.
Tradycja organizowania balów debiutantek sięga w Europie XVIII wieku. Zwyczaj ten wciąż jest popularny także w naszych czasach. Dlaczego o udziale w balu debiutantek marzą dziewczyny z „dobrych rodzin” z całego świata i na czym polegają te imprezy?
Raport Komisji Europejskiej nie pozostawia wątpliwości – brakuje nam wiedzy w podstawowych tematach.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
O tym, jak narracja o kryzysie klimatycznym wpływa na emocje i poczucie sprawczości, mówi dr Marzena Cypryańska-Nezlek, autorka badań na ten temat.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie zapowiadają rozmowy z Rosjanami na temat szczegółów dotyczących zawieszenia broni na Ukrainie w Dżuddzie, w Arabii Saudyjskiej.
„Czy uważa Pan/Pani, że działania Donalda Trumpa są dobre czy też złe dla Polski?” - takie pytanie zadano uczestnikom sondażu Opinia24 dla RMF FM.
Turecka policja zatrzymała burmistrza Stambułu Ekrema Imamoglu. Wcześniej dokonano przeszukania w jego domu - poinformowało AFP, powołując się na wypowiedź doradcy Imamoglu.
USA mogą zrezygnować z obsadzania stanowiska Naczelnego Dowódcy Sił Sojuszniczych NATO w Europie (SACEUR) - informuje NBC News.
Już kilka godzin po rozmowie Władimira Putina z Donaldem Trumpem, w czasie której Putin zgodził się na 30-dniowe zawieszenie ataków na infrastrukturę energetyczną, Rosja i Ukraina oskarżają się nawzajem o ataki powietrzne, których następstwem są pożary i uszkodzenia infrastruktury.
Mało znana praca Eugène’a Delacroix, XIX-wiecznego francuskiego artysty, została odkryta w prywatnej kolekcji we Francji. Dzieło wycenia się na kilkaset tysięcy euro.
Historyczna zmiana konstytucji RFN ma fundamentalne znaczenie nie tylko dla bezpieczeństwa Niemiec, ale i przyszłości największej europejskiej gospodarki.
Unia Europejska staje przed decydującym wyborem. Bez Ukrainy będzie nie tylko słabsza, ale i długoterminowo mniej bezpieczna – pisze Paweł Marczewski, ekspert Fundacji Batorego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas