Luna planuje już szczegóły występu na Eurowizji. Mówi, jak będzie wyglądało jej show

Luna swoją piosenkę "The Tower" opisuje jako „manifest wolności i siły”, natomiast zburzenie tytułowej wieży ma symbolizować wyjście na świat. – To uświadomienie sobie, że ograniczenia są naszym tworem. Wieża to miejsce czy też stan, który budujemy my sami – wyjaśnia artystka.

Publikacja: 20.02.2024 13:53

Luna: Nad utworem The Tower pracowałam z producentami z Wielkiej Brytanii.

Luna: Nad utworem The Tower pracowałam z producentami z Wielkiej Brytanii.

Foto: East News

Ma 24 lata, niebanalną urodę i głos, studiuje Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim, śpiewa, gra na skrzypcach i fortepianie, jest instruktorką jogi. Pisze i komponuje. O Lunie od początku tygodnia mówi cały kraj. W maju będzie reprezentować Polskę w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji w szwedzkiej Malmö Arena. Artystka opowiada, jak przygotowuje się do występów i czy od początku planowała wystąpić z piosenką The Tower.

Utwór został wybrany spośród 212 zgłoszonych propozycji konkursowych. O wyniku zadecydowała 5-osobowa Komisja Konkursowa, przydzielając zwyciężczyni 34 punkty, które pozwoliły jej na wygraną.

Czytaj więcej

Kylie Minogue drugą kobietą w historii z tytułem Brits Global Icon 2024

O pierwszych emocjach związanych z wygraną oraz o przygotowaniach do majowego konkursu opowiada dzień po ogłoszeniu wyników.

Czy ten wynik był wyczekiwany i czy okazał jest dla Ciebie zaskoczeniem?

LUNA: Marzyłam o tym, aby wystąpić na scenie eurowizyjnej od dawna. W zeszłym roku świadomie zdecydowałem się powalczyć o Eurowizję. Jednak do ostatniej chwili nie spodziewałam się, że będę to właśnie ja. To ogromne wyróżnienie. Móc reprezentować Polskę to wielki zaszczyt.

Od początku właśnie piosenka The Tower była kandydatem do konkursu, czy rozważałaś też inne utwory?

LUNA: Piosenka The Tower była jednym moim wyborem, ponieważ napisałam ją specjalnie na ten konkurs. Nad utworem pracowałam z producentami z Wielkiej Brytanii. Chciałam, aby był to energetyczny kawałek z uniwersalnym przesłaniem.

Czy już rozpoczęłaś planowanie występów eurowizyjnych? Może powoli pojawiają się pomysły na kreację i choreografię?

LUNA: Swój występ wizualizuję już od roku. Mam głowę pełną pomysłów, które chcę jak najlepiej zrealizować. Zależy mi bardzo na dopracowanym show oddziałującym na wszystkie zmysły słuchaczy. Za moment zaczynamy intensywne prace nad występem, choreografią, która mam nadzieję, że zaintryguje.

Co Twoim zdaniem zadecydowało o takim wyniku w Polsce i jak oceniasz swoje szanse w konkursie głównym w maju?

LUNA: Ogromnie się cieszę z takiego wyniku. Piosenka spodobała się jury i mam nadzieję, że spodoba się także Europejczykom. Chciałabym powalczyć o jak najwyższe miejsce w konkursie.

Kiedy finał Eurowizji?

Na występ Luny trzeba będzie poczekać do 7 maja, natomiast wielki finał konkursu, odbywającego się w tym roku pod hasłem „United By Music”, zaplanowano na 11 maja. Najbliżsi i współpracownicy artystki mówią, że emanuje ona światłem, pozytywną energią i tajemniczym wdziękiem, trochę jakby nie z tego świata. Oby te cechy oraz niebanalny utwór symbolizujący porzucenie więzów, blokad i ograniczeń, pozwoliły osiągnąć sukces i doprowadziły LUNĘ na sam szczyt eurowizyjnej rywalizacji. I oby spełniły się i te wyśpiewane słowa: I'm the one who holds the power!

Wywiad
Losy kobiety zesłanej na Syberię w książce "Ludzie z kości" Pauli Lichtarowicz
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Wywiad
Jak rozmawiać z dziećmi o raku? Psychoonkolog o sytuacji księżnej Kate
Wywiad
Kobiety, które zarabiają miliony na ubraniach z szarej dresówki
Wywiad
Omenaa Mensah: Pieniądze są narzędziem do realizacji celów, a nie celem
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Wywiad
Dr Scilla Elworthy o kobietach na wojnie: jestem pod wrażeniem ich odwagi