Kylie Minogue drugą kobietą w historii z tytułem Brits Global Icon 2024

Podczas tegorocznej gali rozdania nagród muzycznych Brit Awards 2 marca, Kylie Minogue otrzyma nagrodę Brits Global Icon 2024. Na jakie jeszcze wyróżnienia ma szansę australijska wokalistka i co sprawia, że na TikToku wciąż przybywa jej fanów?

Publikacja: 16.02.2024 10:27

2024 rok rozpoczął się dla Kylie Minogue wyjątkowo dobrze. Zdobywa nagrody, o których marzy większoś

2024 rok rozpoczął się dla Kylie Minogue wyjątkowo dobrze. Zdobywa nagrody, o których marzy większość artystów.

Foto: PAP/Avalon

9 albumów numerem 1 przez 5 dekad

Kylie Minogue ma na swoim koncie 3 nagrody przyznawane przez firrmę British Phonographic Industry. 9 albumów wykonawczyni hitu “I Should Be So Lucky” znalazło się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów. Jest przy tym pierwszą kobiecą artystką, której krążki przez pięć kolejnych dekad plasowały się na szczycie w Wielkiej Brytanii. Od 1988 roku 7 singli wokalistki było numerem jeden w brytyjskich notowaniach.

Wraz z Taylor Swift, Olivią Rodrigo i Laną Del Rey Kylie Minogue została nominowana do tegorocznej nagrody dla międzynarodowej artystki roku. – Wielka Brytania zawsze była dla mnie jak drugi dom, więc i te nagrody zajmują szczególne miejsce w moim sercu – przyznaje. – Mam wspaniałe wspomnienia z poprzednich lat związane z tym wydarzeniem i nie mogę się doczekać powrotu na brytyjską scenę – dodaje.

Grammy w lutym, Brits Global Icon w marcu

Nowy rok rozpoczął się dla Australijki niezwykle korzystnie: w lutym zdobyła Grammy w kategorii Najlepsze Nagranie Pop/Dance za teledysk do utworu Padam, Padam. Nagrodę dla Globalnej Ikony uargumentowano obecnością artystki na scenie od pięciu dekad. – Kylie Minogue to jedna z najbardziej popularnych ikon muzyki na świecie – dodają organizatorzy.

Nagroda Brits Icon to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Brit Awards. Minogue jest drugą kobietą, która dostąpiła tego zaszczytu – po Taylor Swift w 2021 – i dołącza do grona poprzednich zwycięzców, takich jak Sir Elton John, Sir Paul McCartney i David Bowie.

Czytaj więcej

Kylie Minogue wraca na szczyty list przebojów z "Padam Padam"

Padam Padam

Spore sukcesy odnosi wpadający w ucho singiel Padam Padam: nie tylko został doceniony przez młodych fanów artystki na TikToku, gdzie okrzyknięto go hymnem społeczności queer – ale też artystka otrzymała za niego pierwszą od 21 lat – a 17, w całej karierze – nagrodę muzyczną ARIA.

W ubiegłym roku utwór znalazł się w zestawieniu Hottest 100, pozwalając Kylie Minogue pobić kolejny rekord: najdłuższa przerwa między kolejnymi wystąpieniami w rankingu – jej poprzedni hit “Did it again”, znalazł się na liście 26 lat temu.

– I tak zaczyna się kolejna dekada – napisała w mediach społecznościowych z okazji swoich 50. urodzin 28 maja 2018 roku. – Jestem wdzięczna życiu za wszystkie możliwości jakie mi daje. 50: ruszamy! – dodała. To powiedziawszy, rzeczywiście rozpędziła się i wydaje się nie do zatrzymania! She should be so lucky!

Źródła:

https://www.abc.net.au/

https://www.instagram.com/p/C3SJ1-1sW9-/?igsh=MXE2cTdxeGxsajFzNQ%3D%3D

Ludzie
Fin zastąpił Seraphinę. Dziecko kolejnej sławnej pary nie identyfikuje się ze swoją płcią
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Ludzie
Sytuacja bez precedensu: Senegal ma dwie pierwsze damy. Nowy prezydent jest bigamistą
Ludzie
Zła passa Chiary Ferragni. Straciła intratną posadę i ma problemy wizerunkowe
Ludzie
Shakira ma nowego partnera. To dużo młodszy od niej aktor
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Ludzie
"Żyliśmy na marginesie". Sophie Marceau ponownie wspomina związek z Andrzejem Żuławskim