Była gwiazda Disneya Bridgit Mendler założyła firmę, której celem jest podbicie kosmosu

Bridgit Mendler po zakończeniu występów w produkcjach Disneya właśnie ogłosiła, że została CEO założonej przez siebie firmy Northwood Space. Równocześnie ukończyła studia na Harvardzie i MIT.

Publikacja: 23.02.2024 10:22

Bridgit Mendler mówi, że marzy jej się zbudowanie autostrady między Ziemią a kosmosem

Bridgit Mendler mówi, że marzy jej się zbudowanie autostrady między Ziemią a kosmosem

Foto: PAP/AdMedia

Światowej sławy gwiazd, które rozpoczynały swoją karierę w produkcjach Disney Channel, nie trzeba nikomu przedstawiać. Britney Spears, Christina Aguilera, Ryan Gosling i Justin Timberlake w latach 90. występowali razem, tańcząc i śpiewając w Klubie Myszki Miki. Ponad dekadę później swoje pierwsze doświadczenia muzyczno-aktorskie zdobywały między innymi Miley Cyrus czy Selena Gomez. Choć kariery tych gwiazd rozwijają się w różnym tempie i na ich własnych zasadach, to jednak wszyscy pozostają obecni w show-biznesie. Nieco inną ścieżkę obrała Bridgit Mendler.

$6.3m na start

W rozmowie z CNBC ambitna gwiazda opisuje swoje przedsięwzięcie, przyznając, że przed nią i jej zespołem nadal ogrom pracy, jednak czuje się podekscytowana nowymi wyzwaniami. – Projektujemy wspólną infrastrukturę naziemną od podstaw, aby zwiększyć dostęp do przestrzeni kosmicznej – wyjaśnia. Za pośrednictwem mediów społecznościowych była aktorka dodała też, że jej firma uzyskała dotychczas grant w wysokości $6.3 miliona dolarów na rozwój działalności.

Wszechstronnie uzdolniona artystka wyjaśnia, że na pomysł założenia firmy wpadła podczas pierwszej fazy lockdownu związanego z pandemią COVID-19. Przebywała wówczas z rodziną w New Hampshire. – Podczas gdy wiele osób odliczało dni do normalności, nudząc się przy tym i spędzając czas na leżeniu, my budowaliśmy anteny z przypadkowo znalezionych przedmiotów, które mogliśmy znaleźć w okolicy i ku naszemu zdumieniu otrzymywaliśmy pierwsze dane z satelitów National Oceanic and Atmospheric Administration – wspomina.

Autostrada między Ziemią a kosmosem

W cytowanej rozmowie Mendler przyznaje, że marzy jej się zbudowanie autostrady między Ziemią a kosmosem – Przestrzeń kosmiczna staje się wprawdzie coraz łatwiej osiągalna, jednak nadal wysyłanie i pobieranie danych do i z kosmosu stanowi spore wyzwanie dla człowieka. Nadal trzeba pokonać szereg trudności w celu znalezienia punktu dostępu umożliwiającego skontaktowanie się z satelitą – wyjaśnia.

Zamiast budować rakiety i satelity, Northwood Space zamierza masowo produkować stacje naziemne, zwane także teleportami. Są to zazwyczaj okrągłe anteny, które łączą się z satelitami w przestrzeni kosmicznej. W ambitnej misji absolwentkę Harvardu wspierać będą współzałożyciele: jej mąż Griffin Cleverly, będący dyrektorem ds. technologii, oraz szef oprogramowania Shaurya Luthra. Oboje są inżynierami, którzy mają na swoim koncie doświadczenia w pokrewnych dziedzinach.

Expect the unexpected!

Urodzona w 1992 roku Bridgit Mendler rozpoczynała swoją karierę jako nastolatka występując w emitowanym przez Disney Channel sitcomie Good Luck, Charlie. Rozpoznawalność zapewnił jej też udział w kolejnych produkcjach, między innymi: Wizards of Waverly Place, Lemonade Mouth, Undateable, Nashville czy Merry Happy Whatever. Poza aktorstwem próbowała też swoich sił jako wokalistka, nagrywając prawie 30 utworów, które posłużyły jako ścieżki dźwiękowe do znanych hollywoodzkich produkcji: między innymi Good Luck, Charlie, Toy Story 2 czy Tinker Bell and the Great Fairy Rescue. Wydała też kilka własnych płyt: oprócz wcześniej wspomnianych ścieżek dźwiękowych zdecydowała się na autorskie produkcje: Hello My Name Is w 2012 roku, Live in London w 2013 roku oraz minialbum Nemezis opublikowany trzy lata później.

Równocześnie ambitna aktorka i wokalistka nieustannie kształciła się. Podjęła naukę na Harvard Law School oraz Massachusetts Institute of Technology (MIT). Po otrzymaniu tytułu magistra na tej ostatniej uczelni w 2020 roku przystąpiła do prac nad doktoratem.

Expect the unexpected! (spodziewajcie się niespodziewanego – przyp. red.) – napisała do swoich obserwatorów za pośrednictwem mediów społecznościowych, ogłaszając jednocześnie, że po latach pracy w przemyśle rozrywkowym oraz po wykreślaniu z listy celów kolejnych osiągnięć w świecie naukowym, jest gotowa na całkiem nowe przedsięwzięcie. Northwood Space oficjalnie trafia tym samym do imponującego portfolio ambitnej przyszłej pani doktor, czyniąc ją osobą wyjątkową na firmamencie gwiazd Hollywood. Istotą niemal kosmiczną!

Źródło:

https://www.cnbc.com/

Jej historia
Maria Montessori - najbardziej pokojowa z rewolucjonistek
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Jej historia
Królowa kropek Yayoi Kusama. Mieszka w szpitalu psychiatrycznym i tworzy dla Louis Vuitton
Jej historia
Norweska księżniczka zakochana w szamanie. Marta Ludwika konsekwentnie łamie konwenanse
Jej historia
Angelina Jolie pracuje z córką Vivienne. W Nowym Jorku przygotowują się do występu na Broadwayu
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Jej historia
Rebel Wilson schudła 36 kilogramów: mój management wolał mnie w wersji otyłej