Aktualizacja: 09.12.2024 04:35 Publikacja: 27.03.2024 14:04
6 lat temu u księżnej koronnej Norwegii Mette-Marit zdiagnozowano nieuleczalną chorobę - idiopatyczne włóknienie płuc.
Foto: East News
Mette-Marit Tjessem Hoiby urodziła się 19 sierpnia 1973 r. w Kristiansand w Norwegii jako najmłodsze z czworga dzieci pracowniczki banku i dziennikarza. Po rozwodzie rodziców, jako 16-latka wyjechała do szkoły w Australii. Po powrocie do kraju musiała podjąć pracę, by móc sfinansować studia. Media wspominają ją z tamtych czasów jako imprezowiczkę ubierającą się w stylu grunge. Po kilku latach postanowiła się ustatkować i przeprowadziła się do Oslo. Zapisała się na Wydział Nauk o Człowieku i zarabiała na życie wykonując dorywcze prace. Ogoliła głowę i przyjęła buntowniczą postawę. Spędzała czas w klubach. Później wyznała: "niektórzy ludzie muszą przeżywać swój okres dojrzewania w przemocy i żałuję tego". Wtedy poznała Mortena Borga, ojca jej dziecka, Mariusa, urodzonego w 1997 roku. Mężczyzna miał problemy z alkoholem, narkotykami i prawem. Rozstali się zanim ich syn przyszedł na świat.
Gdy z piosenkarki przeobraziła się w projektantkę mody, fachowcy z branży nie ukrywali drwiących uśmiechów. Jednak Victoria Beckham była zdeterminowana. Teraz wreszcie może świętować. Firma jest na plusie, a prestiżowy miesięcznik przyznał jej tytuł Women of the Year 2024.
Urodziła się w Londynie, jest córką amerykańskiego multimilionera. Maria-Chantal Miller jest żoną księcia Pawła II z Grecji, matką pięciorga dzieci, właścicielką marki odzieżowej oraz autorką poradnika na temat nowoczesnej etykiety dla dzieci i nastolatków.
Melanie Perkins, założycielka firmy Canva, jest obecnie jedną z najbogatszych kobiet w Australii. Aby stworzyć biznes warty dziś 26 miliardów dolarów, musiała pokonać wiele przeszkód.
Media poświęcone modzie oficjalnie potwierdziły śmierć Eliane Heilbronn, nestorki rodu, który zarządzał słynnym francuskim domem mody Chanel. To właśnie ona sporządziła umowę, dzięki której legendarny projektant Karl Lagerfeld został niegdyś dyrektorem artystycznym marki.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Jej aktorstwo to gra na nerwach. 71-letnia Isabelle Huppert specjalizuje się w rolach neurotyczek i morderczyń. Przyznaje, że interesują ją mrok i przemoc, jakie ludzie w sobie noszą. Właśnie obchodzi 50-lecie pracy artystycznej.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na finałowy etap jesienno-zimowego programu „Otwieramy się!”. To ponad 40 projektów artystycznych.
Czy wiesz, że w Warszawie kryje się miejsce, gdzie dawne technologie gazowe stają się źródłem prawdziwej fascynacji? Planujesz weekend w stolicy i poszukujesz niebanalnych atrakcji, które łączą edukację z przyjemnością? Odkryj niezwykłe oblicze historii w sercu warszawskiej Woli – odwiedź Muzeum Gazowni Warszawskiej. To miejsce, gdzie przeszłość spotyka się z nowoczesnością, oferując niezapomniane doświadczenia zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla miłośników historii oraz techniki.
W wolnym handlu z Brazylią, Argentyną, Urugwajem i Paragwajem chodzi nie tylko o bezcłowy przepływ towarów z i do Unii. Ale też o to, jak będzie pozycja UE w świecie na najbliższe dekady.
Ceny wakacji w biurach podróży w ostatnim tygodniu w dół ciągnęły Portugalia (o 293 złote), Wyspy Kanaryjskie (152 złote) i Majorka (82 złote), a w górę pchały Albania (o 206 złotych), Włochy (185 złotych) i Tunezja (90 złotych) – pokazuje Traveldata.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Prezydent Joe Biden ogłosił w niedzielę, że siły zbrojne Stanów Zjednoczonych przeprowadziły ataki powietrzne w Syrii, aby powstrzymać Państwo Islamskie przed ponownym umocnieniem się po upadku rządu prezydenta Baszara Asada.
Od początku tego roku do końca listopada Chorwację odwiedziło 1,6 miliona Polaków. To o 7,5 procent więcej niż rok wcześniej - informuje na podstawie danych z systemu eVisitor dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce Małgorzata Kowalska.
Baszar Asad wraz z rodziną przylecieli do Moskwy. Rosja udzieliła im azylu "z powodów humanitarnych" - informuje prokremlowska agencja RIA Nowosti.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas