Imperium warte miliony. Spektakularny sukces 52-letniej influencerki Caroline Baudino

Caroline Baudino pracuje 7 dni w tygodniu. Skutek? W wieku 52 lat ma ponad milion obserwatorów na swoich profilach społecznościowych. Czym się zajmuje i jakie czynniki zadecydowały o tak spektakularnym sukcesie?

Publikacja: 30.05.2024 11:24

Caroline Baudino w wieku 52 lat prężnie działa w mediach społecznościowych, wyprzedzając młodsze kon

Caroline Baudino w wieku 52 lat prężnie działa w mediach społecznościowych, wyprzedzając młodsze konkurentki.

Foto: Adobe Stock

O ukochanej aktorce Hollywood, Betty White, świat usłyszał, gdy miała ponad 40 lat, a jej przełomowa rola w „The Mary Tyler Moore Show” pozwoliła zapoczątkować jedną z najdłużej trwających karier w świecie filmowym. Gwiazda miała wtedy 51 lat. W podobnym wieku była Helen Mirren, gdy otrzymała swoją pierwszą nominację do Oscara za drugoplanową rolę w filmie „The Madness of King George”. W późniejszych latach kariera nabrała tempa, a zasłużona nagroda Akademii Filmowej trafiła w jej ręce ponad dekadę później.

Nie tylko wybitne aktorki przekonały się, że dojrzały wiek nie oznacza braku sukcesów w życiu zawodowym. Wręcz przeciwnie: to czas, kiedy można ze wzmożoną mocą realizować swoje ambicje, inspirując swoim przykładem innych. Caroline Baudino w wieku 52 lat prężnie działa w mediach społecznościowych, wyprzedzając młodsze konkurentki i gromadząc ponad milion obserwatorów na swoich kontach na Instagramie, TikToku i Facebooku. Jak tego dokonała i kto pomógł jej w osiągnięciu tego celu?

Jasny przekaz, brutalna szczerość

Przygodę w świecie mediów społecznościowych rozpoczęła 7 lat temu, dzieląc się z obserwatorami swoimi spostrzeżeniami na tematy związane z branżą modową, kosmetyczną, ale i udostępniając ciekawe treści dotyczące jej życia rodzinnego oraz kwestii biznesowych. – Pracuję 7 dni w tygodniu, niezależnie od okoliczności – podkreśla w rozmowie z „Forbes”. – Aby zbudować społeczność obserwatorów, potrzeba czasu, wytrwałości i konsekwencji w sposobie przekazywania treści. Kluczem do sukcesu jest jasny przekaz. I chyba to zaważyło w moim przypadku i pozwoliło stworzyć społeczność, która teraz jest dla mnie jak rodzina – dodaje.

Przełomem w nieśmiało rozwijającej się działalności online okazał się czas pandemii Covid-19, kiedy Caroline Baudino odnotowywała wzmożone zainteresowanie treściami zamieszczanymi na jej kanałach. – Wiele osób powtarzało, że znaleźli mnie ze względu na ciuchy czy biżuterię, ale zostali ze względu na motywację, jaką od mnie otrzymali – wyjaśnia. – Sądzę, że moja autentyczność, brutalna szczerość i odwaga w przekazywaniu informacji, o których ludzie niechętnie mówią, sprawiły, że od początku łatwo było nawiązać ze mną kontakt i wzbudzić zaufanie wśród odbiorców. Mówienie prawdy bez jakichkolwiek filtrów z pewnością przyczyniło się do zwiększenia zainteresowania treściami, które przekazuję – podkreśla w cytowanej rozmowie.

Konkretny plan i dobra organizacja pracy

Choć jej cechy charakteru, a także konsekwencja w działaniu i żelazna dyscyplina przyczyniły się do osiągniętego sukcesu, ambitna influencerka podkreśla też, że takie wyniki nie byłyby możliwe bez wparcia ze strony jej męża. Podczas gdy ona zaczynała swoją działalność w sieci, jej partner stracił stałą pracę, co z perspektywy okazało się zbawienne, ponieważ zyskał przestrzeń na wspieranie jej aktywności. – Zapytał, czy na pewno tym chcę się zajmować i zamienić moją działalność w nasz wspólny biznes, co ja oczywiście natychmiast potwierdziłam – wspomina. – Mąż powiedział, że aby to wszystko się powiodło, potrzebujemy konkretnego planu i dobrej organizacji pracy – podkreśla.

Wprawdzie sukces okazał się osiągalny, jednak to nie on stanowił główny motor napędowy aktywności Caroline Baudino. – Byłam odrobinę znudzona moimi wcześniejszymi zajęciami. Chciałam po prostu znaleźć nowe, ciekawe hobby, które dostarczy mi trochę radości, ale i pozwoli zarobić jakiekolwiek pieniądze na zakupy czy podróże – wspomina.

Sześciocyfrowe kwoty co miesiąc

Efekty przerosły oczekiwania. Każdego miesiąca na konto influencerki wpływają sześciocyfrowe kwoty, pochodzące ze współpracy z wiodącą platformą sprzedażową na świecie, a także z regularnych publikacji w mediach społecznościowych, produkcji podcastu „Coming In Hot”, aktywności za pośrednictwem strony internetowej, działalności reklamowej oraz wystąpień w charakterze mówczyni motywacyjnej. – Rozpoczynaliśmy od dochodu równego zeru, natomiast obecnie co miesiąc odnotowujemy wpływy rzędu 1.5 miliona dolarów – wylicza mąż Baudino.

W budowaniu godnej zaufania marki pomogło też wcześniejsze doświadczenie zawodowe obecnej bizneswoman, która tuż po ukończeniu szkoły aktorskiej otrzymała rolę w hiszpańskiej operze mydlanej. – Nauczyłam się pracy przed kamerą, a także opanowywania własnego stresu mimo ogromnej presji ze strony całej ekipy filmowej – wspomina.

Czytaj więcej

Brooke Shields wkracza w świat biznesu. Czym zajmie się od czerwca?

Czas dla kobiet po 50.

Jednocześnie była aktorka podkreśla, że niezależnie od wcześniejszych doświadczeń zawodowych warto znajdować zainteresowania i pasje, które pozwolą na nowo definiować swoją karierę, również w dojrzałym wieku. Na swoje rówieśniczki patrzy z podziwem. – Uważam, że kobiety wykazują się coraz większą inicjatywą i w wieku lat 50 nie są już niewidzialne, jak to bywało wcześniej – zauważa. – Mając tak bogate doświadczenia życiowe: rodzinę, małżeństwo, być może nie zawsze udane, rodziców w podeszłym wieku, prawdopodobnie chorujących, mamy o wiele więcej do zaoferowania niż młodsze od nas osoby. Sądzę, że takich kobiet jak ja będzie w przestrzeni publicznej coraz więcej i bardzo mnie to cieszy – przyznaje.

Rekomendacje modowe, prezentowane za pośrednictwem mediów społecznościowych stylizacje, publikowane przemówienia i wywiady wydają się jedynie początkiem aktywności pomysłowej 52-latki. Marzy o wydaniu książki i poprowadzeniu własnego programu telewizyjnego. Jeśli podejdzie do tych planów z taką determinacją jak w przypadku dotychczasowych działalności, to prawdopodobnie premierę książki swojego autorstwa zapowie bezpośrednio z ekranu telewizyjnego.

Źródło:
https://www.forbes.com/

O ukochanej aktorce Hollywood, Betty White, świat usłyszał, gdy miała ponad 40 lat, a jej przełomowa rola w „The Mary Tyler Moore Show” pozwoliła zapoczątkować jedną z najdłużej trwających karier w świecie filmowym. Gwiazda miała wtedy 51 lat. W podobnym wieku była Helen Mirren, gdy otrzymała swoją pierwszą nominację do Oscara za drugoplanową rolę w filmie „The Madness of King George”. W późniejszych latach kariera nabrała tempa, a zasłużona nagroda Akademii Filmowej trafiła w jej ręce ponad dekadę później.

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Jej historia
20-letnia córka znanej polskiej pary wystawiła w Mediolanie sztukę swojego autorstwa
Jej historia
Charlotte Casiraghi nie nosi szlacheckich tytułów. Podkreśla, że nie jest księżniczką
Jej historia
Córka Angeliny Jolie odebrała z nią ważną nagrodę. Trema mocno dała jej się w znaki
Jej historia
Księżna Kate pojawiła się na paradzie Trooping the Colour. Kulisy uroczystości
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Jej historia
Ukończyła liceum w wieku 99 lat. Ma zamiar kontynuować naukę?
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży