Aktualizacja: 21.11.2024 19:10 Publikacja: 23.07.2024 17:35
Księżniczka Stefania nie miała szczęścia w miłości, ale mimo wszystko udało jej się stworzyć szczęśliwą rodzinę.
Foto: East News
Księżniczka Stefania z Monako nie miała szczęścia w związkach, ale ma kochającą rodzinę.
Stéphanie Marie Elisabeth Grimaldi urodziła się 1 lutego 1965 r., jako najmłodsza córka księcia Rainiera III. Jej matka, Grace Kelly, była słynną hollywoodzką aktorką, która po ślubie porzuciła karierę. Jej brat, Albert II Grimaldi (ur. 1958 r.) od 2005 roku jest panującym księciem Monako, siostra — księżniczka Karolina (ur. 1957) zajmuje się działalnością charytatywną. Mówi się, że dzieci Grimaldich częściej spędzały czas z nianią niż z rodzicami. Stefania została umieszczona w szkole z internatem w Monako, a później wysłana do Paryża. Była zapaloną sportsmenką specjalizującą się w gimnastyce. Księżna Grace podkreślała, że starała się wychować swoje córki na nowoczesne księżniczki. „Są ciepłe, bystre i ogarnięte. Dobrze się uczą i są świetne w sportach – pływaniu i narciarstwie. Gotują, szyją, grają na pianinie i jeżdżą konno. Mają świadomość swojej pozycji i wynikającej z niej odpowiedzialności. Rozumieją wyzwania współczesnego świata” – mówiła w wywiadzie dla magazynu „People”. Jej nauki nie trwały jednak długo.
Jej aktorstwo to gra na nerwach. 71-letnia Isabelle Huppert specjalizuje się w rolach neurotyczek i morderczyń. Przyznaje, że interesują ją mrok i przemoc, jakie ludzie w sobie noszą. Właśnie obchodzi 50-lecie pracy artystycznej.
Historia życia i kariery Ushy Vance - żony przyszłego wiceprezydenta J.D. Vance’a - która zapisze się w historii jako pierwsza Amerykanka pochodzenia indyjskiego w tej roli, jest bardzo ciekawa. Dla męża prawniczka zdecydowała się zawiesić działalność zawodową.
Znana z kontrowersyjnych ról na ekranie Hedy Lamarr zaskoczyła świat jako współautorka wynalazku, który zrewolucjonizował komunikację. Jej historia inspiruje do łamania barier i stereotypów w każdej dziedzinie.
Studentka, która na terenie kampusu uniwersyteckiego w Iranie spacerowała w samej bieliźnie, mogła w ten sposób wyrażać protest przeciw obowiązującym kobiety w tym kraju, zaostrzonym regułom dotyczącym ubioru. Jak doszło do incydentu?
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Zdaniem wielu komentatorów za powrotem na fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa stoi kobieta: strateg polityczny Susie Wiles. 67-latka zostanie pierwszą kobietą w historii USA na stanowisku szefa personelu Białego Domu.
Chorwacja dzięki pięknej i różnorodnej przyrodzie, wspaniałym zabytkom, kulturze i atrakcjom oferuje niezapomniane doświadczenia przez cały rok. Magiczna przedświąteczna atmosfera zimą, aktywności na świeżym powietrzu wiosną, błogi relaks latem czy delektowanie się bogactwem smaków jesienią, to tylko niektóre z wielu interesujących propozycji na ciekawe spędzenie czasu w Chorwacji.
- Tak jak targi turystyczne są świętem dla branży turystycznej, tak dla linii lotniczej świętem jest uruchomienie nowej trasy. Dzisiaj połączę te dwa wydarzenia i ogłoszę, że w przyszłym roku LOT rozpocznie loty na Maltę - mówił podczas otwarcia Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF Warsaw prezes LOT-u Michał Fijoł.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA chcą umorzyć Ukrainie 4,65 mld dolarów długu.
Eksperci z firmy Cushman & Wakefield ogłosili listę najdroższych ulic na świecie. Na czele tym razem znalazło się jedno z miast Europy. W ten sposób przerwana została dominacja nowojorskiej Piątej Alei.
Nowa administracja Donalda Trumpa będzie jeszcze mocniej wspierać Izrael. Co kształtuje politykę USA? W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Michał Płociński rozmawia z Philipem Steele’em, amerykańskim historykiem, o głębokich korzeniach chrześcijańskiego syjonizmu oraz współczesnej ideologii chrystianizmu i ich kolosalnym wpływie na światopogląd białych Amerykanów.
Ukraińcy niszczą rosyjskie sztaby i magazyny amunicji za pomocą pocisków dalekiego zasięgu, Rosjanie szantażują bronią jądrową.
Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk poinformował, że wysłał do prezydenta-elekta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa list, w którym wspomniał między innymi o kwestii reparacji za szkody wyrządzone Polsce przez Niemcy w czasie II wojny światowej.
Na Ukrainę w nocy miał spaść rosyjski pocisk międzykontynentalny - wynika z komunikatu Dowództwa Sił Powietrznych Ukrainy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas