Aktualizacja: 21.11.2024 12:48 Publikacja: 03.09.2023 13:27
Foto: Archiwum prywatne
Choć mało kto mógłby w to uwierzyć, jeszcze nie tak dawno, czyli nie wiele więcej niż dekadę temu, żywa była w palestrze dyskusja o tym, czy wypada mieć stronę internetową, czy poprzestać wyłącznie na papierowej wizytówce (gdyby ktoś zechciał o nią poprosić, bowiem samemu z nią wychodzić przed szereg nie należy). Pomimo upływu lat środowisko nadal ma kłopot z opanowaniem zdziwienia wobec posługiwania się przez przedstawicielki adwokatury określeniem „adwokatka”, a poruszenie tego tematu w dyskursie publicznym (przez co przyzwyczailiśmy się uważać wpisy w mediach społecznościowych) polaryzuje społeczność z niemal taką samą skutecznością, jak społeczeństwo dzielą tematy dopuszczalności aborcji, adopcji dzieci przez pary nieheteronormatywne oraz odpowiedź na pytanie o to, czy Konstytucja RP dopuszcza małżeństwa jednopłciowe, czy jedynie szczególną ochronę udziela małżeństwu kobiety i mężczyzny.
Pomiędzy porzuceniem dziecka bez opieki a pozostawieniem go w oknie życia różnica nie jest płynna, a obie te sytuacje oddziela poczucie odpowiedzialności. (...) Decyzja o skorzystaniu z okna życia nigdy nie powinna być oceniana negatywnie.
Na polskich drogach ginie rocznie około 5000 osób. - Warto pamiętać, że prowadzenie auto to nie tylko wygoda, ale nade wszystko odpowiedzialność i z tego powodu czynniki rozpraszające uwagę należy eliminować - mówi mec. Joanna Parafianowicz.
Prawo tworzone jest dla ludzi i ma służyć, w kontekście zasad ruchu drogowego – ich bezpieczeństwu. Usprawiedliwianie łamania prawa spóźnialstwem to niefrasobliwość.
Decydując się na bycie wyłącznie "żoną swojego męża", warto pamiętać o dalekosiężnych konsekwencjach tego działania.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Teoretycznie można by oczekiwać, że przeciętny obywatel będzie znał dziś podstawowe zasady posługiwania się cudzymi danymi. Życie pisze jednak nieprzewidziane scenariusze.
Brak świadomości politycznej jest korzystny dla polityków. To dlatego że świadomi obywatele mogliby zadawać trudne pytania i dokonywać bardziej przemyślanych politycznych wyborów.
Poznań, Toruń i Olsztyn to miasta, w których najlepiej kształcą radców prawnych. Zdawalność egzaminu radcowskiego jest tam bowiem najwyższa. Sprawdzamy też, gdzie kandydaci zdają testy najgorzej i gdzie konkurencja jest największa.
W piątek XIII Krajowy Zjazd Radców Prawnych wybierze lidera na kolejne lata. W 2020 r. o fotel prezesa walczył tylko Włodzimierz Chróścik. Teraz, ubiegając się o reelekcję, ma czterech rywali. I mierzy się z zarzutami o autorytarny styl zarządzania.
Co kandydaci na prezesa KRRP uważają na temat promocji zawodu, edukacji prawnej, wpływu samorządu na legislację oraz jego odpowiedzi na rozwój sztucznej inteligencji? Przed Krajowym Zjazdem przedstawiamy zestawienie ich odpowiedz w tych kluczowych tematach.
Rolnicy przystąpią do całodobowej blokady Medyki, protestując przeciwko niedotrzymaniu przez rząd porozumień zawartych w styczniu w Rzeszowie.
Wszyscy muszą reagować na zmiany w otoczeniu, a jeśli potrafią, to powinni je wyprzedzać. Inaczej znikną z rynku. Ta zasada dotyczy wszystkich: i firm i samorządów prawniczych - mówi Maciej Bobrowicz, radca prawny, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych przez trzy kadencje.
Do Prokuratury Krajowej wpłynęło w czwartek zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na sprowadzeniu zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób. Chodzi o sprzedaż wysoce szkodliwego dla ludzi środka na gryzonie. W ostatnich tygodniach stał się on przyczyną śmierci trojga dzieci.
Rosyjskie elity biznesowe nie podzielają pokazowego optymizmu Kremla o wzroście rosyjskiej gospodarki. Miliarderzy nie oczekują, że Donald Trump zniesie sankcje, a rosyjska inflacja spowolni. Dopóki rosyjska wojna trwa, będzie tylko gorzej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas