Joanna Parafianowicz o szaleńczym rajdzie samochodu Klaudii El Dursi: Sprawa nie musi być jednoznaczna

Prawo tworzone jest dla ludzi i ma służyć, w kontekście zasad ruchu drogowego – ich bezpieczeństwu. Usprawiedliwianie łamania prawa spóźnialstwem to niefrasobliwość.

Paulina Szewioła: Szkodliwy trend na "bycie panią domu”

Decydując się na bycie wyłącznie "żoną swojego męża", warto pamiętać o dalekosiężnych konsekwencjach tego działania.

Joanna Parafianowicz o oskarżeniu Pauliny Smaszcz: Nawigacja wyłącznie pod wpływem emocji

Teoretycznie można by oczekiwać, że przeciętny obywatel będzie znał dziś podstawowe zasady posługiwania się cudzymi danymi. Życie pisze jednak nieprzewidziane scenariusze.

Joanna Parafianowicz o tragedii w Andrychowie: Za śmierć dziewczynki w takim samym stopniu nie odpowiada nikt, jak i wszyscy

W kontekście śmierci z Andrychowa jak bumerang powraca pytanie, czy tej tragedii można było uniknąć?

Joanna Parafianowicz o zabieraniu dziecka do pracy: Na tym można zyskać

Posłanka Aleksandra Gajewska pojawiła się w Sejmie z dzieckiem. Wywołała tym niemałe poruszenie opinii publicznej, szczególnie tej internetowej.

Joanna Parafianowicz: Cieszący się renomą adwokat nie wykupi standu na targach rozwodowych

- Potrzeba zorganizowania targów nie stanowi odpowiedzi na potrzebę klienta, lecz jest o niego wołaniem - uważa prawniczka.

Joanna Parafianowicz: Świat jest zły. Można go jednak naprawić

"Ten, kto pozostaje głuchy i ślepy na przemoc, staje się za nią współodpowiedzialny"- mówi mec. Joanna Parafianowicz, nawiązując do serii tragicznych wydarzeń, których ofiarami padły bezbronne dzieci.

Rodzice są współodpowiedzialni za to, co staje się doświadczeniem ich dzieci

Od kilku dni Polska żyje tzw. aferą z youtuberami. Choć nicki i nazwy takie jak Stuu, Natsu, Boxdel, Marcin Dubiel, Fagata, czy Gargamel znane są głównie najmłodszemu pokoleniu, być może z przyczyn, które tu poruszę, powinny być bliższe jego rodzicom.

Nobel dla Claudii Goldin - czy stać nas na marnowanie potencjału kobiet?

Wyniki badań Claudii Goldin, tegorocznej laureatki ekonomicznego Nobla są zachętą do aktywnej walki z gender gap, czyli nierówności płci na rynku pracy. Przy obecnym tempie zmian demograficznych nie stać nas na marnowanie kobiecych talentów.

Inflacja? To nie jest zjawisko ekonomiczne. Henryka Bochniarz komentuje nowe dane GUS

Była minister przemysłu i handlu jasno mówi o tym, jak ocenia różne ruchy dokonujące się na rynku finansowym.

Przepisy prawa są po coś. I obowiązują również Magdalenę C.

W demokratycznych państwach prawa nakazy i zakazy są przez ustawodawcę ustalane po coś. Zwykle, nie przeciwko jednym, lecz dla ochrony drugich. Relatywizowanie norm prawnych jest niebezpieczne.

Tego kataklizmu nie da się precyzyjnie przewidzieć. Geolożka o tym, skąd biorą się trzęsienia ziemi

Trzęsienie ziemi w Maroku, które miało miejsce w piątkowy wieczór, pochłonęło ponad dwa tysiące ofiar i spowodowało potężne zniszczenia. Skąd biorą się te tragiczne w skutkach zjawiska i jak można zabezpieczyć się na wypadek ich wystąpienia? Pytamy o to geolożkę i właścicielkę firmy Geologia Pomorska, Magdalenę Tyszecką.

Czy dzieci zaprowadzą Władimira Putina przed Trybunał?

Do najbardziej rażących zbrodni należą te, dokonywane na dzieciach. Nic więc dziwnego, że Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wydał nakaz aresztowania prezydenta Władimira Putina i rzeczniczki praw dziecka Marii Lwowej–Biełowej.

Natalie Janoszek są wszędzie, także w branży prawniczej

Wobec Natalii Janoszek współczucia nie ma obecnie chyba nikt, a Krzysztof Stanowski, nagłaśniając wątpliwości i ustalenia dotyczące jej medialnej kariery, w oczach wielu Polaków urósł niemalże do rangi narodowego bohatera.

Czego nie wypada prawniczkom?

Prawnicy, zwłaszcza u progu kariery zawodowej, bardzo często zastanawiają się, co im jako osobom wykonującym, bądź co bądź, poważną profesję zaufania publicznego wypada, a co – nie? Prawniczki tego rodzaju rozterek doświadczają zwykle w dwójnasób, a powodów jest po temu co nie miara.