Netflix wraca z kolejną propozycją dla wymagających widzów. Mowa o filmie „Ehrengard: Sztuka uwodzenia” w reżyserii Bille Augusta, znanego z takich dzieł jak „Pelle the Conqueror” czy „The Best Intentions”.

„Ehrengard: Sztuka uwodzenia” i fabuła pełna intryg

Akcja filmu „Ehrengard: Sztuka uwodzenia” toczy się w baśniowym królestwie Babenhausen. Na początku poznajemy pana Cazotte (w tej roli Mikkel Boe Følsgaard). Zostaje on zatrudniony przez Wielką Księżną (Sidse Babett Knudsen), której celem jest zapewnienie sobie dziedzica. Cazotte ma w tym pomóc, ucząc nieśmiałego księcia koronnego Lothara (Emil Aron Dorph) sztuki uwodzenia. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem, a fabuła przeplatana jest ciekawymi intrygami. Film oparto na powieści "Ehrengard" autorstwa Karen Blixen.

Królowa Danii autorką kostiumów i scenografii do filmu

Jednak nie sama fabuła, która jest oczywiście godna uwagi, stanowi główny atut filmu. Nie można zapomnieć bowiem o innym, bardzo ważnym aspekcie, jakim są kostiumy i scenografia. Autorką tychże jest królowa Małgorzata II. Nie pierwszy raz podjęła się ona wyzwania tego typu. Jest bowiem członkiem Stowarzyszenia Duńskich Scenarzystów. Już wcześniej pracowała nad kostiumami do spektakli „Dziadek do orzechów” i „Królowa śniegu” . Zilustrowała również duńskie wydania Władcy Pierścieni, a autor JRR Tolkien był pod wrażeniem jej stylu. 83-letnia Małgorzata II jest królową Danii od 1972 r., a po śmierci brytyjskiej królowej Elżbiety II jest najdłużej obecnie panującą głową państwa w Europie.

Małgorzata II cieszy się dużym uznaniem i popularnością wśród Duńczyków. Znana jest również z ekscentrycznego wyczucia stylu i oryginalnych stylizacji.