Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 25.03.2025 06:12 Publikacja: 03.06.2024 20:08
Premierka autonomicznego stanu Wiktoria Jacinta Allan: Musimy zmienić kulturę, musimy zmienić postawy – musimy zmienić system prawny.
Foto: PAP/EPA
Przemoc wobec kobiet, również ta domowa, jest w Australii coraz poważniejszym problemem. Z danych tamtejszej organizacji non-profit Destroy the Joint) zginęło w 2024 roku już 35 kobiet – z rąk mężczyzn, których znały. W roku 2023 mężczyźni zamordowali w Australii łącznie 63 kobiety.
W ostatnim czasie przez Australię przetoczyła się z tego powodu fala protestów. Mieszkanki i mieszkańcy tego kraju wyrazili w ten sposób swój sprzeciw wobec przemocy mężczyzn wobec kobiet.
W ostatnich latach słowo „mediacja” odmieniane jest przez wszystkie przypadki zarówno w kontekście spraw rodzinnych, sporów gospodarczych, jak i sporów wewnętrznych w ramach organizacji. Czy mediacja jest tylko modą, która przeminie? A może stanie się nieodzownym krokiem przed skierowaniem sprawy do sądu?
Dziś ludzie łatwiej niż kiedyś decydują się na rozwód. Rzadziej walczą o utrzymanie małżeństwa, ale zdarzają się pary, które przychodzą po poradę w sprawie rozwodu, a ostatecznie pozostają w swoich związkach, naprawiają to, co popsute - mówi adwokat Anna Czepkowska-Rutkowska.
Fundacja Itaka zwraca na swoim Facebooku uwagę na to, że w popularnym obecnie serialu emitowanym na Netfliksie powielany jest szkodliwy mit na temat możliwości zgłoszenia zaginięcia człowieka. Jakie regulacje prawne obowiązują w tym zakresie i co robić, gdy traci się kontakt z bliskim, mówi Elżbieta Kowalska z Fundacji Itaka.
Rozwód to zawsze trudny i emocjonalnie obciążający proces. Pierwszym krokiem przed podjęciem decyzji o rozwodzie jest zrozumienie i zaakceptowanie sytuacji, w której się znajdujemy.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Stworzyłam od zera zupełnie nowy związek zawodowy, ale nie mogłabym tego zrobić bez wsparcia kolegów i koleżanek, którym też nie podobał się skostniały styl starych organizacji – przyznaje Agata Jagodzińska, przewodnicząca Związkowej Alternatywy w Krajowej Administracji Skarbowej.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Naukowcy z Curtin University w Australii odkryli najstarszy na świecie krater uderzeniowy po meteorycie, który dotarł na Ziemię około 3,5 mld lat temu. To znalezisko podważa wcześniejsze założenia dotyczące historii naszej planety.
Biolodzy nazywają to wydarzenie jedną z najbardziej niszczycielskich ekspansji gatunków inwazyjnych w historii. Początek dał mu transport kilkunastu królików i nierozważny pomysł na „urozmaicenie polowań”. Tak zaczęła się „wojna z królikami", którą Australia toczy do dzisiaj.
Geografia – zarówno ta „realna”, jak i filozoficzna – nigdy nie stała po naszej stronie, tylko zawsze musieliśmy się z nią ścierać. Wynik niestety bywał różny. Może tym razem nie warto czekać, by znów nas zaskoczyła, i poszukać sojuszników tam, gdzie wcześniej sobie tego nie wyobrażaliśmy?
Ben Dawkins, polityk zasiadający w Izbie Wyższej parlamentu Australii Zachodniej, przed zaplanowanymi na 8 marca wyborami do stanowego parlamentu, zmienił nazwisko.
Warto wiedzieć, że ktoś musiał zapłacić wysoką cenę za to, aby Australia stała się „krainą obfitości” z piosenki Man at Work.
Firma Mabrian zbadała, dokąd chcą podróżować turyści w pierwszym półroczu. Analiza wykazała, że największym zainteresowaniem cieszą się wschodnie i południowe regiony Azji.
Australijska marka Ugg, producent popularnych na całym świecie butów dla kobiet, znalazła się w trudnym położeniu. Osiągnęła globalną popularność, ale przegrana w sporze z amerykańskim koncernem odzieżowym może zakończyć się utratą prawa do posługiwania się używaną dotąd nazwą.
Osoby niepełnoletnie przed ukończeniem 15. roku życia nie powinny mieć dostępu do mediów społecznościowych, ze względu na zagrożenie uzależnieniem oraz to, jak korzystanie z mediów społecznościowych wpływa na ich sen i wyniki w szkole - przekonuje holenderska partia liberalno-demokratyczna D66.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas