Aktualizacja: 21.11.2024 16:02 Publikacja: 10.10.2023 09:52
Jakie wnioski wyciągniemy po Pandora Gate?
Foto: Adobe Stock
Wczorajszy film Konpskiego, ujawniający kulisy afery Pandora Gate, w zaledwie kilkanaście godzin obejrzało ponad 7 mln użytkowników. Skąd tak ogromne zainteresowanie społeczne sprawą Pandora Gate?
Wszystkie dane zasięgowe materiałów sieciowych mogą robić wrażenie swoją skalą - w mediach analogowych trzeba długo pracować na taki odbiór, poza tym nie jest on fizycznie prezentowany kolejnym odbiorcom. Na YouTube mamy licznik wejść, polubień, odtworzeń, który mechanizmem kuli śniegowej napędza kolejne odtworzenia. Pomijam oczywiście to, czy dany materiał został obejrzany w całości, czy to tylko odtworzenie pierwszych sekund i zliczenie materiału jako "wyświetlonego" lub "obejrzanego" przez kolejnego internautę. Drugą ważną kwestią jest viralowość tego typu treści, które zwracają na siebie uwagę: są nie tylko sugerowane przez algorytmy, ale tez swoją dziwnością, czasem drastycznością czy innymi silnymi emocjami pobudzają do zwrócenia uwagi, przyciągają ją. Na pewno mamy w tym także chęć partycypacji, to są problemy, którymi emocjonalnie żyją internauci, więc też chętnie korzystają z kolejnych materiałów w sprawie, która ich żywo interesuje. Jest to także podręcznikowy niemal dowód na skuteczność medialnej triady: seks, znane postaci, pieniądze.
21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Naukowcy z Uniwersytetu SWPS przeprowadzili analizy, w których przyjrzeli się codziennej życzliwości w Polsce. W raporcie z badania napisano m.in. o tym, od czego zależy jej poziom.
Od stresu nie da się uciec, ale można nauczyć się nad nim panować - nie pozwalać, by kontrolował życie i wyniszczał ciało. Naukowcy przekonują, że plastyczność mózgu pozwala wyćwiczyć go tak, aby – mimo trudności – zachowywać emocjonalną równowagę. Jak to zrobić?
Wydaje się, że powoli upada mit, zgodnie z którym większość kobiet marzy o romantycznym związku, a okres bycia singielką upływa im na poszukiwaniu „drugiej połówki”. Dowodzi tego najnowsze badanie autorstwa kanadyjskich naukowców.
Choć o mobbingu słyszy się coraz więcej, zdaniem psychologów to wcale nie tego rodzaju doświadczenia są tym, co najczęściej rujnuje samopoczucie człowieka w miejscu pracy. - Dobrostan zależy w dużej mierze od aktywności - mówi psycholog i psychoterapeuta Grzegorz Marek.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Powodzie, które w ostatnich dniach nawiedziły Polskę, zmusiły wiele rodzin do ewakuacji. Niektórzy ludzie, mimo ostrzeżeń, zdecydowali się jednak pozostać w swoich domach. Dlaczego podjęli takie ryzyko? Psychologiczne mechanizmy ich działania wyjaśnia prof. dr hab. Magdalena Żemojtel-Piotrowska.
Nie każdy Budda praktykuje zen. To tym bardziej niebezpieczne, że świat nowych mediów, z którego wywodzi się youtuber, jest w zasadzie samowystarczalny.
Nawet 60 mln zł miał stracić Skarb Państwa w wyniku działań youtubera Kamila L., pseudonim „Budda”. Miało także dojść do wyprania pieniędzy w kwocie 126 mln zł - wynika z ustaleń Onetu.
MrBeast, najpopularniejszy twórca na platformie Youtube, przez lata zbudował wizerunek niezwykle sympatycznego człowieka, uwielbianego przez miliony na całym świecie. Teraz na tym wizerunku pojawiają się pierwsze rysy.
Youtuber Stuart "Stuu" B. zamieszany w aferę "Pandora gate" trafił do aresztu na podstawie decyzji sądu w Wielkiej Brytanii.
Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do organów w Wielkiej Brytanii wniosek o ekstradycję Stuarta B. "Stuu", czyli głównego podejrzanego w aferze "Pandora Gate", donosi rmf24.pl.
Po lipcu 2017 r. każdy wiedzący o przestępstwie pedofilii musi o nim informować organa ścigania – uważa karnista, adwokat Michał Krysztofowicz. A jak to jest w sprawie Pandora Gate?
Niezawiadomienie o przestępstwie pedofilskim też jest przestępstwem. Afera Pandora Gate z udziałem internetowych celebrytów udowadnia, że mało kto o tym pamięta.
Skandal z gwiazdami internetu. Ujawniono ich patologiczne zachowania – pedofilię i przemoc wobec kobiet.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas