Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 25.03.2025 07:18 Publikacja: 19.09.2023 07:00
Izabela Janowska
Izabela Janowska: "Do plannera należy koniecznie wpisać punkt >>czas dla mnie<<".
Foto: Archiwum prywatne
Biznes to męska sprawa. Czas płynie, zmieniają się realia otaczającego świata, a to powiedzenie wciąż się słyszy. Czy faktycznie dziś ma ono jeszcze rację bytu?
Izabela Janowska: Zdecydowanie nie. Biorąc pod uwagę to, jak wiele kobiet zakłada i prowadzi własne firmy, a także staje na czele ogromnych korporacji i różnych organizacji, nie można się z tym zgodzić. Myślę, że biznes już dawno przestał być męską sprawą. Nie oznacza to jednak, że zniknęły stereotypowe podejścia do kompetencji i sposobów działania obu płci w tym obszarze.
Badania wskazują, że aż 75 proc. ludzi nie lubi poniedziałków, a jednym z najważniejszych powodów, które o tym decydują, jest niechęć do wykonywanej pracy. Jak znaleźć aktywność zawodową, która nie będzie wywoływała tych negatywnych emocji, mówi Krzysztofa Urbanek, certyfikowana trenerka Instytutu Gallupa i facylitatorka.
Najnowsze badanie naukowców z Uniwersytetu Harvarda pokazało, że w porównaniu z mężczyznami kobiety są znacznie bardziej sceptyczne w kwestii korzystania ze sztucznej inteligencji. Zdaniem ekspertów nie wynika to z braku umiejętności obchodzenia się z AI, ale z obaw, które mają dwojakie podłoże.
Organizacja NATO ds. Nauki i Technologii uruchomiła konkurs, którego adresatkami są młode innowatorki działające w różnych dziedzinach nauki. Data jego ogłoszenia — 11 lutego — nie jest przypadkowa. Tego dnia na całym świecie obchodzi się Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce.
Popularne dotychczas zjawisko work-life balance powoli ustępuje miejsca work-life blending. Jakie korzyści niesie ze sobą ta idea, dlaczego warto ją wcielać w życie i czy docenią ją zarówno pracownicy, jak i ich przełożeni? Trenerka biznesu odpowiada.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Praca jako influencer nie jest już postrzegana jedynie jako dodatkowe zajęcie, ale także realna ścieżka kariery i poważne źródło dochodu. Pokolenie Z chce uczyć się tzw. influencer marketingu, aby zarabiać jako pełnoetatowi twórcy treści. Coraz więcej uczelni odpowiada na ich potrzeby.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Choroba dziecka, zamknięcie przedszkola lub pobyt w szpitalu małżonka to nieprzewidziane sytuacje, które wymagają zwolnienia z pracy z uwagi na konieczność opieki. W takich przypadkach rodzic ma prawo ubiegać się o zasiłek opiekuńczy.
Wbrew potocznym opiniom najmłodsze na rynku pracy pokolenie Z ma podobne oczekiwania wobec pracodawców i szefów jak przedstawiciele starszych generacji. I dużo wyżej ceni dobre zarobki i stabilność zatrudnienia niż dużą swobodę.
Czy gdybyśmy raz na kilka lat mogli pójść na kilkumiesięczny, płatny urlop regeneracyjny, to przez całe życie moglibyśmy pracować dłużej? Ekonomiści nie są zgodni co do tej zależności.
Publikowanie w ofertach zatrudnienia wysokości proponowanej pensji może prowadzić do rozpowszechniania informacji o polityce płacowej w firmie, a także utrudniać pozyskiwanie nowych pracowników.
Wraz z wdrożeniem pracy zdalnej na pracodawcach spoczywa szereg obowiązków. Przygotowanie odpowiednich dokumentów i regulaminów, monitorowanie czasu pracy pracowników, rozliczanie kosztów.
Badania wskazują, że aż 75 proc. ludzi nie lubi poniedziałków, a jednym z najważniejszych powodów, które o tym decydują, jest niechęć do wykonywanej pracy. Jak znaleźć aktywność zawodową, która nie będzie wywoływała tych negatywnych emocji, mówi Krzysztofa Urbanek, certyfikowana trenerka Instytutu Gallupa i facylitatorka.
Dwóch na trzech pracowników deklaruje, że w ich firmie funkcjonuje system premiowy, który nie zawsze uważają za sprawiedliwy. Tym bardziej że wielu pracodawców stosuje premie uznaniowe.
Od wynagrodzenia wypłaconego pełnomocnikowi nie będzie trzeba opłacać należności do ZUS, pod warunkiem że obowiązki wynikające z prokury nie będą pokrywać się z zadaniami z umowy o pracę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas