Przepraszanie za spóźnienie jest w złym tonie. Katarzyna Urbańska o etykiecie w biznesie i codzienności

Myślę, że wzajemny szacunek jest czymś, co na starcie pomoże wejść w zasady savoir-vivre’u, bo reguły, które stosujemy w biznesie, to tylko dodatek do elementarnych zachowań społecznych - mówi Katarzyna Urbańska, która prowadzi szkolenia z etykiety.

Mężczyźni są lepsi dla samych siebie. Ekspertka o tym, dlaczego kobietom trudniej osiągnąć sukces

Coraz głośniej mówi się, że kariera i sukces zawodowy nie zależą od płci i wszyscy mają w tym obszarze równe szanse. Niestety, często kobiety same ograniczają swoje możliwości. Autorka projektów rozwijających kobiecy potencjał, life & business coach Izabela Janowska podpowiada, jak temu zapobiegać.

Dojrzałość może być atutem przy poszukiwaniu pracy. Trzeba tylko umieć "switchować"

Dojrzałość nie musi oznaczać stagnacji zawodowej. O tym, że po 45. roku życia można robić nowe rzeczy, rozwijać się i czuć w pracy spełnioną, a nie uwięzioną, mówi Katarzyna Łakińska, która po kilku dekadach pracy w branży reklamowej założyła portal aktywizujący doświadczonych pracowników.

Lisa Gansky: Świat zmienia się szybciej niż jesteśmy w stanie się uczyć

Lisa Gansky, amerykańska pionierka internetu, przedsiębiorczyni i myślicielka podzieliła się z nami swoją definicją zaufania: „Zaufanie to umowa społeczna, rodzaj porozumienia lub wzajemne oczekiwania”. Według niej, technologia nie daje wszystkich odpowiedzi i rozwiązań, aby zaradzić globalnemu kryzysowi zaufania, ale może być częścią tego rozwiązania.

Jak przystępując do realizacji celów, utrzymać się na właściwym kursie

Wiele porażek jest efektem źle skonstruowanych postanowień. A właściwie określone cele pozytywnie wpływają na naszą motywację, wytrwałość, programują nasz umysł, wspierają procesy decyzyjne i pozwalają budować wiarę we własną skuteczność.