Upskilling: podnoszenie własnych kompetencji w zgodzie ze sobą

Popularny na YouTube Kanał Go4IT przedstawia historie osób, które wykonując dany zawód aktywnie poszukiwały ciekawych zajęć, co z czasem pozwoliło im na całkowitą zmianę branży, z jednoczesnym wykorzystaniem już posiadanych umiejętności i kompetencji.

Publikacja: 20.02.2024 13:25

Dr Malwina Puchalska-Kamińska: Upskilling może w dużej mierze dotyczyć osób, którym towarzyszy tak z

Upskilling, office

Dr Malwina Puchalska-Kamińska: Upskilling może w dużej mierze dotyczyć osób, którym towarzyszy tak zwany syndrom oszusta.

Foto: Adobe Stock

– Zorientowałam się, że w mojej pracy oraz mniej się uczę, a lubię mieć poczucie, że zawsze jest przede mną jakieś wyzwanie i mogę do czegoś dążyć. Gdy zauważyłam, że wyzwań jest coraz mniej, stwierdziłam, że czas na zmianę – wyznaje jedna z uczestniczek, która po latach pracy jako nauczycielka języka angielskiego została rekruterką, a następnie, w toku dalszych poszukiwań, dotarła do swojego obecnego zajęcia, związanego z UX design. Na czym polega zjawisko upskilling i czy zawsze można rozpatrywać je w kategoriach korzyści? W tych kwestiach wypowiada się dr Malwina Puchalska-Kamińska, psycholożka i wykładowczyni akademicka Uniwersytetu SWPS.

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
Rozwój
Certyfikat nie wystarcza? Oto, jak pracodawcy sprawdzają dziś znajomość języka obcego
Rozwój
„Właściwie dobrana praca przywraca energię nawet po ciężkim dniu”. Oto, jak ją znaleźć
Rozwój
Kobiety rzadziej niż mężczyźni korzystają z AI. Jak to wpłynie na ich rozwój i działanie firm?
Rozwój
NATO ogłasza konkurs tylko dla kobiet. Kto powinien rozważyć udział?
Rozwój
Work-life blending. Na czym polega nowa idea harmonii między sferą zawodową a prywatną?