TEDxWarsawWomen 2024 już 22 listopada. Kto wystąpi w roli mówców?

Jubileuszowa 10 edycja TEDxWarsawWomen odbędzie się w najbliższy piątek, w Multikinie w Złotych Tarasach w Warszawie, przy ulicy Złotej 59. Oto, co znajdzie się w programie wydarzenia.

Publikacja: 18.11.2024 13:22

TEDxWarsawWomen to wydarzenie dla wszystkich, którzy szukają inspiracji, chcą poznać wyjątkowe osoby

TEDxWarsawWomen to wydarzenie dla wszystkich, którzy szukają inspiracji, chcą poznać wyjątkowe osoby lub doświadczyć mocy sprawczej kobiet.

Foto: Materiały prasowe

TEDxWarsawWomen to wydarzenie poświęcone sile kobiet i dziewcząt, wspierające je w kreowaniu oraz zmienianiu świata. Idee warte propagowania, odważne dyskusje, możliwość odkrycia świata i ludzi zupełnie na nowo – to rzeczy, których na pewno nie zabraknie na TEDxWarsawWomen. Na czerwonej kropce staną mówczynie i mówcy, by podzielić się ideami wartymi rozpowszechniania. To wydarzenie dla wszystkich, którzy szukają inspiracji, chcą poznać wyjątkowe osoby lub doświadczyć mocy sprawczej kobiet.

Tegoroczne hasło TEDxWarsawWomen: „ŁączyMY”

W TEDxWarsawWomen od ponad dekady organizatorzy łączą ludzi i propagują ciekawe idee. Dlatego jako myśl przewodnią jubileuszowej edycji wybrano hasło „ŁączyMY”. Jest ono symbolem budowania mostów pomiędzy ludźmi, bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania. TEDxWarsawWomen stawia na różnorodność.

- Wartościowe idee mają moc – poruszają, wzbudzają emocje, skłaniają do myślenia i łączą! W TEDxWarsawWomen od ponad dekady łączymy ludzi i propagujemy ciekawe idee. Dlatego jako myśl przewodnią jubileuszowej edycji wybraliśmy hasło „ŁączyMY” – mówi Ewa Turek, Kuratorka TEDxWarsawWomen.

Czytaj więcej

Kuratorka 10. edycji TEDxWarsawWomen: Nie trzeba lecieć na księżyc, żeby zmienić świat wokół nas

O TEDx

TEDxWarsawWomen jest lokalnym, organizowanym w Warszawie od 2010 roku, niezależnym wydarzeniem TEDx, działającym na licencji konferencji TED.

TED zapewnia ogólne wytyczne dla wydarzenia, ale poszczególne wydarzenia TEDx są organizowane niezależnie, z zastrzeżeniem pewnych zasad i przepisów.

Organizowany w duchu popularyzacji idei, które warto rozpowszechniać, TEDx to wydarzenie podobne do klasycznych konferencji TED. Dzięki wydarzeniom TEDx, filmom TED Talks i mówcom, tworzy się społeczność, w której toczą się ważne dyskusje.

Mówczynie i mówcy TEDxWarsawWomen 2024

dr Karolina Kizińska

Muzyczka, doktor nauk o kulturze w ramach badań nad muzyką, mentorka kobiecych biznesów. Autorka książki „Metoda S.U.K.C.E.S. czyli jak zarabiać online na tym, co już wiesz”, objętej patronatem Forbes Women Polska.

Dyrektorka Szkoły Muzyki Kompozytornia. Jako stypendystka prestiżowego programu Fulbrighta na Wydziale Muzyki University of California w Berkeley, rozwijała swoje umiejętności muzyczne i edukacyjne, które dziś skutecznie przenosi na grunt biznesu.

Tytuł mowy: „Nauka muzyki drogą do awansu”

Mentorka: Katarzyna Zemła

Anna Sorochuk

Mówczyni TEDxKids@AcademyInternational 2019 i właścicielka szkoły językowej GO STUDY.

Ukrainka, która od lat mieszka w Polsce i właśnie tu otrzymała dyplom tłumaczki języka polskiego i angielskiego. W swojej pracy posługuje się też językiem ukraińskim, rosyjskim, francuskim i chińskim. Przygotowuje swoich uczniów do egzaminów szkolnych i międzynarodowych. Konsekwentnie udowadnia, że nie ma ludzi, którzy nie mogą nauczyć się języków obcych.

Tytuł mowy: „Wielojęzyczność a wieloosobowość”

Mentorka: Alicja Trojanowska-Laskowska

Kornelia Wieczorek

Wyróżniona na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet magazynu Forbes jako najmłodsza Polka w historii. Reprezentantka Polski na Regeneron ISEF – największym konkursie dla młodych naukowców w Stanach Zjednoczonych.

Laureatka licznych konkursów dla młodych badaczy. Współtwórczyni innowacyjnego nawozu Rhizobiotic. Jedna z pomysłodawczyń projektu „Skóra bez obaw”, który umożliwia prostą i bezpłatną diagnostykę chorób skórnych. Pasjonatka neurobiologii, która metody behawioralne wykorzystuje w treningu agility – w tej dziedzinie, dwa lata temu, zdobyła Mistrzostwo Świata.

Tytuł mowy: „Płyń pod prąd”

Mentorka: Alicja Trojanowska-Laskowska

Aleksandra Kałucka

Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024 we wspinaczce sportowej na czas oraz zwyciężczyni Pucharu Świata w 2022.

Jej kariera jest nierozerwalnie powiązana z Tarnowem, w którym się urodziła. To w klubie MKS Tarnovia rozwijała swoje umiejętności we wspinaczce sportowej i wspólnie z siostrą bliźniaczką, Natalią Kałucką, osiągnęła wiele sukcesów zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Aleksandra nie kończy jednak na karierze sportowej – jest również studentką matematyki stosowanej w Szkocji.

Tytuł mowy: „W drodze na szczyt ważne jest, z kim idziesz”

Mentorka: Magdalena Olechnowicz

Magdalena Młynarczyk-Wezgraj

Pedagożka resocjalizacyjna, współtwórczyni sieci Żywa Biblioteka Polska i Fundacji na Rzecz Grup Dyskryminowanych „Fala Równości”.

Organizuje szkolenia z języka inkluzywnego, ucząc komunikacji włączającej, która przeciwdziała dyskryminacji, uprzedzeniom i stereotypom w różnych aspektach życia społecznego. Aktywnie działa na rzecz lokalnych społeczności, wspiera queerową młodzież i prowadzi Dyskusyjne Kluby Książki. Jest oddana maksymie „nie oceniaj książki po okładce”.

Tytuł mowy: „Jak Żywe Książki mogą nauczyć Cię rozmowy”

Mentorka: Agnieszka Tkacz

Magdalena Wadowska

Dziennikarka radiowa z 20-letnim doświadczeniem. Laureatka Grand Press za reportaż radiowy. Od ponad 7 lat pomaga zmieniać głosy na lepsze, wspierając swoich klientów w budowaniu naturalności, autentyczności i pewności siebie.

W życiu kieruje się intuicją, która mówi jej „słuchaj ludzi, idź za dźwiękiem”. Podąża za nim świadomie i konsekwentnie, pomagając innym wzmocnić swój głos – ten słyszany na zewnątrz, jak i ten wewnętrzny. W swojej pracy udowadnia, że znaczenie mają nie tylko słowa, ale też ich brzmienie.

Tytuł mowy: „Co kryją dźwięki, czyli ile emocji słychać w głosie?”

Mentorka: Magdalena Kumorek

Sebastian Kondracki

Wykładowca akademicki i ekspert w dziedzinie innowacji i sztucznej inteligencji, specjalizujący się w generatywnych systemach AI i ich zastosowaniu w biznesie.

Współtwórca pierwszego polskiego dużego modelu językowego „Bielik" oraz społeczności SpeakLeash. Szef innowacji w Deviniti – jednej z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm tworzących oprogramowanie. Autor książki „Python i AI dla e-commerce”. Członek grupy doradczej do spraw AI przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Tytuł mowy: „Czy bazar sprzyja innowacjom?”

Mentor: Piotr Rudzki

dr Joanna Jurga

Projektantka przestrzeni, badaczka i edukatorka, która oswaja pojęcia takie jak design synestetyczny i neuroarchitektura.

Innowatorka, która poszukuje bezpieczeństwa w otoczeniu człowieka – nie tylko na ziemi, ale też w kosmosie. Komandorka analogowej misji kosmicznej na terenie bazy badawczej LunAres – specjalistycznej placówki do symulacji załogowych misji kosmicznych na Księżycu i Marsie. Współautorka raportu Otodom „Emocje na kwadracie”, autorka podcastu #BEZPIECZNIK i książki „Szałas na hałas”.

Tytuł mowy: „Jak niewidzialne bodźce mogą skrócić nasze życie o dekadę”

Viola Warych

Projektantka mody postapokaliptycznej, założycielka marki Wasted Couture, tworzącej kreacje dla artystów z całego świata. Projektowała kostiumy do serialu „Fear of the Walking Dead” oraz stroje dla członków zespołu Nocny Kochanek.

Viola wspiera twórców, performerów, drag queen i cyrkowców w wyróżnieniu się za pomocą wyjątkowego wizerunku, czerpiącego z estetyki będącej „mariażem hardkoru i zniszczenia z nutką kobiecości”. Twórczość Wasted Couture doceniono w publikacjach takich jak Vogue Polska, Harper's Bazaar Vietnam i Senal News USA. W ubiegłym roku marka zadebiutowała na targach filmowych w Cannes.

Tytuł mowy: „Czy początek ery AI to apokalipsa ludzkiej kreatywności?”

Mentorka: Elena Pawęta

TEDxWarsawWomen to wydarzenie poświęcone sile kobiet i dziewcząt, wspierające je w kreowaniu oraz zmienianiu świata. Idee warte propagowania, odważne dyskusje, możliwość odkrycia świata i ludzi zupełnie na nowo – to rzeczy, których na pewno nie zabraknie na TEDxWarsawWomen. Na czerwonej kropce staną mówczynie i mówcy, by podzielić się ideami wartymi rozpowszechniania. To wydarzenie dla wszystkich, którzy szukają inspiracji, chcą poznać wyjątkowe osoby lub doświadczyć mocy sprawczej kobiet.

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Rozwój
Downshifting: świadome spowolnienie tempa pracy. Komu potrzebna taka strategia?
Rozwój
Kuratorka 10. edycji TEDxWarsawWomen: Nie trzeba lecieć na księżyc, żeby zmienić świat wokół nas
Rozwój
Siostrzeństwo w biznesie okiem ekspertek. Prawda czystych intencji czy piękny fałsz?
Rozwój
Agnieszka Rysz-Zahradniczek: W biznesie nikt nie powinien odchodzić od stołu przegrany
Materiał Promocyjny
Europejczycy chcą ochrony klimatu, ale mają obawy o koszty
Rozwój
Idąc na urlop, w autoresponderze lepiej nie pisać o ograniczonym kontakcie. Dlaczego?