Michelle Obama w Polsce. W maju wystąpi na Impact’24 w Poznaniu

Była Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych pojawi się w Polsce podczas odbywającego się 15-16 maja w Poznaniu kongresu Impact’24.

Publikacja: 21.02.2024 11:03

Michelle Obama chętnie dzieli się swoimi wyjątkowymi doświadczeniami i historią.

Michelle Obama chętnie dzieli się swoimi wyjątkowymi doświadczeniami i historią.

Foto: East News

Michelle Obama — kobieta z wyjątkową historią

Jak podkreślają organizatorzy, Michelle – autorka, z niezwykłą szczerością dzieli się swoimi doświadczeniami żony, matki, czarnoskórej kobiety i Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych. Opowiada swoją historię w taki sposób, by inni mogli dostrzec własne piękno i potencjał. Swoim wsparciem Michelle stara się pomóc młodym ludziom zauważyć siłę ich głosu i bezgraniczną obietnicę, która w nich drzemie. Za pomocą mediów – filmu i telewizji – promuje historie i autorów, którzy często byli pomijani. Jako współzałożycielka firmy zajmującej się żywieniem, stara się pomóc wychować kolejne, zdrowsze pokolenie dzieci.

Czytaj więcej

Michelle Obama wchodzi na rynek zdrowej żywności i napojów dla dzieci

Jej pamiętnik „Becoming. Moja historia” – poruszający portret jej życiowej podróży i drogi do Białego Domu – utrzymywał się ponad 130 tygodni na liście bestsellerów „New York Timesa”, sprzedał się w ponad 15 milionach egzemplarzy na całym świecie i zdobył nagrodę Grammy.

Jej druga książka, Światło w nas. Jak żyć w niepewnych czasach, również zdobyła Grammy i miesiącami okupowała listę bestsellerów New York Timesa.

Dzięki firmie produkcyjnej Higher Ground, którą założyła wspólnie z mężem w 2018 roku, jej działalność na rzecz dzielenia się historiami przyniosła jej nagrody i wyróżnienia. Pierwszy film Higher Ground, pt. American Factory, zdobył Oscara dla najlepszego filmu dokumentalnego w 2020 roku, a Crip Camp był nominowany w tej samej kategorii rok później.

Ważne inicjatywy Michelle Obamy

Higher Ground wyprodukowała Waffles + Mochi, program w którym Michelle wystąpiła i który uczy dzieci zdrowych nawyków w odżywianiu i gotowaniu. Po świecie zdrowego jedzenia oprowadza widzów zabawny przewodnik, który jest po części Yeti, a po części gofrem. Programy Higher Ground: Ada Twist, Scientist i We, The People zdobyły nagrody Emmy w kategorii programów dla dzieci i rodzin. Specjalny program The Light We Carry Netflixa, zdobył niedawno nominację do nagrody Emmy w kategorii najlepszy serial lub program specjalny.

Za pośrednictwem Fundacji Obamy prowadzi Girls Opportunity Alliance, projekt, który wspiera globalne organizacje oddolne, pracujące nad tym, aby dziewczęta na całym świecie mogły uzyskać edukację, na jaką zasługują. Na początku tego roku GOA nawiązała współpracę z Fundacją Billa i Melindy Gatesów oraz Clooney Foundation for Justice, aby promować edukację dziewcząt i pomóc zakończyć małżeństwa dzieci.

Za pomocą programu Reach Higher zachęca absolwentki szkół średnich do kontynuowania edukacji, czy to poprzez college, uniwersytet, szkołę handlową czy służbę wojskową. W ramach When We All Vote zachęca młodych ludzi do głosowania i angażowania się w proces wyborczy – podczas wyborów w 2020 roku udało im się dotrzeć do ponad 100 milionów osób.

We współpracy z Partnership for a Healthier America pracuje nad ograniczeniem nierówności żywnościowych w USA – w 2022 r. zdołali przekazać ponad milion posiłków dla potrzebujących rodzin.

Czytaj więcej

Malia Obama na Festiwalu Filmowym w Sundance. Czy jej dzieło spodoba się widzom?

Za pośrednictwem PLEZi Nutrition, firmy zajmującej się żywieniem dzieci, uruchomionej w 2023 r., kontynuuje rozpoczętą w 2010 r. w Białym Domu inicjatywę Let’s Move!, która ma pomóc dzieciom w całym kraju walczyć z otyłością. PLEZi Nutrition zamierza podnieść poprzeczkę w zakresie sposobu, w jaki produkujemy i sprzedajemy żywność i napoje dla dzieci, inicjując wyścig, którego celem jest przekształcenie całej branży spożywczej.

Biznes i prawo
Przerwy w pracy pozwalają wspiąć się na wyżyny intelektu. Jak to działa?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biznes i prawo
Liderka, managerka, szefowa – to nie są synonimy
Biznes i prawo
Niedziela handlowa 24 marca: jak zaplanować przedświąteczne zakupy
Biznes i prawo
Marnotrawstwo talentu kobiet: alarmujące dane Banku Światowego
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biznes i prawo
„Money dysmorphia”: kogo dotyczy poczucie zagrożenia związane ze stanem finansów?