Malia Obama na Festiwalu Filmowym w Sundance. Czy jej dzieło spodoba się widzom?

Córka byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych jest autorką scenariusza i reżyserką filmu "The Heart". Jak podaje CNN, artystka ma nadzieję, że "po jego obejrzeniu ludzie poczują się mniej samotni, ale też zwrócą uwagę na tych, którym samotność doskwiera."

Publikacja: 24.01.2024 20:39

Córka byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych jest scenarzystką i reżyserką.

Córka byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych jest scenarzystką i reżyserką.

Foto: East News

25-letnia córka byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych pojawiła się w ubiegłym tygodniu na czerwonym dywanie, promując własny film.

W zapowiadającym film klipie z serii „Meet the artist”, młoda artystka podpisała się tylko imieniem, opisując swoje dzieło jako „nieco dziwną opowieść przypominającą bajkę”. Fabuła koncentruje się na mężczyźnie, który opłakuje stratę matki, otrzymawszy „nietypową” prośbę pozostawioną w jej testamencie.

– Film opowiada o zagubionych przedmiotach, ale i o umiejętności wybaczania, łagodności i potrzebie bliskości wynikających z trudnych doświadczeń życiowych – wyjaśnia Malia Obama, która jest autorką scenariusza i reżyserką The Heart – Mam nadzieję, że obraz spodoba się odbiorcom i sprawi, że poczują się choć odrobinę mniej samotni lub przynajmniej zwrócą uwagę na tych, którym samotność doskwiera – dodaje.

Ponad 10 filmów i programów telewizyjnych

Rodzina młodej reżyserki ma już znaczne osiągnięcia w świecie filmowym. W 2018 roku Michelle i Barack Obama założyli firmę Higher Ground Productions. W maju tego samego roku podpisali wieloletnią umowę z jedną z wiodących platform streamingowych na produkcję projektów telewizyjnych wspierających różnorodność w szeroko pojętym przemyśle rozrywkowym.

Pierwszym z ponad dziesięciu filmów i programów telewizyjnych wyprodukowanych przez byłą parę prezydencką w ramach współpracy był wielokrotnie nagradzany American Factory, a kolejne to chociażby Becoming na podstawie biografii Michelle Obama, a następnie thriller Leave the World Behind z Julią Roberts w jednej z głównych ról oraz serie dokumentów: Our Great National Parks i Working: What We Do All Day. Te dwie ostanie produkcje zostały docenione przez jury Creative Arts Emmy Awards i nagrodzone statuetką Emmy w kategorii wybitnej narracji.

Malia wcześniej pracowała jako scenarzystka przy serialu Swarm. Współpracująca z nią na planie Janine Nabers, w jednej z rozmów dla Entertainment Tonight podkreśliła, że starsza córka byłej pary prezydenckiej jest „niezwykle utalentowaną pisarką, która w niespotykany wręcz sposób angażuje się w swoje obowiązki”. Kolejne lata pokażą, czy talent i doświadczenie pomogą tej ambitnej absolwentce Harvardu tworzyć kolejne festiwalowe filmy i zdobywać nagrody, których w rodzinnej kolekcji z pewnością nie brakuje.

Źródło:

https://edition.cnn.com/

Jej historia
Maria Montessori - najbardziej pokojowa z rewolucjonistek
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Jej historia
Królowa kropek Yayoi Kusama. Mieszka w szpitalu psychiatrycznym i tworzy dla Louis Vuitton
Jej historia
Norweska księżniczka zakochana w szamanie. Marta Ludwika konsekwentnie łamie konwenanse
Jej historia
Angelina Jolie pracuje z córką Vivienne. W Nowym Jorku przygotowują się do występu na Broadwayu
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Jej historia
Rebel Wilson schudła 36 kilogramów: mój management wolał mnie w wersji otyłej