27 marca 2021 r. czeski przedsiębiorca Petr Kellner zginął w wypadku helikoptera w pobliżu lodowca Knik na Alasce. Tragiczne zdarzenie miało miejsce w czasie uprawiania ekstremalnego sportu heliboardingu. Polega on na tym, że snowboardziści zjeżdżają ze stoków poza wyznaczonymi trasami, a na szczyty gór docierają helikopterem, nie wyciągiem.
Po śmierci męża jego żona, Renáta Kellnerova, przejęła stery potężnego imperium biznesowego. Stała się właścicielką 98,93 proc. udziałów w Grupie PPF. Tym samym zyskała tytuł najbogatszej osoby w Czechach i stała się ważną postacią na krajowej i międzynarodowej scenie gospodarczej.
Źródła rodzinnej fortuny Kellneróv
Petr Kellner, założyciel Grupy PPF, rozpoczął działalność na początku lat 90. Fundamentem jego majątku była tzw. prywatyzacja kuponowa, a następnie restrukturyzacja największej w kraju firmy ubezpieczeniowej Česká pojišťovna, w której nabył 20 proc. udziałów. Te działania zapoczątkowały jego sukces finansowy. W latach 2007–2014 Kellner sprzedał swoje udziały we wspomnianej firmie włoskiej grupie Generali, co przyniosło mu ponad 3,6 miliarda euro zysku.
Pod kierownictwem przedsiębiorcy Grupa PPF rozwijała się bardzo dynamicznie. Na koniec 2020 roku wartość aktywów Grupy PPF wynosiła około 39,7 miliarda euro. Grupa inwestycyjna odegrała kluczową rolę w transformacji gospodarczej Czech po upadku komunizmu. Spółka inwestycyjna jest szczególnie znana z posiadania prywatnych stacji telewizyjnych w krajach Europy Wschodniej, dominującej pozycji na czeskim rynku telekomunikacyjnym oraz działania w obszarach usług finansowym i na rynku nieruchomości.