Emily Ratajkowski i jej pierścionek rozwodowy. Nowa moda czy żart?

Modelka Emily Ratajkowski przerobiła jeden pierścionek zaręczynowy w dwa rozwodowe. Efekt zaprezentowała na swoim profilu instagramowym. Czy to nowy sposób na oswajanie trudnych doświadczeń?

Publikacja: 24.03.2024 12:04

Emily Ratajkowski: Pierścionki symbolizują moją osobistą ewolucję.

Emily Ratajkowski: Pierścionki symbolizują moją osobistą ewolucję.

Foto: East News

Dwa diamenty, dwa pierścionki

Podczas gdy przyjęcia rozwodowe cieszą się sporą popularnością wśród tych osób, które po trudnym małżeństwie pragną celebrować nowo odzyskaną wolność, pierścionki powstałe na tę okoliczność nie są aż tak powszechne, natomiast doskonale wpisują się w ten trend.

Po sfinalizowanym w 2022 roku rozwodzie z aktorem i producentem filmowym Sebastianem Bear-McClardem, Emily Ratajkowski postanowiła przerobić okazały pierścionek zaręczynowy składający się z dwóch diamentów, w dwa osobne, którymi przyozdobiła serdeczny i mały palec lewej dłoni. W serii zdjęć i filmików umieszczonych na profilu instagramowym, 32-latka prezentuje biżuterię, zerkając prosto w obiektyw aparatu i zbliżając dłonie do twarzy, by wyeksponować nowe nabytki.

Czytaj więcej

Buddymoon: jak celebrować ślub dłużej niż jeden dzień?

Symbol kilku etapów życia kobiety

Jak wyjaśnia modelka, pomysł na ponowne wykorzystanie pierścionka zaręczynowego zrodził się po lekturze opowiadania „The Unravelers” autorstwa Stephanie Danler opublikowanego w „The Paris Review”. Autorka opowiadania opisuje, jak jej babcia wykonała swój pierścionek z biżuterii pochodzącej z poprzednich małżeństw. – Spodobał mi się pomysł ozdoby, reprezentującej kilka etapów życia kobiety – wyznała w rozmowie z „Vogue”.

– Pierścionki symbolizują moją osobistą ewolucję – dodała w cytowanym wywiadzie. – Sądzę, że nie powinno się pozbawiać kobiety jej diamentów tylko dlatego, że straciła mężczyznę – dodaje.

Czytaj więcej

Królowa Kamila odbiera własną Barbie i inspiruje kobiety do działania

Ratajkowski i Bear-McClard pobrali się w lutym 2018 roku, zaledwie kilka tygodni po tym, jak zaczęli się ze sobą spotykać. – Dziś wzięłam ślub – ogłosiła wówczas na swoim profilu instagramowym modelka, zamieszczając zdjęcie w czułym uścisku z mężem. Na kolejnym ujęciu zaprezentowała wybraną na tę okazję niekonwencjonalną stylizację składającą się z garnituru w kolorze karmelowym oraz czarnego kapelusza z woalką. Zaproszeni na tę okoliczność świadkowie również postawili na niezobowiązujące strroje zakładając biały dres oraz wygodne, sportowe obuwie. W uroczystości, odbywającej się w nowojorskim urzędzie miasta, uczestniczył też pies modelki, buldog o imieniu Moose. Trwające 4 lata małżeństwo zakończyło się we wrześniu 2022 roku.

Odzyskanie życia na nowo

Sam proces przearanżowania biżuterii i nadania jej nowego charakteru Emily Ratajkowski opisała jako dobrą zabawę, która pozwoliła jej przebrnąć przez trudny moment w życiu. – Przerobione pierścionki oznaczają dla mnie odzyskanie własnego życia na nowo. Przypominają mi, że mogę być ponownie szczęśliwa, choć wcześniej sobie tego nie wyobrażałam – dodaje.

Modelka ma jeszcze co najmniej jeden powód do radości. 8 marca na swoim profilu instagramowym zamieściła kompilację filmików z synkiem, który tego dnia obchodził urodziny. Sylvester Apollo Bear, w skrócie nazywany Sly, przyszedł na świat w 2021 roku. – Kochamy być twoimi rodzicami – pisali wówczas małżonkowie Emily i Sebastian. Mimo rozwodu, Sly będzie łączył ich na zawsze i żadna biżuteria tego nie zmieni.

Źródła:
https://edition.cnn.com/
https://www.vogue.com/
https://people.com/

Jej historia
Maria Montessori - najbardziej pokojowa z rewolucjonistek
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Jej historia
Królowa kropek Yayoi Kusama. Mieszka w szpitalu psychiatrycznym i tworzy dla Louis Vuitton
Jej historia
Norweska księżniczka zakochana w szamanie. Marta Ludwika konsekwentnie łamie konwenanse
Jej historia
Angelina Jolie pracuje z córką Vivienne. W Nowym Jorku przygotowują się do występu na Broadwayu
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Jej historia
Rebel Wilson schudła 36 kilogramów: mój management wolał mnie w wersji otyłej