Aktualizacja: 06.11.2024 06:08 Publikacja: 18.10.2023 16:01
Fototerapia daje bardzo dobre efekty w leczeniu wielu chorób.
Foto: Adobe Stock
Fototerapia, czyli leczenie za pomocą światła przynosi wiele korzyści pacjentom z różnymi chorobami. Jeśli w tego rodzaju zabiegach zostanie wykorzystane światło o największej długości fal – światło czerwone, terapia daje pozytywne efekty nie tylko w leczeniu stanów zapalnych, ran czy udarów, ale także stwardnienia rozsianego, chorób nowotworowych czy cukrzycy. Ostatnia z wymienionych chorób, a konkretnie leczenie je powikłań światłem, jest przedmiotem badań zespołu kierowanego przez profesor Katarzynę Matszyczyn.
Anna Kendrick przekazała honorarium za film ze swoim udziałem, „Woman of the Hour”, dwóm organizacjom wspierającym ofiary przemocy domowej. Jak uargumentowała swoją decyzję?
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Z książki Roberta Hardmana "Charles III: New King. New Court", cytowanej w brytyjskich mediach, wynika, że choroba wzbudziła u księżnej Kate zainteresowanie religią. Wiara stała się dla niej źródłem nadziei i siły w obliczu życiowych wyzwań.
Sydney Sweeney przeszła spektakularną metamorfozę na potrzeby nowej roli. Efekty przemiany zaprezentowała na zdjęciach umieszczonych w mediach społecznościowych. Po filigranowej blondynce nie ma śladu.
Były ikonami – artystkami o niezwykłej charyzmie i autentyczności. Ich kariery – pełne wyzwań, pasji i przełomowych ról, inspirowały i wzruszały pokolenia. Wyznaczały standardy artystycznej odwagi i doskonałości. Oto znane kobiety ze świata kultury, które odeszły w 2024 roku.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Wspomnienie o Alicji Maleckiej (1946-2024), która na początku lat 90. wprowadzała fundusze na polski rynek.
Południowo-wschodni meksykański stan Campeche stał się przedmiotem zainteresowania naukowców, odkąd okazało się, że w leśnych gęstwinach znajdują się ruiny dawnego miasta Majów. Prawdopodobnie założono je przed 150 r. n.e.
Najnowsze odkrycie naukowców może stanowić przełom w badaniach nad zmianami klimatycznymi. Wynika z niego, że rośliny pochłaniają o 31 proc. więcej dwutlenku węgla niż do tej pory sądzono. Kluczową rolę w tym procesie odgrywają lasy deszczowe. Omówienie wspomnianych badań przynosi magazyn „Nature”.
Grupa astronomów stworzyła oryginalną animację 3D supernowej SN 1181 zlokalizowanej w mgławicy Pa 30. Wyniki badań pozwoliły stworzyć wizualizację pozostałości po wybuchu i pokazały zaskakujące dane o prędkości eksplozji.
Paleontolodzy odnaleźli w Kolorado szczątki małego, prehistorycznego ssaka. Szczegółowe analizy skamieniałości, składającej się z kości szczęki i trzech zębów trzonowych potwierdziły, że odkryto nowy gatunek.
Dr Kornelia Mikuła, która otrzymała stypendium LifeArc, łączy świat nauki ze światem przemysłu. Jej działania mają na celu wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań do polskiej biotechnologii.
Naukowcy opublikowali wyniki badań skamieniałości jaj złożonych przez nieznany dotąd gatunek dinozaura. Wiek znaleziska szacowany jest na ponad 80 milionów lat. Badacze podkreślają, że dokonane w Chinach odkrycie ma ogromne znaczenie dla zrozumienia ewolucji dinozaurów.
To nie tylko najczęściej pobierana aplikacja mobilna do nauki języków, ale także wyceniana na 1,5 mld dol. firma. Duolingo wchodzi teraz na nowe obszary.
Działania od kryzysu do kryzysu, w rozproszeniu pomiędzy ministerstwami nauki, cyfryzacji i finansów, odpowiadając na kolejne publikacje i pytania zaniepokojonych internautów. Czy rząd ma pomysł na naukę i szkolnictwo wyższe?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas