Problemy logopedyczne nie muszą utrudniać pracy. Ekspertka podpowiada, jak sobie z nimi radzić

Jak należy pracować z osobami, które mają trudności w komunikacji oraz jak sprawić, by ich głos zabrzmiał pewnie i nic nie przeszkadzało im w swobodnym wypowiadaniu myśli? Wyjaśnia Karolina Spałek, logopeda, neurologopeda, instruktor Metody Butejki, trener emisji głosu.

Publikacja: 27.02.2024 13:44

Karolina Spałek: Szczególnie zwracam uwagę na to, aby w przypadku rozmowy z osobą jąkającą się nie p

Speech

Karolina Spałek: Szczególnie zwracam uwagę na to, aby w przypadku rozmowy z osobą jąkającą się nie ponaglać jej w wypowiedzi, nie przerywać i nie dopowiadać rozpoczętych przez nią myśli.

Foto: Adobe Stock

Gdy wcielający się w rolę Jerzego VI Colin Firth staje przed tłumem Brytyjczyków, by wygłosić swoje pierwsze przemówienie, cały naród słyszy przyspieszony oddech nowego króla, z trudem artykułowane pojedyncze sylaby, zwielokrotnione niczym echo za sprawą mikrofonu przytkniętego do twarzy przerażonego monarchy. Zatroskana żona – w tej roli Helena Bonham Carter – znajduje terapeutę, który w niekonwencjonalny sposób pozwala odzyskać królowi głos – Dlaczego mam cię słuchać? – pyta zuchwale lekarz – Bo mam głos! – odpowiada wyjątkowy pacjent na zakończenie terapii, bez cienia zająknięcia.

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
PODCAST "POWIEDZ TO KOBIECIE"
Fundusz awaryjny to nie to samo co poduszka finansowa
Biznes i prawo
Mądra Babcia o biznesie i swoim pokoleniu: Informuję, że my mamy pieniądze
Biznes i prawo
Pokolenie Z wprowadza do firm nowy rodzaj komunikacji. „Inna wrażliwość”
Biznes i prawo
Pokolenie Z to generacja „ukośników”. Ten model działania pracownika zmienia firmy
Biznes i prawo
Pokolenie Z daje popalić rekruterom na rozmowach o pracę. „Nowe kody zachowań”