Księżniczka Charlotte - najbogatsze dziecko świata. Skąd się bierze i jak działa jej fenomen

Choć nie ma spadku, oficjalnego majątku ani konta bankowego, jest uznawana za najbogatsze dziecko na świecie. Mowa o księżniczce Charlotte. Nie jest pierworodnym potomkiem przyszłej brytyjskiej pary królewskiej, a mimo to jej „wartość netto” ma ogromną wysokość.

Publikacja: 11.09.2023 15:52

Ogromna wartość przypisywana księżniczce Charlotte jest zasługą jej matki.

Ogromna wartość przypisywana księżniczce Charlotte jest zasługą jej matki.

Foto: GettyImages

Księżniczka Charlotte urodziła się 2 maja 2015 roku jako drugie dziecko i jednocześnie jedyna córka księcia Williama i księżnej Kate. Charlotte Elizabeth Diana jest trzecia w linii sukcesji brytyjskiego tronu. Niedawno po raz kolejny okrzyknięto ją najbogatszym dzieckiem na świecie.

Marka sama w sobie?

Znaczenie jej imion nie jest, rzecz jasna, przypadkowe. Trzy człony nawiązują bowiem do bliskich członków rodziny królewskiej:

  • Charlotte – nawiązuje do dziadka Karola, a także ciotki matecznej – Philippy Charlotte Matthews,
  • Elizabeth – nadano na cześć królowej Elżbiety II, czyli jej prababci,
  • Diana – odziedziczyła po babci, księżnej Walii Dianie.

Media od lat uważnie przyglądają się jej każdemu występowi publicznemu. Stylizacje Charlotte wzbudzają ogromne emocje, a ostatnio rekordy popularności bił portret wygenerowany przez sztuczną inteligencję przedstawiający, jak księżniczka będzie wyglądać jako dorosła osoba. Czy wyjątkowe zainteresowanie opinii publicznej, którym obdarzana jest zaledwie 8-letnia członkini brytyjskiej rodziny królewskiej, ma wpływ na szacunki mówiące, że jest najbogatszym dzieckiem świata?

Najbogatsze dziecko świata

Osobista wartość netto to najbardziej obiektywny miernik kondycji finansowej danej osoby. Jest to wartość całego majątku pomniejszona o sumę zobowiązań (kredytów, długów, kar, należnych a niezapłaconych podatków itp.). Choć jako nieletnia księżniczka Charlotte nie ma oficjalnie osobistej wartości netto, to zgodnie z danymi Reader's Digest Australia szacuje się, że jest warta około 5 miliardów dolarów. Wyprzedziła tym samym m.in. córkę Beyoncé i Jaya-Z, Blue Ivy. Jak obliczono tę kwotę? Magazyn bazował na kalkulacjach ekspertów z branży reklamowej i wyliczył na podstawie wpływów, który członek rodziny królewskiej przynosi brytyjskiej gospodarce najwięcej pieniędzy, umieszczając ją na samym szczycie listy.

Bogactwo brytyjskiej rodziny królewskiej, która niewątpliwie jest najbardziej znaną familią monarszą na świecie, pochodzi przede wszystkim z majątku Crown Estate, którym w imieniu monarchy zarządza niezależna organizacja.

Czytaj więcej

Para z talentem do zarabiania. Jak pomnażają swój majątek Meghan i Harry

Efekt Charlotte

Dlaczego akurat Charlotte jest uznawana za najbogatsze dziecko świata? Brytyjskie media tłumaczą ten fakt, powołując się m.in. na „Efekt Charlotte”. Jest to zjawisko reklamowe polegające na tym, że niemal wszystko, w czym mała księżniczka pokaże się publicznie, błyskawicznie znika ze sklepowych półek. Ogromna wartość przypisywana 8-latce jest zasługą jej matki, Kate Middleton, która wybiera dla niej ubrania mające niebagatelny wpływ na trendy w modzie.

Okazuje się zatem, że to m.in. kreowanie modowych trendów przez jedyną córkę książęcej pary spowodowało, że Charlotte swoją wartością i ogromnym potencjałem reklamowym przewyższa wszystkich członków brytyjskiej rodziny królewskiej oraz dzieci najbardziej znanych celebrytów.

Księżniczka Charlotte urodziła się 2 maja 2015 roku jako drugie dziecko i jednocześnie jedyna córka księcia Williama i księżnej Kate. Charlotte Elizabeth Diana jest trzecia w linii sukcesji brytyjskiego tronu. Niedawno po raz kolejny okrzyknięto ją najbogatszym dzieckiem na świecie.

Marka sama w sobie?

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Moda
Wyjątkowy pokaz mody w Chile: modele wśród ton śmieci
Moda
HoYeon Jung, koreańska modelka po roli w „Squid Game" rozwija karierę aktorską. Nowa gwiazda kina?
Moda
Rekordowe wyniki sprzedażowe Prady. Wiadomo, czyja to zasługa
Moda
Zaskakujący bilans MET Gala 2024: czerwony dywan zdominowała znana sieciówka
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Moda
Met Gala 2024. Największe gwiazdy na czerwonym dywanie i ich bajeczne stylizacje
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży