Aktualizacja: 11.11.2024 14:37 Publikacja: 25.03.2024 21:19
Karolina Pisarczyk: Jeżeli człowiek wie, że wczoraj czy przedwczoraj zrobił coś, co dla niektórych wydaje się być wręcz niemożliwe, to ma poczucie, że może góry przynosić.
Foto: Archiwum prywatne
Jaką kobietą jest Karolina Pisarczyk?
Odważną. Odwagi nigdy mi nie brakowało. Odkąd pamiętam, moje życie związane było z różnymi aktywnościami. Rodzice od dziecka wysyłali mnie na zajęcia sportowe, a ja zawsze miałam aspiracje, zawsze chciałam więcej. Wychowałam się ze starszym o siedem lat bratem w szczęśliwym domu. Nigdy nie brakowało tego, co było najbardziej potrzebne. Dostałam dużo miłości i doświadczyłam dużo opiekuńczości. Od małego mogłam też decydować o swoim hobby; o tym, czego chcę, a czego nie. Rodzina wspierała mnie we wszystkim, co robiłam.
Pochodząca z Kenii Ruth Chepngetich pobiła ustanowiony w ubiegłym roku rekord świata w kobiecym maratonie. Komu dedykowała swoje zwycięstwo i jakie czynniki przyczyniły się do jej sukcesu?
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Amerykanka Lael Wilcox przechodzi do historii jako kobieta, która najszybciej okrążyła świat na rowerze. Ile czasu zajęło jej pobicie dotychczasowego rekordu i jaki dystans pokonała?
Ponad 26 tysięcy ludzi przyszło wczoraj, 9 września 2024 r. na Snapdragon Stadium w San Diego, by oddać hołd legendzie kobiecej piłki nożnej – Alex Morgan. Gwiazda boiska zagrała tam swój ostatni mecz.
Nowe badanie pokazuje, że aktywność fizyczna, którą podejmuje się na przykład tylko w weekendy, również przynosi korzyści. To dobra wiadomość dla tak zwanych weekendowych wojowników, czyli osób, które nie ćwiczą regularnie w ciągu całego tygodnia, ale wtedy, kiedy mają na to czas.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” – to motto Róży Kozakowskiej, która reprezentuje Polskę na paraolimpiadzie w Paryżu. Jej historia to przykład niezwykłej woli walki - podobnie jak kilku innych paraolimpijek.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Włoska mafia zadomowiła się na stadionach. Zarabia na biletach, gastronomii i – przede wszystkim – dystrybucji narkotyków na trybunach. Robi to rękami ultrasów deklarujących miłość wobec swoich klubów.
Słynna francuska marka, od lat współpracująca z najważniejszymi związkami sportowymi w tym kraju, od pewnego czasu zmaga się z problemami, które pogłębiły się dodatkowo po tegorocznych igrzyskach w Paryżu. Właściciele marki zapewniają jednak, że długoterminowe perspektywy rysują się korzystnie.
Stawka wyborów w Stanach Zjednoczonych jest olbrzymia, a jednak amerykańscy sportowcy są ciszej niż cztery lata temu. Wtedy nie bali się wyrażać poglądów. Co się zmieniło?
Jürgen Klopp zostanie pracownikiem Red Bulla i choć kiedyś słyszał wyznania miłości, dziś bywa nazywany zdrajcą przez tych, którzy widzieli w nim raczej ideę niż człowieka.
Radosław Piesiewicz złożył pozew przeciwko Sławomirowi Nitrasowi. Prezes PKOl żąda przeprosin i 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia za krytyczne wypowiedzi ministra sportu i turystyki.
30 lat temu najlepszy koszykarz świata grał w baseball. Ten jeden raz można było zobaczyć Michaela Jordana bezradnego, a momentami wręcz nieporadnego.
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o sporcie gwarantujący, że we władzach polskich związków sportowych znajdzie się 30 proc. przedstawicieli obu płci. Zawodniczkom po urodzeniu dziecka będzie zaś przysługiwała ochrona.
Do dyskusji o wynikach polskich olimpijczyków w Paryżu całkiem sporo może wnieść ekonomia – uważają badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas