Krystyna Pyszková Miss World 2023. Kim jest najpiękniejsza kobieta świata?

71 konkurs Miss World 2023 został rozstrzygnięty. Komu poprzednia zwyciężczyni, Karolina Bielawska, przekazała koronę? I dlaczego finał 2023 rozstrzygany jest dopiero teraz?

Publikacja: 10.03.2024 20:14

Krystyna Pyszková to druga w historii konkursu reprezentantka Czech, która otrzymała tytuł najpiękni

Krystyna Pyszková to druga w historii konkursu reprezentantka Czech, która otrzymała tytuł najpiękniejszej kobiety świata.

Foto: East News

Jedyna spośród 111 kandydatek

Podczas odbywającej się 9 marca w Mumbaju finałowej gali konkursu Miss World 2023 wyłoniono najpierw 40 ze 111 pretendentek do tytułu, następne wybór zawężono do 12 kandydatek, by ostatecznie spośród ośmiu najpiękniejszych kobiet świata wybrać tę jedyną. Została nią reprezentująca Czechy Krystyna Pyszková. W ścisłym finale zdeklasowała kandydatki z Botswany, Trynidadu i Tobago oraz Libanu.

25-latka, odpowiadając na finałowe pytanie, dlaczego to właśnie ona powinna otrzymać tytuł Miss Świata 2023, podkreśliła, że od dawna jej misją jest walka o dostęp do edukacji dla dzieci, zwłaszcza pochodzących z mniej zamożnych rejonów świata. – W 2024 roku nadal pond 250 milionów dzieci nie ma możliwości uczenia się w szkołach. – podsumowała w swojej wypowiedzi. – Uważam, że dostęp do edukacji jest fundamentalnym prawem każdego dziecka i jestem tutaj po to, by występować w ich imieniu. To zagadnienie jest bliskie mojemu sercu i zajmuję się nim od lat, jeszcze zanim przystąpiłam do konkursu. Będę kontynuować tę misję niezależnie od tego, czy otrzymam tytuł Miss Świata, czy nie – zapewniła.

Ocean Eyes

Jeden z postów zamieszczonych na instagramowym profilu pięknej Czeszki brzmi Ocean Eyes. Patrząca prosto w obiektyw aparatu nowa Miss World 2023 rzeczywiście ma hipnotyzujące spojrzenie. Idealna sylwetka, długie blond włosy i 181 cm wzrostu zapewniły zwycięstwo tej pochodzącej z czeskiego miasta Trzyniec tuż przy granicy z Polską studentce prawa i administracji biznesowej.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na oficjalnej stronie konkursu, zwyciężczyni posługuje się czterema językami: angielskim, polskim, słowackim i niemieckim. Poza studiowaniem wyżej wspomnianych dwóch kierunków, pracuje jako modelka. Założyła fundację sygnowaną własnym nazwiskiem, natomiast jednym z najważniejszych dla niej osiągnięć jest otwarcie szkoły języka angielskiego dla dzieci w Tanzanii, gdzie zgłosiła się też jako wolontariuszka. W krótkiej prezentacji kandydatki wspomniano też o jej prywatnych zainteresowaniach takich jak gra na flecie poprzecznym i skrzypcach. Jako pasjonatka muzyki i sztuki spędziła dziewięć lat w Akademii Sztuk Pięknych.

Czytaj więcej

39-letnia Miss Niemiec 2024 i organizatorzy konkursu mierzą się z falą hejtu. "Nie zasługuje na tytuł"

Druga Czeszka w historii

Poprzednią zwyciężczynią konkursu była Polka Karolina Bielawska. Choć finał z jej udziałem odbył się w marcu 2022, to koronę przekazała swej następczyni dopiero teraz, ponieważ ze względów organizacyjnych plebiscyt w 2023 roku nie odbył się. Krystyna Pyszková to druga w historii konkursu reprezentantka Czech, która otrzymała tytuł najpiękniejszej kobiety świata. Jej poprzedniczką była Taťána Kuchařová – Miss World 2006.

Podczas finałowej gali nagrodę otrzymała nie tylko zwyciężczyni konkursu, ale i Nita Ambani, najbardziej wpływowa kobieta w świecie medialnym Indii, której przyznano wyróżnienie Beauty With a Purpose Humanitarian Award. – Wierzę, że kobiety będą odgrywały kluczową rolę w pracy nad ulepszaniem tego świata, ponieważ to, czego nie mogą zrobić kobiety, po prostu nie może być zrobione – podkreślała, odbierając nagrodę. – To stulecie należy do kobiet – dodała entuzjastycznie na zakończenie przemowy. Jak pokazuje historia plebiscytu, dwa konkursy pod rząd z pewnością należały do kobiet o nieprzeciętnej, słowiańskiej urodzie.

Źródła:
https://www.missworld.com/
https://edition.cnn.com/

Jedyna spośród 111 kandydatek

Podczas odbywającej się 9 marca w Mumbaju finałowej gali konkursu Miss World 2023 wyłoniono najpierw 40 ze 111 pretendentek do tytułu, następne wybór zawężono do 12 kandydatek, by ostatecznie spośród ośmiu najpiękniejszych kobiet świata wybrać tę jedyną. Została nią reprezentująca Czechy Krystyna Pyszková. W ścisłym finale zdeklasowała kandydatki z Botswany, Trynidadu i Tobago oraz Libanu.

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Styl życia
Jolie kontra Pitt: sporu o winnicę ciąg dalszy
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Styl życia
W kapciach do pracy: nowy trend wśród młodych Chińczyków
Styl życia
Żółte żonkile w kolejną rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim
Styl życia
Samotne kobiety mają większy apetyt na słodycze. Ważne odkrycie
Styl życia
Dzień Kostki Rubika. Kobiety powinny się nią bawić ze względów zdrowotnych