Superstudentka i wynalazczyni Martyna Łuszczek: Demonizujemy nasz system edukacji

Projekty Martyny Łuszczek, takie jak Aquacollector i aplikacja wspierająca rolników, to odpowiedź na współczesne wyzwania ekologiczne i społeczne. Jak młoda wynalazczyni widzi wyzwania współczesnych wynalazców, rolę edukacji i dlaczego jej zdaniem jakość powinna dziś zawsze wygrywać z ilością?

Publikacja: 28.03.2025 11:19

Martyna Łuszczek: Mimo postępującej digitalizacji szanse wciąż nie są wyrównane. Osoby z mniejszych

Martyna Łuszczek: Mimo postępującej digitalizacji szanse wciąż nie są wyrównane. Osoby z mniejszych miejscowości często nie mają dostępu do tych samych informacji i okazji co mieszkańcy dużych miast.

Foto: Julia Szewczyk

Martyna Łuszczek pracę nad pierwszym wynalazkiem rozpoczęła już w drugiej klasie liceum i od tamtej pory nieustannie rozwija projekty, które łączą nowoczesne technologie z rzeczywistymi potrzebami ludzi. Jej nazwisko można znaleźć na wielu prestiżowych listach, w tym w rankingu „25 under 25” magazynu „Forbes”, w gronie finalistów TOP 50 Global Student Prize 2024 oraz na liście „TOP 100 Women in AI” Fundacji Perspektywy.

Martyna pozostaje także wierna swoim korzeniom, czerpiąc z nich inspirację do tworzenia nowoczesnych rozwiązań, które wspierają małych rolników. Młoda wynalazczyni przedstawia wizję, w której innowacja nie jest celem samym w sobie, lecz narzędziem do realnej zmiany.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
CUDZOZIEMKA W RP
Kazaszka w Polsce: Walecznością Polaków chętnie obdarowałabym Rosjan
PODCAST "POWIEDZ TO KOBIECIE"
Magdalena Lamparska: Mój sernik uratował egzamin u profesora Jana Englerta
Wywiad
Grażyna Wolszczak: Prowadzenie teatru jest jak macierzyństwo - męka i cud w jednym
Wywiad
Siostra Nathalie Becquart: Papież Franciszek chciał, aby kobiety odgrywały większą rolę w Kościele
CUDZOZIEMKA W RP
Filipinka w Polsce: Polacy wciąż pracują, a przecież życie jest tylko jedno